Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
20 listopada 2018

JSW: Monitorować efektywność produkcji

JSW: Monitorować efektywność produkcji
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębska Spółka Węglowa zamierza wprowadzić zaawansowane narzędzia informatyczne w swoich kopalniach. Jednym z celów ich zastosowania jest monitorowania efektywności produkcji.

O standaryzacji takich rozwiązań dyskutowano podczas warsztatów, które odbyły się 13 listopada 2018 roku w Biurze Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jastrzębska Spółka Węglowa SA wraz z Advicom Spółka z o.o. wychodząc naprzeciw bieżącym potrzebom wdrażają nowe rozwiązania w zakresie komunikacji oraz integracji systemów technologicznych. Warsztaty pod nazwą „Nowe rozwiązania IT/OT w górnictwie” dotyczyły przede wszystkim wskazania nowych kierunków standaryzacji w telekomunikacji oraz wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w przemyśle górniczym. JSW SA zaproponowała własne podejście do bieżącego monitorowania maszyn i urządzeń w kontekście prowadzonych prac nad raportowaniem efektywności produkcji. Konferencję prowadził dr hab. inż. Antoni Wojaczek z Politechniki Śląskiej. Agenda obejmowała tematykę dotyczącą przemysłu 4.0, inteligentnej kopalni, innowacyjnych rozwiązań w obszarze automatyki oraz systemów informatycznych stosowanych w przemyśle wydobywczym.

- Dla większości to trudny temat, ale konieczny. Chcę podkreślić, że proces inwestycyjny w tym obszarze mamy już mocno zaawansowany. Powstało Centrum Zaawansowanej Analityki Danych, w ramach którego testujemy kilka ciekawych projektów w obszarze monitoringu i analizy danych. Analiza danych i standaryzacja rozwiązań to tylko  wielu elementów mających poprawić efektywność, jakość produkcji oraz bezpieczeństwo pracy w Jastrzębskiej Spółki Węglowej - powiedział Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. strategii i rozwoju otwierając warsztaty.

W spotkaniu wzięli udział najważniejsi przedstawiciele branży górniczej m.in. przedstawiciele Lubelskiego Węgla „Bogdanka” SA: Artur Kuter, dyrektor ds. informatyki, Łukasz Herezy, dyrektor ds. innowacji i rozwoju oraz Krzysztof Chołast, główny elektryk; KGHM SA: Marek Andrzejewski, dyrektor departamentu energomechanicznego oraz Paweł Śliwiński, główny inżynier ds. analiz i optymalizacji produkcji departamentu energomechanicznego; Tauron Wydobycie SA: Piotr Orzeł, główny specjalista-koordynator i  Maciej Goetz, kierownik działu rozwoju Zakładu Górniczego „Sobieski”, a także liderzy producentów maszyn, urządzeń i systemów przemysłowych:  KOMATSU JOY, FAMUR Institute, HASO Sp. z o.o., SANDVIK POLSKA Sp. z o.o., ELMODIS i OSISoft. W warsztatach uczestniczyli również przedstawiciele kopalń należących do JSW. 

W części warsztatów poświęconej transportowi dołowemu dr hab. inż. Piotr Kulinowski z Akademii Górniczo-Hutniczej przedstawił prezentację dotyczącą dyskretnego modelu symulacyjnego przenośnikowego systemu transportowego jako narzędzia wspomagającego proces zarządzania strugą urobku, a Piotr Orzeł, koordynator z Zakładu Górniczego „Sobieski” podzielił się doświadczeniami Tauron Wydobycie S.A. w zakresie aspektów planowania jazdy ludzi przenośnikami taśmowymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Wydała 200 mln zł JSW kupiła firmę. Wydała 200 mln zł

JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł JSW: Pierwszy kwartał z zyskiem ponad 400 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Do Piston, Nusiek i Romek Dziś o 20:2421.11.2018 23:43

Z paska ci potrącają boś leber i pustej butelki nie chce ci się wydać do punktu.

Piston, Nusiek i Romek21.11.2018 20:24

mi z paska potrącają za wode zjezdzajac w dół kopalni a planistka ,tą wodą kwiatki podlewa

Endriu 20.11.2018 18:20

Oddajcie pieniądze za 2016 emerytom 2018 biurowiec i związki dostały anic nie robią my wtedy pracowaliśmy więc nam się nalezy

Tyty20.11.2018 13:45

Mam nadzieję że zmonitoruja słynna planistke z jednych gprów na pniowku bo cslymi dniami na palarni siedzi

Do Wasabi20.11.2018 13:44

Fajnie piszesz z tym audytem ale jak znam życie kopalniane a raczej biurwowe. To zatrudnią pociotków do kontrolowania pociotków i za 2 miesiące trzeba by zatrudnić następnych audytorów do kontroli tych obecnych.

A Zagórowskiego związki obaliły bo chciał się ich pozbyć no może nie tak drastyczne słowo. Ale chciał im koryta ukrócić
Teraz rządzi Ozon i miesza Wojtków to sprzymierzeńcy związkowi rodem z Boryni. Dlatego Borynioki mają takie eldorado.

ober20.11.2018 13:21

przeczytałem uważnie i co widzę , pomysły powalające , nazwiska same tuzy, wszyscy by chcieli monitorować efektywność produkcji a robić i wziąć odpowiedzialność za wszystko to nie ma komu - czysta symulacja ale kto wie , może już niedługo te rozważania spowodują zwiększoną ilość skipów w JSW .

Radio Teheran20.11.2018 10:27

"przemysłu 4.0"

Szybko idzie im ta numeracja XIX-wiecznego przemyslu.

Pokaż wszystkie opinie (14)