Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
21 listopada 2018

Uwaga! W mieście grasują włamywacze

Uwaga! W mieście grasują włamywacze
fot. KMP Jastrzębie

Minionego weekendu na terenie naszego miasta doszło do kilku włamań do budynków jednorodzinnych oraz piwnicy. Policjanci apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nie stwarzać złodziejom dogodnych warunków do popełnienia przestępstwa.

- Minionego weekendu na terenie naszego miasta doszło do kilku włamań do budynków jednorodzinnych oraz piwnicy. Do jednego ze zdarzeń doszło w sobotę tuż po 16.00 na Osiedlu 1000-lecia. Sprawca wyłamał zawiasy w drzwiach komórki piwnicznej i skradł dwa rowery. Z kolei w piątek, około godziny 16.00 na ulicy Wyzwolenia miało miejsce włamanie do budynku jednorodzinnego, skąd skradziono biżuterię - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Sprawcy zazwyczaj posługują się tą samą metodą. Włamują się do domu lub mieszkania poprzez rozwiercanie zamków drzwi balkonowych lub okien. Włamywacze wykorzystują nieuwagę właścicieli lub ich nieobecność. Najczęściej łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, laptopy, narzędzia i urządzenia budowlane.

W celu zapobieżenia kolejnym tego typu zdarzeniom zwracamy się do mieszkańców naszego miasta z apelem. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien. Gdy wyjeżdżamy na dłużej zadbajmy, aby ktoś bliski zaopiekował się mieszkaniem oraz skorzystajmy z dodatkowych zabezpieczeń w postaci alarmów, rolet antywłamaniowych itp. Uprzedźmy także zaufanych sąsiadów o wyjeździe, aby byli czujni, jeśli zauważą kogoś na naszej posesji. Bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na osoby obce przebywające w określonym rejonie bez konkretnego celu i prowadzące obserwację. Dotyczy to również samochodów nie należących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji.


Wszelkie informacje można kierować nawet anonimowo pod numery telefonów 112 lub 32 4787255.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
koko25.11.2018 20:37

Co na to POlicja ? Nic.

Wściekła 23.11.2018 23:53

Do Radio Teheran - jak możesz tak napisać, że pierdolami się nie zajmują, a jak tylko u Ciebie coś się stanie to pierwszy będziesz dzwonił cwaniaku, wyzywać to każdy na policjantów jp itd Ale jak cis to pierwsi lapiecie za telefon, w naszym mieście nie ma tyłu patroli żeby pilnować każdy dom z osobna na raz.co z burak

........21.11.2018 14:32

Jak można mieszkać w swoim domu i nie mieć sejfu w ścianie niepojęte. Zbudować porzadny boks i porządną budę dla porządnego psa , na widok którego nikt nie wejdzie na posesję podczas waszej nieobecności , a w nocy pies niech śpi w domu proste?

Gość21.11.2018 11:58

Na 1000 lecia to pewnie osiedlowe cpuny . Wysiaduja na klatkach i pewnie oni .

Prawdomowny21.11.2018 11:00

Ucinać złodziejowi dłoń a problem rozwiąże się sam.

Radio Teheran21.11.2018 9:14

"Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien"

Kraty w oknach i kij bejsbolowy w pogotowiu, bo dzielna policja piedolami sobie glow nie zajmuje.

co ze złapanymi 21.11.2018 8:50

Oddawać ich policji?