Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
22 listopada 2018

Uwaga! Fałszywe wnuczki znów dały o sobie znać

Uwaga! Fałszywe wnuczki znów dały o sobie znać
fot. KMP Jastrzębie

Oszuści podający się za krewnych, bądź policjantów zaatakowali kilku mieszkańców Jastrzębia. Na szczęście dzięki czujności i rozwadze żaden z nich nie dał się nabrać.

W czwartek, około godziny 14.00 do mieszkańców Jastrzębia rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy próbowali od nich wyłudzić pieniądze. Niemalże za każdym razem w słuchawce odzywał się kobiecy głos. Rzekoma córka zadzwoniła do mieszkanki ulicy Wielkopolskiej i twierdziła, że pilnie potrzebuje pieniędzy, gdyż musi „pilnie załatwić sprawę...”.

- Według podobnego scenariusza przebiegały dwa kolejne zdarzenia. Mieszkanka ulicy 1 Maja usłyszała głos kobiety, która podała się za wnuczkę. Oszustka powiedziała, że miała wypadek i pilnie potrzebuje 50 tysięcy złotych. To jednak nie przekonało mieszkanki naszego miasta, gdyż zadzwoniła do córki, która zaprzeczyła, ponieważ wnuczka była w pracy i do żadnego rzekomego wypadku nie doszło - mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju Bogusława Kobeszko. 

Na szczęście żadna z mieszkanek Jastrzębia-Zdroju nie dał się nabrać oszustom i nie przekazała żądanych pieniędzy. Ich czujność i rozwaga zniechęciły przestępców!

- Pamiętajmy, że w każdym takim przypadku powinniśmy sprawdzić wiarygodność informacji – skontaktować się bliskimi i o próbie oszustwa zaalarmować stróżów prawa apeluje rzecznik KMP

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wzmożone działania policji na drogach Wzmożone działania policji na drogach

Pędził 148 km/h wpadł w ręce grupy pościgowej Pędził 148 km/h wpadł w ręce grupy pościgowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Nie dajmy się23.11.2018 11:32

Policjanci niewiele mogą zrobić. Wybijmy z głowy oszustom takie pomysły.

Piston, Nusiek i Romek23.11.2018 11:29

a w naszej parafii w moszczenicy ,proboszcz dał się nabrać na wnuczka .

Radio Teheran23.11.2018 9:22

A policja bezsilna w swojej chorobie?

Świetnie23.11.2018 8:51

Bardzo dobrze, że rośnie świadomość starszych ludzi! Oby nikt więcej nie dał się nabrać oszustom.

Nadsztygar23.11.2018 7:04

Raz zadzwonili do mnie zaprosiłem do domu i... rzekomy wnuczek do dzisiaj ma problemy z gryzieniem