Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
27 listopada 2018

JSW: Powstał nowy dział konstrukcyjny

JSW: Powstał nowy dział konstrukcyjny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (spółka należąca do grupy kapitałowej JSW) powstał nowy Dział Konstruowania Przenośników, w którym od początku listopada pracuje zespół 5 konstruktorów z dużym doświadczeniem w zakresie konstrukcji urządzeń odstawy urobku.

Konstruktorzy mają do dyspozycji oprogramowanie SOLIDWORKS do projektowania 3D, stanowiące standard przy tego typu pracach, oraz jasno określone najbliższe cele.

- W tej chwili pracujemy nad projektem przenośnika ścianowego o roboczej nazwie PSJZR, dostosowanego do potrzeb kopalń JSW S.A., a w dalszej perspektywie zajmiemy się projektami przenośników ścianowych o różnej szerokości trasy oraz projektowaniem - mówi kierujący zespołem konstruktorów Jarosław Konsek.

Wprowadzenie ujednoliconej konstrukcji przenośników ścianowych, produkowanych na dodatek w Spółce z Grupy JSW, da oczywiście określone korzyści jak choćby dostępność i zamienność części, ułatwienie obsługi serwisowej czy analogiczny montaż i obsługę każdego urządzenia. Inżynier Konsek podkreśla, że projektując nowe przenośniki zwracają szczególną uwagę na ich niezawodność, wysoką jakość oraz kwestie BHP, a więc sprawy bardzo ważne w kontekście maszyn pracujących w ścianach wydobywczych, gdzie każdy postój powoduje wymierne straty.

Dział Konstruowania Przenośników istnieje od ponad dwóch tygodni, lecz plany są ambitne i obejmują opracowanie całego szeregu maszyn służących do odstawy urobku ze ściany wydobywczej łącznie z urządzeniami pomocniczymi (kruszarki, urządzenia przekładkowe) a także przenośników taśmowych.

- JZR widząc możliwości pojawiające się na rynku, rozumiejąc potrzeby macierzystej spółki i  szeroko rozumianego rynku dostaw maszyn i urządzeń górniczych stara się na nie reagować podejmując coraz to nowe inicjatywy - mówi Rafał Rychter, prezes JZR.

Pomysł produkcji w Jastrzębskich Zakładach Remontowych  zgrzebłowych przenośników ścianowych nie jest nowy, lecz wytwarzanie tak wyspecjalizowanych maszyn wymaga spełnienia szeregu warunków. W 2017 roku w firmie opracowano i rozpoczęto wdrażanie Programu JZR Rozwój, będącego odpowiedzią na potrzeby kopalń korzystających z koniunktury na rynku węgla i zwiększających zakupy maszyn, który  zakładał m. in. uruchomienie produkcji elementów tras przenośników zgrzebłowych.

Wszystkie inicjatywy rozwojowe podejmowane aktualnie przez JZR mają na celu optymalizację procesów produkcyjnych w  JZR i JSW, przyspieszenie reakcji na potrzeby kopalń, jakość wykonania jak również unifikację.

- To część szerszego programu, mającego zabezpieczyć JSW przed monopolizacją rynku produkcji maszyn górniczych dla GK JSW -  mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. strategii. - Dzięki wsparciu przez zarząd JSW „Programu JZR Rozwój”, spółka nie tylko zwiększy swój potencjał produkcyjny, zyska nowe kompetencje i  samowystarczalność, ale umożliwi również realizację podjętych prze nas zobowiązań na rzecz regionu, co jest  potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu  - dodaje Artur Dyczko, wiceprezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW" "Precz z nepotyzmem, kolesiostwem i mobbingiem w JSW"

JSW będzie szukać węgla w lubelskiem JSW będzie szukać węgla w lubelskiem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Radio teheran po jabcoku27.11.2018 23:02

Kaj je moj wungiel za 1982 zech robił i niema .

Inżynier27.11.2018 22:45

super. Dawno powinnni zakończyć współpracę z co poniektorymi firmami co posylaja kombajny etc po remontach złomy zajebane. Nawet niemaja serwisów dobrych. Jzr musi przejąć wszystko.

Oko proroka 27.11.2018 22:07

Samej podstawowej mam 15 lat na taśmie 25 i uj mnie obchodzi z czego składa się taśmą ona ma być pełna węgla i cały czas w ruchu

adi27.11.2018 20:33

uu, znajomi z Ryfamy :)

inzynier BOLEK27.11.2018 15:40

na borynie ich dajcie bo u nas kopalniana kuleje przez pewnego inzyniera wszech czasów p. M :)

Do Konstruktor Dziś o 7:13 Dziś o 9:3327.11.2018 13:35

Dokształć się lub poczytaj a póżniej zabieraj głos bo wstyd przynosisz rodzinie.Bęben napędowy, zwrotny lub napinający :W skład przenośnika taśmowego wchodzą:
zespół napędowy,

wysięgnik

konstrukcja nośna

pętlicowy zasobnik taśmy

stacja zwrotna

taśma

wyposażenie dodatkowe

wyposażenie elektryczne

Seboc27.11.2018 13:29

Której części nie rozumiesz ? nie było cię na tej lekcji czy ci nauczyciel umarł w pierwszej klasie

Pokaż wszystkie opinie (12)