Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 listopada 2018

JSW: Powstał nowy dział konstrukcyjny

JSW: Powstał nowy dział konstrukcyjny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębskich Zakładach Remontowych (spółka należąca do grupy kapitałowej JSW) powstał nowy Dział Konstruowania Przenośników, w którym od początku listopada pracuje zespół 5 konstruktorów z dużym doświadczeniem w zakresie konstrukcji urządzeń odstawy urobku.

Konstruktorzy mają do dyspozycji oprogramowanie SOLIDWORKS do projektowania 3D, stanowiące standard przy tego typu pracach, oraz jasno określone najbliższe cele.

- W tej chwili pracujemy nad projektem przenośnika ścianowego o roboczej nazwie PSJZR, dostosowanego do potrzeb kopalń JSW S.A., a w dalszej perspektywie zajmiemy się projektami przenośników ścianowych o różnej szerokości trasy oraz projektowaniem - mówi kierujący zespołem konstruktorów Jarosław Konsek.

Wprowadzenie ujednoliconej konstrukcji przenośników ścianowych, produkowanych na dodatek w Spółce z Grupy JSW, da oczywiście określone korzyści jak choćby dostępność i zamienność części, ułatwienie obsługi serwisowej czy analogiczny montaż i obsługę każdego urządzenia. Inżynier Konsek podkreśla, że projektując nowe przenośniki zwracają szczególną uwagę na ich niezawodność, wysoką jakość oraz kwestie BHP, a więc sprawy bardzo ważne w kontekście maszyn pracujących w ścianach wydobywczych, gdzie każdy postój powoduje wymierne straty.

Dział Konstruowania Przenośników istnieje od ponad dwóch tygodni, lecz plany są ambitne i obejmują opracowanie całego szeregu maszyn służących do odstawy urobku ze ściany wydobywczej łącznie z urządzeniami pomocniczymi (kruszarki, urządzenia przekładkowe) a także przenośników taśmowych.

- JZR widząc możliwości pojawiające się na rynku, rozumiejąc potrzeby macierzystej spółki i  szeroko rozumianego rynku dostaw maszyn i urządzeń górniczych stara się na nie reagować podejmując coraz to nowe inicjatywy - mówi Rafał Rychter, prezes JZR.

Pomysł produkcji w Jastrzębskich Zakładach Remontowych  zgrzebłowych przenośników ścianowych nie jest nowy, lecz wytwarzanie tak wyspecjalizowanych maszyn wymaga spełnienia szeregu warunków. W 2017 roku w firmie opracowano i rozpoczęto wdrażanie Programu JZR Rozwój, będącego odpowiedzią na potrzeby kopalń korzystających z koniunktury na rynku węgla i zwiększających zakupy maszyn, który  zakładał m. in. uruchomienie produkcji elementów tras przenośników zgrzebłowych.

Wszystkie inicjatywy rozwojowe podejmowane aktualnie przez JZR mają na celu optymalizację procesów produkcyjnych w  JZR i JSW, przyspieszenie reakcji na potrzeby kopalń, jakość wykonania jak również unifikację.

- To część szerszego programu, mającego zabezpieczyć JSW przed monopolizacją rynku produkcji maszyn górniczych dla GK JSW -  mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa JSW ds. strategii. - Dzięki wsparciu przez zarząd JSW „Programu JZR Rozwój”, spółka nie tylko zwiększy swój potencjał produkcyjny, zyska nowe kompetencje i  samowystarczalność, ale umożliwi również realizację podjętych prze nas zobowiązań na rzecz regionu, co jest  potwierdzeniem naszego zaangażowania w społeczną odpowiedzialność biznesu  - dodaje Artur Dyczko, wiceprezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Radio teheran po jabcoku27.11.2018 23:02

Kaj je moj wungiel za 1982 zech robił i niema .

Inżynier27.11.2018 22:45

super. Dawno powinnni zakończyć współpracę z co poniektorymi firmami co posylaja kombajny etc po remontach złomy zajebane. Nawet niemaja serwisów dobrych. Jzr musi przejąć wszystko.

Oko proroka 27.11.2018 22:07

Samej podstawowej mam 15 lat na taśmie 25 i uj mnie obchodzi z czego składa się taśmą ona ma być pełna węgla i cały czas w ruchu

adi27.11.2018 20:33

uu, znajomi z Ryfamy :)

inzynier BOLEK27.11.2018 15:40

na borynie ich dajcie bo u nas kopalniana kuleje przez pewnego inzyniera wszech czasów p. M :)

Do Konstruktor Dziś o 7:13 Dziś o 9:3327.11.2018 13:35

Dokształć się lub poczytaj a póżniej zabieraj głos bo wstyd przynosisz rodzinie.Bęben napędowy, zwrotny lub napinający :W skład przenośnika taśmowego wchodzą:
zespół napędowy,

wysięgnik

konstrukcja nośna

pętlicowy zasobnik taśmy

stacja zwrotna

taśma

wyposażenie dodatkowe

wyposażenie elektryczne

Seboc27.11.2018 13:29

Której części nie rozumiesz ? nie było cię na tej lekcji czy ci nauczyciel umarł w pierwszej klasie

Pokaż wszystkie opinie (12)