Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
15 listopada 2018

Wyniki wyborów zostały źle policzone?

Wyniki wyborów zostały źle policzone?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Do Sądu Okręgowe w Gliwicach wpłynął protest wyborczy na ważność wyborów z dnia 21 października 2018 roku w Jastrzębiu-Zdroju.

Kandydat na radnego z listy Kukiz 15’ Artur Domaszk kwestionuje poprawność ustalenia wyników oraz wskazuje na powiązania rodzinne członków komisji z kandydatami na radnych.

- Protest wyborczy dotyczy kilku spraw: prawdopodobnie źle ustalonych wyników głosowania w co najmniej dwóch obwodowych komisjach wyborczych (w tym oczywiście moja sprawa z OKW nr 24), a także bardzo prawdopodobnych powiązań rodzinnych kandydatów na radnych z członkami obwodowych komisji wyborczych do liczenia głosów, co jest oczywiście jednoznacznym naruszeniem prawa (Kodeksu Wyborczego) - mówi Artur Domaszk, kandydat na radnego Miasta Jastrzębie-Zdrój z listy Kukiz 15’.  

Jakie kroki może podjąć sąd w tej sprawie?

- Może on odrzucić nasz wniosek tym samym uznając go za bezpodstawny, może zdecydować się na analizę kart do głosowania i ponowne przeliczenie głosów oraz ustalenie wyników głosowania. W ostateczności może zarządzić ponowne głosowanie w danym obwodzie (lub nawet w całym okręgu wyborczym - jeśli Sąd uzna, iż może to znacząco wpłynąć na wynik wyborów) - mówi Artur Domaszk

Polub i udostępnij
Czytaj też

WSS nr 2: Zmiana lokalizacji gabinetów lekarskich WSS nr 2: Zmiana lokalizacji gabinetów lekarskich

JSW: Produkcja i sprzedaż w górę JSW: Produkcja i sprzedaż w górę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
cyrk19.11.2018 20:44

Wszystko co PISowi nie pasuje, PIS może zgłosić do sądu, a że sądy są w tej chwili już "niezależne" i "bezstronne" :))))) to na pewno wydadzą zadowalające wyroki... dla PISu.

Leon19.11.2018 13:06

Artur Domaszk jeśli ci coś nie pasuje to na księżyc spierd.... to raz a dwa jak doprowadzisz do powtórki wyborów to złamasie na własny koszt ja nie mam zamiaru płacić za twoje widzi mi się a twoja partia niech zmieni nazwę z kukiz15 na ku----ta. -15 banda nieudaczników się znalazła tfuuuu

bez mandatu19.11.2018 9:25

Też startowałam w wyborach . Przegrałam bo na mojej liście były osoby , które uzyskały większe poparcie. Przegrywać trzeba umieć. Zgadzam się z "wyborcą" mali chłopcy się załamali jak zobaczyli swoje wyniki więc szukają dziury w całym. Pan Damaszk 66 głosów podważa głosy w dwóch okręgach . Żenada, we wszystkich okręgach /sprawdziłam to dzisiaj/ zsumowanie wszystkich głosów i przekazanie ich jednemu kandydatowi nie dałoby mandatu. WSTYD. Panowie od Kukiza nauczcie się przegrywać i powiem tak, to już koniec. Skończyliście tak jak Palikot. Już Was nie ma, trzeba się z tym pogodzić.

Do hera18.11.2018 15:07

Święte słowa. Fikcyjne meldunki radnych to kradzież pieniędzy naszego miasta. Złamanie prawa.

Gość18.11.2018 14:43

Nie tylko Artura oszukali członkowie komisji. Głosy stawały się nieważne albo szły na numer jeden. Pare osób powinno zostać przesłuchanych.

wyborca18.11.2018 8:40

Tak to jest jak mali chłopcy biorą się za politykę. Trzeba nauczyć się przegrywać. Jeszcze kilka dni będą się chłopcy od K15 nakręcać a potem...macie Panowie 5 lat by nauczyć się wygrywać. Przepisy należy czytać całościowo a nie wybiórczo w kwestii kodeksu wyborczego i zapisów o komisjach wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny. Polecam lekturę tego orzeczenia.

Hera17.11.2018 11:21

O co Wam chodzi ? Protest sprawdzi niezależny sąd , ktory ogłosi wyrok w tej sprawie ! Sądy mamy niezależne , więc wyrok będzie sprawiedliwy ! Prawo należy zmienić ! I to od ręki ! Nie może być w komisji członek rodziny kandydata na radnego z tego samego okręgu wyborczego ! Nie możne być kandydatem na Radnego osoba , ktora fizycznie mieszka w Wodzisławiu Śląskim a utrzymuje zameldowanie w Jastrzebiu ! To jest fikcja , z którą trzeba skończyć ! Ilu mamy takich "jastrzębskich" radnych ?

Pokaż wszystkie opinie (47)