Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
19 listopada 2018

Bezpiecznie na urlopie

Bezpiecznie na urlopie

Z roku na rok oferty ubezpieczycieli wzbogacają się o coraz to nowe możliwości poszerzenia ubezpieczenia oraz dodatkowe klauzule. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym możemy spodziewać się obniżek cen lub specjalnych cen. Co nowego możemy znaleźć w polisach?

Klauzula alkoholowa

W ubiegłym roku nowością na rynku ubezpieczeniowym okazała się klauzula alkoholowa i od razu stała się prawdziwym hitem.  Jest to zapis w umowie, który obejmuje świadczenie usług ubezpieczeniowych nawet w razie wypadku, który mógł być spowodowany w stanie nietrzeźwym. Głównie dotyczy sytuacji, gdy po kilku drinkach skręcimy kostkę lub po rozgrzewającym grzańcu przydarzy nam się niefortunny wypadek na stoku. W standardowych polisach takie wypadki były wyłączone spod ochrony kosztów leczenia, NNW i assistance.  Jak widać Polacy są coraz bardziej świadomi swoich planów wakacyjnych i możliwości spożycia alkoholu, gdyż jak donosi Compensa w pierwszym kwartale tego roku, aż 23% ubezpieczeń zostało rozszerzonych o tę klauzulę. 

Klauzula terrorystyczna

Jest to również niedawno wprowadzona klauzula, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna. Niestety coraz częściej na wakacjach możemy natknąć się na ataki terroru, które są wyłączone z odpowiedzialności większości towarzystw.  Aktualnie nawet wybierając się do stolic krajów europejskich warto rozważyć, czy taka klauzula nie może być przydatna w naszym wypadku. Koszty ewentualnego leczenia oraz repatriacji do kraju przy podpisaniu klauzuli terrorystycznej są zagwarantowane ze strony ubezpieczyciela, co może oszczędzić nam dodatkowego stresu.

Polisa na każdą okazję

W ofertach firm ubezpieczeniowych możemy znaleźć mnóstwo innych dodatków, które indywidualnie możemy dopasować do swoich potrzeb. Możemy ubezpieczyć naszą nieruchomość na czas wyjazdu, zabrane ze sobą bagaże oraz wzbogacić polisę o zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z wyjazdu. Dla osób aktywnych cennym dodatkiem może być ubezpieczenie sprzętu oraz siebie na wypadek szkód powstałych w wyniku uprawiania sportów ekstremalnych. Dla osób starszych lub cierpiących na przewlekłe choroby możliwe jest wykupienie opcji kontynuowania leczenia po powrocie z podróży oraz dodatek pozwalający na leczenie chorób zaistniałych jeszcze przed podróżą. Tego typu ubezpieczenia możesz wyszukać tutaj: https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Pamiętaj, że urlop jest związany nie tylko z wypoczynkiem, ale również z niecodziennymi sytuacjami. Dlatego zapewnij sobie bezpieczeństwo na każdą okoliczność.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!