Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
19 listopada 2018

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?

Jastrzębie dostanie ponad 2 mln dofinansowania ?
fot.pixabay

Wojewoda śląski ogłosił listę inwestycji drogowych, które otrzymają dofinansowanie w ramach rządowego projektu rozwoju infrastruktury drogowej w latach 2016-2019.

Jastrzębska inwestycja - budowa-przebudowa ulicy Chlebowej została wpisana na wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Wnioskowana kwota dofinansowania to 2 221 459 zł, a deklarowana kwota środków własnych to również 2 221 459 zł. Jastrzębie znajduje się na 36. miejscu tej listy. Wszystkich inwestycji jest w sumie 45, w kategorii drogi gminne. 

Wprawdzie jest to wstępna lista rankingowa przedstawiona przez wojewodę, ale odwołanie od niej mogą złożyć te gminy, których inwestycje nie zostały uwzględnione. Naszego miasta to nie dotyczy. Można więc przyjąć, że udało się pozyskać połowę kwoty potrzebnej na przebudowanie ulicy Chlebowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Można zdobyć duże pieniądze z ZUS Można zdobyć duże pieniądze z ZUS

Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze Podzielono 2,4 mln zł. Wiadomo kto dostał pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Adi02.12.2018 13:33

Jest ostateczna lista rankingowa, na drogi gminne jest przewidziana kwota 37 milionów zł. , kwota ta, wyczerpuje się na wniosku Zawiercia, który znajduję się na 28 miejscu tej listy (wniosek Zawiercia, po rozpatrzeniu zastrzeżeń, awansował o parę pozycji do góry, i na dziś dzień, jest to ostatnia inwestycja z tej listy , która dostanie dofinansowanie)
Wniosek Jastrzębia jest poza dofinansowaniem.
Jedyną szansą dla wniosków, które znajdą się na rezerwowej liście (w tym wniosek Jastrzębia), będzie wchłonięcie całego PRGIPID przez Fundusz Dróg Samorządowych, i tym samym , zwiększenie puli środków na drogi lokalne w 2019 roku.

mieszkanka26.11.2018 15:50

Co z yul.Wolnośći,jest w bardzo złym stanie.

Do Darek19.11.2018 21:53

Jak masz problem takie skrzyżowanie pokonać to nie wyobrażam sobie jak ty się zachowasz w większym mieście np. Krakowie.

A jak by już zaczęli budować to znowu byś pisał ze utrudnienia w ruchu bo coś budują i czemu rondo a nie światła albo skrzyżowanie bezkolizyjne tylu ślimak.
Widzę dziennie jak kierowcy nie potrafią się zachować na drodze jednokierunkowej przy skręcie w lewo. Znak zakaz wjazdu nie dotyczy paniuś przy UM na rej. SWD. I tłumaczenie Jak to nie wolno jechać a pan jedzie z tamtej strony. Rondo turbinowe w Żorach i zmian pasa ruchu na nim, tego manewru tam się nie robi! A wjazd do miasta Strumień to już porażka większości ludzi. Problem z rondem na rynku i jego nie oznakowaniem - czyli normalne rondo. Swego czasu policja ze Strumienia się śmiała że wie o każdym przypadku wjazdu mieszkańców znanego nam wszystkim powiatu,. Zawsze stłuczka albo wymuszenie.

Adi19.11.2018 20:01

Przepraszam , ale nie został opublikowany mój pierwszy komentarz, w którym piszę, że nie jest prawdą ,że ul Chlebowa dostanie dofinansowanie, gdyż 36 miejsce na liście rankingowej tego nie gwarantuje.
Ostatnia wniosek, który dostanie dofinansowanie znajduje się na 28 miejscu, jest to wniosek gminy Radzionków

Adi19.11.2018 19:45

Nieprawdą jest też, jak pisze autor artykułu, że odwołanie od wstępnej listy rankingowej, mogą składać tylko te gminy , które nie znalazły się na wstępnej liście rankingowej.
Jest dokładnie odwrotnie, gdyż wnioski które nie przeszły oceny formalnej, nie znalazły się więc na wstępnej liście rankingowej, i można powiedzieć, że przepadły, i nie ma dla nich już ratunku, one nie mogą składać zastrzeżeń.
Zastrzeżenia do oceny merytorycznej, mogą składać tylko beneficjenci, których projekty, znajdują się na wstępnej liście rankingowej, zastrzeżenia zostaną rozpatrzone do 30 listopada, kiedy wojewoda opublikuje ostateczną listę rankingową.
Jastrzębie, jak chce dostać kasę, to powinno złożyć zastrzeżenia do oceny merytorycznej, o ile, znajdują się podstawy do ich złożenia, inaczej ul. Chlebowa nie ma szans na awans, na ostatecznej liście rankingowej, co będzie skutkowało brakiem dofinansowania.

Darek19.11.2018 18:56

Pani Hetman
Proszę wziąć pod uwagę
Skrzyżowanie
Graniczna ,Aleja Piłsudskiego
Sporo wypadków
Brak możliwości wyjazdu ze skrzyżowania
A w szczycie to już Tragedia.
Rondo rozwiąże utrudnienia tego dużego skrzyżowania
I nie będzie wypadków.

Stefcio19.11.2018 17:05

Zasługa Kaszy!

Pokaż wszystkie opinie (21)