Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
22 listopada 2018

JSW: Będą wykrywać anomalie

JSW: Będą wykrywać anomalie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nowoczesna diagnostyka maszyn i ich pomiary, m. in. w zakładach przeróbczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a celem - oszczędności. Spółki JSW SA i Advicom wraz z firmą Elmodis podpisały właśnie list intencyjny w tej sprawie.

System stworzony przez Elmodis pozwala na monitoring, diagnostykę maszyn, a przede wszystkim - przewidywanie awarii. Wykrywanie anomalii w pracy sprzętu odbywa się w oparciu o pomiary elektryczne oraz innowacyjne algorytmy, które potrafią się uczyć  czyli wykorzystują tzw. machine learning. Kluczową cechą takich systemów jest zdolność do zbierania, wiązania i przekazywania pozyskanych w ten sposób danych dotyczących pracy maszyn. Dzięki systemowi łatwiejsze jest podejmowanie właściwych decyzji dotyczących utrzymania parku maszynowego. To ma także kluczowe znaczenie dla zakładów Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która musi sprostać wyzwaniom innowacyjnego przemysłu 4.0.

- Chcemy, by technologia dostarczona przez naszego nowego partnera skutecznie pracowała także w zakładach JSW.To doskonały sposób na oszczędności związane z eksploatacją maszyn - mówi Daniel Ozon, prezes zarządu JSW SA.

Rozwiązanie dostarczane przez Elmodis to kompletny system, który przez cała dobę monitoruje stan maszyn. Pozwala to na uniknięcie nieplanowanych przestojów, obniżenie kosztów eksploatacji maszyn, a w efekcie zapewnia większą dostępność całego parku maszynowego. Działanie systemu nie wymaga w dodatku ingerencji w instalację i budowę maszyn. 

- Chcemy, aby  ludzie, maszyny oraz systemy IT automatycznie wymieniały się informacjami w całym procesie produkcji węgla, w obrębie wszystkich zakładów JSW S.A. a także kluczowych systemów IT działających w Grupie Kapitałowej JSW – mówi Piotr Toś, prezes zarządu Advicom sp. z o.o.

 Ponadto, system ma znacznie ułatwić i przyspieszyć wykrywanie anomalii w pracy maszyn na wczesnym etapie, co w efekcie pomoże skutecznie zapobiegać nieprzewidzianym awariom.

System Elmodis został stworzony przez grupę polskich inżynierów wywodzących się ze środowiska akademickiego. Teraz czas na serię spotkań związanych z przygotowaniem wdrożenia systemu w zakresie pracy wybranych maszyn i urządzeń w JSW.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
krzysio22.11.2018 21:36

Na Boryni to nawet sekretarki i planistki jeżdzą na dół tylko ci zmianowi co siedzą w biurach i się z wszystkich śmieją a jeden z drugim od lat dołu na oczy nie widzieli

hahaha22.11.2018 21:11

Głosowali na PO na Hetmanke a chce wegiel od PiSu hhahaha takie rzeczy tylko w POLSCE:D

Jas- Mos22.11.2018 18:35

Emeryt daj sobie już luz z tą 14-stką i węglem.

Bo ci niedługo żyłka pęknie.

I na górce będziesz na Ruptawie.

Zrozum pieniądze to nie wszystko.

Zdrowie jest najważniejsze.

Emeryt22.11.2018 15:22

Oddac węgiel i 14stke za 2016 pisowcy i związkowe nieroby

Nadsztygar22.11.2018 14:26

Kiedy w końcu przelewy Barbórki bo muszę zaliczkę wpłacić na urlop w Alpach .

Gość22.11.2018 14:15

Na powierzchni siedzi setki osób na szychtach dolowych. Parzykawy i przydupasy. Niech od tego zaczną.

Ryl22.11.2018 11:45

I po cholere te wszystkie obliczenia. Anomalii????. I tak jest myślenie u nich takie " jechać aż się rozdupcy " a potem stać i naprawiać. Tak jak ze ścianą jechać a jeb... A później dopiero się klej znajduje itp.

Pokaż wszystkie opinie (15)