Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
26 listopada 2018

Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei

Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei
fot. pixabay

Sezon świątecznych zakupów zbliża się wielkimi krokami, niestety także złodzieje czekają na ten czas. Na ich celowniku są naiwni klienci. 

O tym, że zakupu w sieci nie są w pełni bezpieczne policja nformuje w licznych komunikatach. Wskazuje w nich, że atrakcyjna cena oferowanego do sprzedaży produktu nie powinna być jedyną cechą decydującą o jego zakupie.

- Proszę pamiętać, że oferta kupna np. drogiej markowej torebki za 1/3 ceny to nie okazja, to oszustwo lub nielegalna podróbka. Nie rzadko ludzie wydają na takie okazje kwoty sięgające nawet kilku tysięcy złotych - przekonuje mł. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Poniżej podajemy zasady, których warto przestrzegać przy zakupach na portalach aukcyjnych: Uważaj na ,,super okazje". Nie zawsze towar musi być taki sam, jak prezentowany na zdjęciach lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Uwaga na próbki! Jeśli chcesz wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdź wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat (takie informacje odnajdziesz w historii transakcji danego sprzedawcy - sprawdź czy posiada jakieś "negatywy"). Jeśli licytujesz w aukcji, poczekaj do zakończenia aukcji nim przelejesz pieniądze sprzedawcy. Sprawdź, czy sprzedawca umożliwia opłatę przy odbiorze - to również wskazuje na jego wiarygodność. Korzystając z zagranicznych serwisów aukcyjnych nie daj się namówić na transakcję poza aukcją. Jeśli dostałeś maila z informacją o wygraniu aukcji, sprawdź dokładnie czy wiadomość pochodzi od rzeczywistego sprzedawcy, zwłaszcza, gdy podany w niej jest nr konta, na który masz przelać należność. Gdy masz wątpliwości nawiąż korespondencję ze sprzedającym. Chroń swoje dane osobowe i hasła dostępowe. Nie wysyłaj nikomu kserokopii swoich dokumentów oraz nie podawaj haseł np. po "kliknięciu" w linkach zawartych w wiadomościach mailowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń! Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń!

Wpadli na kradzieży prądu Wpadli na kradzieży prądu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Mokry Marian 26.11.2018 7:24

Nie boję się włamywaczy mój pot zabije każdego.