Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
EkoOkna
15 listopada 2018

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring

JSW: Nowoczesna kopalnia - pełny monitoring
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa mocno stawia na nowoczesne kopalnie, w których dużą rolę odgrywa informatyka. JSW stała się wyłącznym właścicielem spółki informatycznej Advicom i zmieniła jej nazwę na JSW IT Systems.

JSW powierzyła JSW ITS rozpoczęcie prac nad nowymi projektami informatycznymi, które zostaną wykorzystane m.in. w monitoringu, sterowaniu i kontroli głównych systemów produkcyjnych w zakładach Spółki. 

- Nowoczesna kopalnia potrzebuje perfekcyjnej łączności, lokalizacji, automatyzacji i oczywiście informatyki. Nowoczesne systemy zapewniają właściwe sterowanie procesami produkcyjnymi, m.in. kombajnami, rozdzielniami, wentylacją czy najważniejszym nadzorem nad bezpieczeństwem pracy ludzi. Informatyka to istotne narzędzie, które ma być na usługach naszych wysoko wykwalifikowanych górników, geologów, geodetów, elektryków, mechaników, przeróbkarzy i koksowników  – mówi Artur Dyczko, wiceprezes JSW.

Zarządzanie nowoczesną spółką wydobywczą wymaga w pełni decyzyjnego Centrum  Analityki Danych. W JSW od ponad roku działa Centrum Zaawansowanej Analityki Danych (CZAD), w którym istotne informacje z systemów monitorowania i wizualizacji produkcji są analizowane i na bieżąco raportowane. JSW IT System będzie wspomagać zarządzanie oraz kontrolę tych danych produkcyjnych.

- Zdolność  wielowymiarowego wnioskowania oraz praktycznego wykorzystania dostępnej wiedzy to jeden z kluczowych czynników wpływających na kondycję spółki i jej pozycję na konkurencyjnym rynku.  Jastrzębska spółka otrzymuje z procesu produkcji olbrzymie ilości danych liczone w dziesiątkach gigabajtów na dobę. Zgodnie ze światowymi trendami w dziedzinie Big Data oraz nadrzędnym  interesem spółki chcemy przy pomocy JSW IT System wprowadzać zaawansowane narzędzia analityczno- informatyczne. Pozwolą one optymalizować procesy zarządzania i produkcji, poprawią znacząco organizację pracy oraz pozytywnie wpłyną na wykorzystanie zasobów – dodaje Artur Dyczko, wiceprezes JSW.

Dzięki JSW IT System możliwy jest m.in. ciągły monitoring jakości produkcji, monitoring wizyjny ciągów technologicznych, system bezpieczeństwa załóg górniczych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł JSW kupiła firmę. Zapłaciła za nią ponad 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Endriu 21.11.2018 11:59

Kiedy kasa za 2016 dla emerytow 2018

Do sorad19.11.2018 18:01

Byliśmy z rodziną i znajomymi w Wiśle na skokach. Nocleg załatwiony w Szczyrku na prywatnej kwaterze. Wszyscy się bawili fajne, fajny klimat i te sprawy. Ale jak o 3 w nocy grupa ludzi darła ryja gdzieś w górach że cytat "borynia najlepsza gruba jest i " i tak w koło takie przyśpiewki to szło po prostu oszaleć. Właścicielka obiektu rano powiedział że to z okolic Sanktuarium się darli I jest tam jakiś ośrodek na biby właśnie dla takich pijusów.
Więc jak ktoś o nicku Do aa napisał to była prawda.

sorad19.11.2018 13:54

do aa....... do szkoły gamoniu z ortografii pała
a tak.... co ci do tego jak się ktoś bawi, ty chlasz wódę pod blokiem oni na wyjeździe, efekt ten sam... głowa boli ale ty znowu pod klatka a oni w hotelu, wytrzeźwiej

ober19.11.2018 11:44

jest oczywiste , że w górnictwie są potrzebne nowsze technologie nowy sprzęt ale bez przesady bo pod płaszczykiem bezpieczeństwa i ciągłego monitoringu jakości produkcji itp. wprowadza się bardzo drogie projekty z których ani metrów i ton nie przybędzie .

Edek z fabryki wungla18.11.2018 20:38

Co roku wszystkie związki organizują takie weekendowe zebrania dla odzdzialowych delegatow zwiazkowych tylko poto by się nachlac

Do aa18.11.2018 19:43

Masz rację wczoraj w Szczyrku biba związkowa rodzinna. Nie przyznali się co to za impreza dokładnie ale miejscowi gadali że ZZG z Boryni. Banda rozpustników i pijanej hołoty baby bardziej mordy rozdarte od chłopów. Nic tylko wstyd przynoszą bo co z tego że to nie z naszego miasta jak plotka idzie że kopalnia u nas w mieście to nasi ludzie burdy robią. W całym Szczyrku do 3 w nocy było ich słychać.

cynk18.11.2018 17:45

To koniec dojenia JSW przez Advicom? Toner do drukarki 130 netto ! Nie nie nie euro...

Pokaż wszystkie opinie (34)