Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
23 listopada 2018

Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowuje spadek zysków

Jastrzębska Spółka Węglowa odnotowuje spadek zysków
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kolejne dane dotyczące trzeciego kwartału 2018 roku opublikowała Jastrzębska Spółka Węglowa. Wynika z nich, że spółka odnotowuje spadek zysków.

Po 9 trzech kwartałach 2018 roku Jastrzębska Spółka Węglowa zanotowała wzrost przychodów o niecałą jedną dziesiątą. Zwiększyły się zwłaszcza przychody segmentu koksu. Na poziomie zysków jednak firma wykazuje straty.

Po trzech kwartałach tego roku grupa kapitałowa JSW uzyskała przychody w wysokości 7,286 mld złotych, o 9 proc. wyższe niż przed rokiem. Segment węgla przyniósł 3,871 mld złotych, a segment koksu 2,89 mld złotych (wzrosty odpowiednio o 2,2 proc. i 17 proc.)

Zysk operacyjny wyniósł 1,855 mld zł i był niższy rok o 19 proc. niż w 2017 roku. Zysk netto spadł z 1,791 mld złotych przed rokiem do 1,442 mld złotych obecnie. 

W ciągu trzeciego kwartału sprzedaż węgla przyniosła spółce 1,193 mld złotych, a koksu 976 mln zł. W sumie (wraz ze sprzedażą węglopochodnych i innymi przychodami) w trzecim kwartale spółka osiągnęła 2,353 mld złotych przychodów. Zysk operacyjny w III kwartale wyniósł 456,7 mln zł, a zysk netto 347,8 mln złotych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
yyy.....tam25.11.2018 10:40

Zyski spadły....no przecież spółka zakupiła drony. ..i zyski niższe.....no nie...ale spoko- producenci dronow i pośrednicy (pisiewicze) swoje wzieli.

Estrol25.11.2018 7:45

Zamykac jsw truje ludzi

Kora24.11.2018 20:02

Hahaha 23.29 ty i tak nie dorobisz do emerytury nienawiść cię zniszczy pewnie za jakiś czas dostaniesz zawał lub wylew

Ks.Robak24.11.2018 12:20

Nie strasz mnie bo straszonego to bardzo boli , błądzisz dobry człowieku , ale popełnianie błedów jest rzeczą ludzi rozumnych tylko zwierze kieruje się instynktem pamiętaj.... Bóg zawsze podnosi słuchawkę niezależnie ile czasu upłynęło od ostatniej rozmowy i z takim przesłaniem zostawiam Cię na weekend poświęć ten czas na pracę nad swoim charakterem to zawsze sie opłaci.

Krzepki Harry24.11.2018 7:18

Po tym jak prowadzona jest JSW, ABY WYMIENIĆ WODÓR, INWESTYCJE W ALTUSA, PLANY ZACIĄGANIA KREDYTÓW BANKOWYCH POMIMO WŁASNYCH ŚRODKÓW (kredyt nie jest za darmo), WYDATKI NA DRONY, KAMERY ITP, WYDAWANE ZYSKI NA WSZYSTKIE MOŻLIWE DODATKI, SNUTE PLANY DROGIEGO PRZEJĘCIA UPADAJĄCYCH SZYBÓW (dlaczego nie za złotówkę?), RÓWNIE DŁUGIE I ODKLADANE Z MIESIĄCA NA MIESIĄC, Z KWARTAŁU NA KWARTAŁ FANTAZJE NT. PRZEJĘCIA PRAIRE, INWESTYCJE ZA 3 MLD (sic!) ,KAPITAŁ CHIŃSKI, POMYSŁY SPROWADZANIA TECHNOLOGII Z RPA, "WSPÓŁPRACA" Z AUSTRALIĄ, itd., itp., - DLA KIEROWNICTWA SPÓŁKI ŚWIAT (FANTAZJI) TO ZA MAŁO.

hahaha23.11.2018 23:29

Skonczcie piepsz.... emeryty ujadać!!!!juz was słuchac nie potrafie nic wam sie nie nalezy!Jestes emerytem to wara od JSW!!! co to jest caritas czy co!Byłes pracownikiem nalezy ci sie nie jestes nic niemasz paniał!!!!I ja jako 17 letni pracownik bede walczył zeby ludzie waszego pokroju jak i ja sam nic nie dostawali jak przechodza na emeryture!Ludzie komuna i PRL sie skonczyło !!!!

Jastrzębianin23.11.2018 20:42

Do ks. Robaka. Tak się sklada ze ja mam tyle. A nadsztygar nie. Bylem w Alpach francuskich i austriackich. Podłe jest to że kpicie razem z biednych ludzi. Mieszajac im w glowach ze tyle ma nadsztygar. To ile główny inżynier 30 tys. I nie pouczaj mnie gosciu. Bo wiesz że nikt w internecie nie jest anonimowy.

Pokaż wszystkie opinie (25)