Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Michał Woś
27 listopada 2018

Święto innowacji w Zespole Szkół nr 6. Zobacz wynalazki

Święto innowacji w Zespole Szkół nr 6. Zobacz wynalazki
fot. pixabay

28 listopada odbędzie się pierwszy w województwie śląskim, a drugi w Polsce Szkolny Festiwal E(x)plory. Wydarzenie zorganizuje Zespół Szkół nr 6 przy wsparciu Centrum Kształcenia i Szkoły Podstawowej nr 4.

Festiwal będzie realizowany przy współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii.

Fundacja Zaawansowanych Technologii realizuje Program E(x)plory już od 7 lat. Jego celem jest między innymi wsparcie utalentowanej młodzieży w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promocja ich osiągnięć na arenie międzynarodowej.

W tym roku organizacja po raz drugi zaprosiła szkoły z całej Polski do realizacji Szkolnego Festiwalu E(x)plory, a taką szansę otrzymał właśnie Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego z Jastrzębia Zdroju.

To święto naukowe odbędzie się już w środę, 28 listopada, w Zespole Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju. W szkolnym etapie konkursu naukowego E(x)plory weźmie udział 54 uczestników i 21 projektów, które zostaną ocenione przez powołane specjalnie na tę okazję jury, złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki oraz biznesu. Podczas wydarzenia zostaną wyłonione trzy projekty, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu. Oprócz prezentacji i oceny projektów odbędą się również warsztaty i liczne wykłady naukowe.

Szkolny Festiwal Naukowy E(x)plory jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Zespół Szkół nr 6 to najbardziej innowacyjna szkoła w naszym kraju. Już od roku 2009 bierzemy udział w międzynarodowych konkursach innowacji na całym świecie: w Kanadzie, Malezji, na Tajwanie, w Korei, Rosji, Francji, Wielkiej  Brytanii, Belgii i Czechach - skąd przywieźliśmy już około 100 medali. Sami też jesteśmy organizatorami wojewódzkiego konkursu Młody Lider Innowacji, który jest eliminacją do Olimpiady Innowacji. Mamy nadzieję, że Szkolny Festiwal E(x)plory wyłoni kolejnych młodych naukowców z Jastrzębia-Zdroju, tym bardziej, że zostaną również wystawione prace Centrum Kształcenia Praktycznego i Szkoły Podstawowej nr 4 - opowiada Lidia Gajdzik, koordynatorka wydarzenia.

 

Na to wydarzenie udało się pozyskać partnerów.  Są to: Jastrzębska Spółka Kolejowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, Firma Ela, Firma Haga, Blueform, Hostersi oraz dwa stowarzyszenia: Kreatywnych Nauczycieli i EBI Association

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju Złoty Medal dla innowatorów z SP4 w Jastrzębiu-Zdroju

Jerzy Maduzia najlepszym dyrektorem szkoły w Polsce Jerzy Maduzia najlepszym dyrektorem szkoły w Polsce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Aśka do uczeń 28.11.2018 20:58

Jak się nie podoba to zmień sobie szkołe na taką, która ma zdrowy plan......Nie kompromituj się tutaj nawet.

Matka28.11.2018 20:56

Gratulacje. Było to piękne i twórca wydarzenie. Pozazdrościć tylu ekstra działań.

Uczeń28.11.2018 20:32

Innowacje innowacjami. Ale dlaczego mamy w tej szkole taki chory plan lekcji?

Bolek28.11.2018 15:46

do Radio Teheran. Jak byłeś mały, to strasznie musiały cię boleć spotkania z "wujkiem"?! Tyle lat, a trauma dalej się ciągnie. Gdzie byli rodzice, jak cię krzywdzono?

Hmm...27.11.2018 23:38

radiowiec...obraz smutku i rozpaczy to ty widzisz codzień...w lustrze.

szczepionkowy faszyzm27.11.2018 21:29

"Do Radio Teheran" - heh, dobre, popieram.
Gratuluję uczniom i nauczycielom przedmiotów zawodowych. mam nadzieję, że nie mają za dużo problemów z m.

Do Radio Teheran27.11.2018 13:40

Smutny rozgoryczony człowieku... takich jak ty trzeba wspierać dobrym słowem mimo że bierze na wymioty czytając twoje jęki.

Pokaż wszystkie opinie (8)