Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 listopada 2018

Miasto gotowe na zimę - ma na nią 4 mln zł

Miasto gotowe na zimę - ma na nią 4 mln zł
fot. UM Jastrzębie

Umownie sezon zimowy zaczyna się 1 grudnia a kończy 31 marca. Oznacza to, że każdego miesiąca miasto gospodaruje kwotą 964 820,23 zł.  Ponad 3,8 mln zł zabezpieczono w budżecie na utrzymanie zimowe miasta.

- Jastrzębie-Zdrój podzielone jest na 17 kwartałów, o które dba dziewięć firm, wyłonionych w drodze przetargu. Wykonawcy mają do dyspozycji sprzęt taki jak: ciągniki z pługami i rozrzutnikami, koparko-ładowarki, koparko-spycharki, ładowarki, mikrociągniki z pługami do odśnieżania chodników, pługo – -piaskarko -solarki, pługo-solarki, samochody ciężarowe z pługami, samochody patrolowe, urządzenia do wytwarzania solanki na bazach oraz gotową solankę przechowywaną w specjalnych pojemnikach. Inny sprzęt, np. Multikar, Lublin, pick-up służą do utrzymania chodników, czy deptaków - informuje jastrzębski magistrat.

Trzeba pamiętać, że Urząd Miasta utrzymuje tylko tereny przez siebie administrowane. Wyjątek stanowią drogi prywatne do osób niepełnosprawnych, które są odśnieżane na każdorazowe polecenie w czasie wystąpienia obfitych opadów śniegu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Prawdomowny22.11.2018 15:22

@Do Prawdomowny Dziś o 10:55: kolejny lub ten sam ciężki przypadek. Szkoda czasu na dyskusje z Tobą ale zrobie szybkie wyjaśnienie: solarka zamień na posypywarka, polewaczka a sol podmien na jakaś mieszankę chemiczna. A wyjeżdżają po to w nocy zeby nad ranem nie zrobiła się jedna wielka szklanka, gratuluje wyobraźni. Właśnie przez takich fachowców jak Ty, w Polsce nie ma nadziei na zmianę w podejściu do prostych rzeczy, które ciagle sa komplikowane.

Proszę o wytłumaczenie22.11.2018 12:09

Portal może wy to zgłębicie?

Dlaczego firma wygrywająca przetarg na Akcję Zima w Jastrzębiu-Zdroju musi dostać polecenie ze sztabu kryzysowego że ma odśnieżać. A firma świadcząca takie same usługi w gminie Kończyce robi to sama od siebie w momencie potrzeby czyli opadu lub ślizgawicy.

Do Prawdomowny22.11.2018 10:55

Czy byłeś w tych krajach w tym czasie? Po co wyjeżdżają solarki przy 5st C? To tylko pomaga rdzy w atakowaniu samochodów. Nic więcej nie daje. Wystarczy trochę deszczu aby sól zamieniła wodę w roztwór soli, który niszczy nie tylko karoserię. Spływająca do rowów solanka dostaje się do gleby i ją niszczy.
Zacznij czytać, uczyć się ale zacznij od myślenia zamiast bełkotać jakieś bezmyślne zarzuty.

maryśka22.11.2018 5:30

Do ?Do Prawdomowny? 16.13
Normalne i naturalne jest to, że służby musza być gotowe na nieco wcześniejsze opady śniegu niż 1 grudnia. Naprawdę trzeba aż artykułów, żeby ludzie to wiedzieli? Jeśli miasto jest przygotowane to i tak będzie to widać. Wiec nie rób problemów, i nie wciskaj ludziom inaczej niż Ty myślącym swojego rozumowania, co nie oznacza, że w sposób kulturalny, bez napadaniu, nie możesz wyrazić swojego zdania.
Miłego dnia

Prawdomowny21.11.2018 23:03

@Do Prawdomówny Dziś o 16:13: pozostali zrozumieli co miałem na myśli wiec bardzo prawdopodobne, ze to z Tobą jest coś nie tak. W Niemczech, Austrii, na Słowacji i w Czechach solarki wyjezdzaja w okolicach 5st C nawet gdy nie ma zapowiedzianych opadów i jakoś nikt z tego nie robi sensacji, sztucznego newsa. Gdyby spadł śnieg a drogi byłyby białe i nieprzejezdne to na pewno bym wyraził swoje niezadowolenie, tu pełna zgoda. Jednak w normalnych okolicznościach, po nocnych opadach obywatel powinien wsiąść do samochodu i spokojnie dojechać do pracy po drogach, które sa już przygotowane na poranny ruch, tak to wyglada tam gdzie jest inna mentalność - a znam tego słowa znaczenie.

Gość do Prawdomówny 21.11.2018 20:36

Nic się w mieście nie dzieje więc o czym tu pisać niebawem będziemy mieli info ze otwarto punktualnie i bez przeszkód biedrę na danej ulicy.

Do Prawdomówny21.11.2018 16:13

Co się dzieje z tobą. Przecież to jest normalny i naturalne. Ale gdyby nikt tego nie napisał, to być wydziwiał, że spadł śnieg i tu nic się nie robi. Już wczoraj wyjechały pługi oczyszczające ulice ze śniegu i posypujące piaskiem. Nie wymyślaj problemów na siłę, bo nie jesteś prawdomówny jak PiS, której jesteś fanem, niema nic wspólnego z prawością i sprawiedliwością.
A propo's mentalności. Zabełkotałeś tym słowem. Nie znasz znaczenia słów, które używasz. A to cię ośmiesza. Rozumiem, że ty i inni głupcy są rozczarowani, że miasto jest gotowe do zabezpieczenia się przed opadami śniegu. Wy nie jesteście gotowi do przyjęcia tego do wiadomości!
Bu acha, acha !!! :-)))

Pokaż wszystkie opinie (12)