Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
21 listopada 2018

Miasto gotowe na zimę - ma na nią 4 mln zł

Miasto gotowe na zimę - ma na nią 4 mln zł
fot. UM Jastrzębie

Umownie sezon zimowy zaczyna się 1 grudnia a kończy 31 marca. Oznacza to, że każdego miesiąca miasto gospodaruje kwotą 964 820,23 zł.  Ponad 3,8 mln zł zabezpieczono w budżecie na utrzymanie zimowe miasta.

- Jastrzębie-Zdrój podzielone jest na 17 kwartałów, o które dba dziewięć firm, wyłonionych w drodze przetargu. Wykonawcy mają do dyspozycji sprzęt taki jak: ciągniki z pługami i rozrzutnikami, koparko-ładowarki, koparko-spycharki, ładowarki, mikrociągniki z pługami do odśnieżania chodników, pługo – -piaskarko -solarki, pługo-solarki, samochody ciężarowe z pługami, samochody patrolowe, urządzenia do wytwarzania solanki na bazach oraz gotową solankę przechowywaną w specjalnych pojemnikach. Inny sprzęt, np. Multikar, Lublin, pick-up służą do utrzymania chodników, czy deptaków - informuje jastrzębski magistrat.

Trzeba pamiętać, że Urząd Miasta utrzymuje tylko tereny przez siebie administrowane. Wyjątek stanowią drogi prywatne do osób niepełnosprawnych, które są odśnieżane na każdorazowe polecenie w czasie wystąpienia obfitych opadów śniegu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Bura Suka gotowa do spalenia (video) Bura Suka gotowa do spalenia (video)

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Prawdomowny22.11.2018 15:22

@Do Prawdomowny Dziś o 10:55: kolejny lub ten sam ciężki przypadek. Szkoda czasu na dyskusje z Tobą ale zrobie szybkie wyjaśnienie: solarka zamień na posypywarka, polewaczka a sol podmien na jakaś mieszankę chemiczna. A wyjeżdżają po to w nocy zeby nad ranem nie zrobiła się jedna wielka szklanka, gratuluje wyobraźni. Właśnie przez takich fachowców jak Ty, w Polsce nie ma nadziei na zmianę w podejściu do prostych rzeczy, które ciagle sa komplikowane.

Proszę o wytłumaczenie22.11.2018 12:09

Portal może wy to zgłębicie?

Dlaczego firma wygrywająca przetarg na Akcję Zima w Jastrzębiu-Zdroju musi dostać polecenie ze sztabu kryzysowego że ma odśnieżać. A firma świadcząca takie same usługi w gminie Kończyce robi to sama od siebie w momencie potrzeby czyli opadu lub ślizgawicy.

Do Prawdomowny22.11.2018 10:55

Czy byłeś w tych krajach w tym czasie? Po co wyjeżdżają solarki przy 5st C? To tylko pomaga rdzy w atakowaniu samochodów. Nic więcej nie daje. Wystarczy trochę deszczu aby sól zamieniła wodę w roztwór soli, który niszczy nie tylko karoserię. Spływająca do rowów solanka dostaje się do gleby i ją niszczy.
Zacznij czytać, uczyć się ale zacznij od myślenia zamiast bełkotać jakieś bezmyślne zarzuty.

maryśka22.11.2018 5:30

Do ?Do Prawdomowny? 16.13
Normalne i naturalne jest to, że służby musza być gotowe na nieco wcześniejsze opady śniegu niż 1 grudnia. Naprawdę trzeba aż artykułów, żeby ludzie to wiedzieli? Jeśli miasto jest przygotowane to i tak będzie to widać. Wiec nie rób problemów, i nie wciskaj ludziom inaczej niż Ty myślącym swojego rozumowania, co nie oznacza, że w sposób kulturalny, bez napadaniu, nie możesz wyrazić swojego zdania.
Miłego dnia

Prawdomowny21.11.2018 23:03

@Do Prawdomówny Dziś o 16:13: pozostali zrozumieli co miałem na myśli wiec bardzo prawdopodobne, ze to z Tobą jest coś nie tak. W Niemczech, Austrii, na Słowacji i w Czechach solarki wyjezdzaja w okolicach 5st C nawet gdy nie ma zapowiedzianych opadów i jakoś nikt z tego nie robi sensacji, sztucznego newsa. Gdyby spadł śnieg a drogi byłyby białe i nieprzejezdne to na pewno bym wyraził swoje niezadowolenie, tu pełna zgoda. Jednak w normalnych okolicznościach, po nocnych opadach obywatel powinien wsiąść do samochodu i spokojnie dojechać do pracy po drogach, które sa już przygotowane na poranny ruch, tak to wyglada tam gdzie jest inna mentalność - a znam tego słowa znaczenie.

Gość do Prawdomówny 21.11.2018 20:36

Nic się w mieście nie dzieje więc o czym tu pisać niebawem będziemy mieli info ze otwarto punktualnie i bez przeszkód biedrę na danej ulicy.

Do Prawdomówny21.11.2018 16:13

Co się dzieje z tobą. Przecież to jest normalny i naturalne. Ale gdyby nikt tego nie napisał, to być wydziwiał, że spadł śnieg i tu nic się nie robi. Już wczoraj wyjechały pługi oczyszczające ulice ze śniegu i posypujące piaskiem. Nie wymyślaj problemów na siłę, bo nie jesteś prawdomówny jak PiS, której jesteś fanem, niema nic wspólnego z prawością i sprawiedliwością.
A propo's mentalności. Zabełkotałeś tym słowem. Nie znasz znaczenia słów, które używasz. A to cię ośmiesza. Rozumiem, że ty i inni głupcy są rozczarowani, że miasto jest gotowe do zabezpieczenia się przed opadami śniegu. Wy nie jesteście gotowi do przyjęcia tego do wiadomości!
Bu acha, acha !!! :-)))

Pokaż wszystkie opinie (12)