Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
14 listopada 2018

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych

Magistrat dostosowany dla niepełnosprawnych
fot. UM Jastrzębie

Budynek magistratu jest dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami. Ostatnio pojawiło się kolejne udogodnienie. Tym razem dotyczy ono dźwigów osobowych.

Przeprowadzona została wymiana przycisków obsługujących dźwigi osobowe w budynku Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój w celu poprawy dostępności do tych urządzeń dla osób z dysfunkcją wzroku. Nowe, podświetlane przyciski znacząco ułatwiają korzystanie z wind przez osoby dotknięte tym rodzajem niepełnosprawności.

- W nowych przyciskach zastosowano podświetlenie w kolorze czerwonym dla trybu gotowości przycisku do użycia. Kolor ten zmienia się na zielony po naciśnięciu przycisku. Alarmowe przyciski posiadają stałe podświetlenie w żółtym kolorze. Ponadto przyciski dyspozycji z oznaczeniem numerycznym posiadają informacje w języku Braille’a - informuje jastrzębski magistrat.

Dodajmy, że na terenie jastrzębskiego magistratu znajdują się także oznaczenia językiem Braille’a na poręczach przy schodach, jak i specjalne panele wyprofilowane tak, aby za pomocą laski móc wyczuć koniec schodów.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
...15.11.2018 16:57

Zerojedynkowe myślenie jastrzębian. Dla niewidomych kolor nie ma znaczenia, ale dla NIEDOWIDZĄCYCH, których jest więcej, już ma. Pomyślcie czasem, co?

Gość14.11.2018 12:14

Co z tłumaczem dla pewnej grupy

Gość14.11.2018 11:17

Teheran

Dobre rozwiązanie tłumaczysz. Tylko jedno z pięter by działało na polecenie urzędniczek: "na kawusię do żyrafy" i siut na IV piętro.

Windy działały dobrze na przyciskach były znaczki w alfabecie Brajla (nie wiem jak to dokładnie się pisze) Może się starły ale to nie modernizacja a normalne działania serwisowe.

Może po wyborach czas na zmiany i stare wredne babska pogonić albo zrobią się miłe dla "petenta" Komuna ponoć się dawno skończyła a one dalej myślą że tak mogą.

I przede wszystkim czemu panie naczelniczki szczególnie ta z infrastruktury są ciągle zajęte dla zwykłego śmiertelnika z miasta?

Radio Teheran14.11.2018 9:44

"podświetlenie w kolorze czerwonym dla trybu gotowości przycisku do użycia. Kolor ten zmienia się na zielony po naciśnięciu przycisku"

Chyba dla niepelnosprawnych z dysfunkcja sluchu.
Dla niewidomych kolor ma znaczenie, okreslilbym, marginalne.

Skoro w prawie kazdym wspolczesnym samochodzie mozna sterowac roznymi funkcjami glosem, co stoi na przeszkodzie, by sterowac glosem winde w UM?