Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 listopada 2018

Kara za agresywnego psa do 5 tys. zł

Kara za agresywnego psa do 5 tys. zł
fot. pixabay

Właściciele agresywnych psów muszą liczyć się z tym, że w przypadku, kiedy ich pupil zaatakuje człowieka, grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

Nowelizacja ustawy dotycząca podwyższenia kar za nieupilnowanie psa na spacerze zaczęła obowiązywać od 15 listopada. W jej myśl każdy, kto nie zadba o odpowiednie warunki podczas spaceru z groźnym pupilem i nie będzie stosował się do wyznaczonych regulacji, może zostać ukarany karą grzywny. W wyniku tego podwyższeniu uległa kara pieniężna, która dotychczas wynosiła 250 zł. Teraz może sięgnąć nawet 5 tys. zł. Oprócz tego właściciel psa zaliczonego do „groźnych ras” może zostać zatrzymany.

Specjalne rozporządzenie określa również, jakie rasy czworonogów możemy uznać za „szczególnie niebezpieczne”, są to rasy pit bull, buldog amerykański, rottweiler czy owczarek kaukaski. W przypadku pozostałych ras kara  - zdaniem prawników - może wynieść „jedynie” tysiąc złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
janina20.11.2018 14:55

"A jakie grzywny dla meneli załatwiajacych się do klombów w centrum miasta ...."

to jest dopiero dobre pytanie
pozdrawiam

Obywatel20.11.2018 14:41

Mandat za psią kupę to 500 zł, a za śmiecenie 50 zł. Gdzie tu logika ?!

Adrian 20.11.2018 14:40

Super pomysł, szkoda tylko że po godz. 22 do 8:00 straż miejska nie interesuje się niebezpiecznymi psami w moim przypadku był to owczarek niemiecki, bo rakarz w tym czasie już nie pracuje.

Opcja20.11.2018 13:37

Jak strażnik miejski nie kara za przewinienia związane z psem typu zanieczyszczanie czy przestrzeganie bezpieczeństwa. To karać podwójnie strażnika za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Anna20.11.2018 13:24

I dobrze bo pies to pies, jak nie gryzie to nie pies.

Prawdomowny20.11.2018 12:37

@Jack: oczywiście, ze możesz. Szczekanie psa, granie na instrumencie, wiercenie to dozwolone rzeczy. Jedynie w szczepionkę nie ma bicia.

Lolo20.11.2018 11:28

Pewien mężczyzna widzi ogłoszenie o sprzedaży psa. Dzwoni i pyta:
- W jakiej cenie jest ten pies?
- 1500.
- Dam połowę.
- Ale ja sprzedaję tylko całe psy!

Pokaż wszystkie opinie (14)