Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
23 listopada 2018

Piotr Szereda przewodniczącym Rady Miasta

Piotr Szereda przewodniczącym Rady Miasta
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Rada na swoim pierwszym posiedzeniu wybrała przewodniczącego. Został nim Piotr Szereda z Prawa i Sprawiedliwość.

I sesja zwyczajna Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyła się 22 listopada, a poprowadził ją Bolesław Lepczyński, najstarszy wiekiem radny obecny na sesji. Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, sędzia Krzysztof Kasica, wręczył 22. przybyłym na posiedzenie radnym zaświadczenia o wyborze na radnego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Radni dokonali też wyboru Przewodniczącego Rady Miasta. Do tej funkcji zgłoszeni zostali: Alina Chojecka (Koalicja Samorządowa) i Piotr Szereda (PiS). W głosowaniu tajnym Alina Chojecka otrzymała 8 głosów, natomiast Piotr Szereda 13 i to on został przewodniczącym.

Radny Andrzej Matusiak z Klubu Prawo i Sprawiedliwość uzasadniał fakt, wyboru Piotra Szeredy na przewodniczącego Rady Miasta.

- Jesteśmy największym klubem w Radzie Miasta, co przesądza o tym, że to nasze ugrupowanie powinno mieć przewodniczącego w Radzie. Pan Piotr Szereda jest osobą odpowiednią na tą funkcję. Ma odpowiednie doświadczenie w pracy samorządowej. Dał się poznać, jako osoba skłonna do zawierania kompromisu i poszukiwania porozumienia - mówił radny.

Także klub Koalicji Samorządowej wysunął swojego kandydata na fotel przewodniczącego.

- Pani Anna Hetman  z woli przeszło 17 tysięcy wyborców została prezydentem miasta. Jej Komitet Wyborczy uzyskał 9 mandatów i  tylu radnych liczy Klub Koalicji Samorządowej. Radni PiS zdobyli  10 mandatów.  W związku z tym nasz Klub uznał, że szansą do rozpoczęcia autentycznej współpracy będzie wskazanie kandydata z najmniejszego Klubu, czyli Wspólnoty Samorządowej. Taka propozycja nie zyskała akceptacji, ani jednego, ani drugiego klubu. W związku z tym została zgłoszona moja osoba. Wolą większości Rady dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Miasta. Natomiast dla dobrego funkcjonowania tego organu niezbędne jest poszanowanie wszystkich radnych, jak również stworzenie Im możliwości pracy w komisjach. Liczę na to , że  w tej kadencji pan przewodniczący sprosta tym wyzwaniom. Deklaracje trzech klubów podczas spotkań wskazują, że jest to możliwe i wręcz niezbędne - mówiła Alina Chojecka.

Nowo wybrany przewodniczący zadeklarował chęć współpracy ze wszystkimi klubami radnych, ponad podziałami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta Laszkiewicz Honorowym Obywatelem Miasta

Jest nowa koalicja w Radzie Miasta? Jest nowa koalicja w Radzie Miasta?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Hmm...27.11.2018 0:16

Do do Teheran...nie licz na to,że Ci odpowie,ten troll nie odpowiada na niewygodne mu pytania...to zwykła menda jest

Gość26.11.2018 14:32

Myślicie że wykorzystali kasze bo naiwny nie prawda jest cwany. Który malolat zarabia w jsw taka kasę tylko pionek bez kręgosłupa moralnego albo pociotek.

A gdzie Kasza? 26.11.2018 8:50

Teraz widać gdzie PiS ma Kaszę i jakim jest pionkiem.
Zdobył od groma głosów, przez ostatnie lata był przewodniczącym, a teraz mu podziękowali
LOL

do Teheran25.11.2018 21:47

Ty masz naprawdę braki w rozumie. Proporcjonalne nie oznacza że wchodzi ten kto był wyżej. Proporcjonalne były też przed zmianami, to własnie zmiany dotyczyły JOWów poniżej 20k.

Jesteś zwykłym trollem bez wiedzy. Nie rozumiesz, że nawet w proporcjonalnych wygrywa ten co ma więcej, a nie ten co jest wyżej. Za wyzywanie mnie od prymitywów proszę o podanie adresu, chętnie się spotkam.

Książe25.11.2018 20:03

Co się farbowanych włosów czepiasz? Chce się poczuć młodszy jak każdy. A jeśli chodzi o sekretarki to nigdy nie jest za późno. Każdy wiek dobry by rozwalić rodzinę. Gratuluję licznych sukcesów.

Radio Teheran25.11.2018 18:38

@do Teheran
Czytac potrafi? W gminach powyzej 20 tys. obowiazuja wybory proporcjonalne. Mozesz glosowac, na kogo chcesz, a czy wejdzie, decyduje pozycja na liscie.
To jest inaczej niz poprzednio.
Zanim, prymitywie, zabierzesz glos, zaczerpnij troche wiedzy.

do Teheran25.11.2018 11:23

Jaka to zmiana, w jakim akcie prawnym i jak brzmiała? W czym różniły się zasady wyborów w tym roku od np. 2014 i 2010?

Chłopie, bredzisz, piszesz co Ci ślina na język przyniosła.

Pokaż wszystkie opinie (40)