Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
28 listopada 2018

Pierwsze podróże kamperem - gdzie jechać?

Pierwsze podróże kamperem - gdzie jechać?

Stawiasz swoje pierwsze kroki w caravaningu? Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na pierwszą podróż kamperem? Sprawdź, o czym należy pamiętać i jakie miejsca są polecane na przejażdżki.

Pierwsza podróż kamperem - o czym pamiętać?

Zacznijmy od podstaw, czyli kontroli sprawności pojazdu, poziomu płynów czy ważności ubezpieczenia. Jeśli wynajmujemy samochód, pracownicy wypożyczalni powinni to zrobić za nas. Warto jednak się upewnić, że o niczym nie zapomnieli, aby nie doświadczyć nieprzyjemnych niespodzianek na trasie.

To samo dotyczy sytuacji, gdy kupiliśmy kampera i wybieramy się w pierwszą podróż. Najlepiej podróżą podjechać na szczegółową kontrolę u mechanika, a także dokładnie zapoznać się z treścią umowy ubezpieczeniowej. Powinna ona zapewniać nam niezbędną ochronę na czas wyjazdu. Dla przykładu na Wyspach Brytyjskich można wykupić polisę, która w takim samym zakresie obowiązuje na terenie wszystkich państw należących do UE: https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/

Pierwsze przejażdżki - Polska

Polska to propozycja dosyć oczywista, ale warta uwagi - szczególnie wśród osób, które nigdy nie jeździły kamperem. Caravaning to dość specyficzny sposób na wakacje, który z pewnością nie będzie odpowiadał wszystkim. Mała powierzchnia, biwakowy tryb życia i brak prywatności mogą zacieśniać więzi, ale również eskalować konflikty. Na pierwszą wycieczkę warto wybrać się zatem na tyle niedaleko, aby w razie potrzeby szybko wrócić do domu.

Polska jest na tyle zróżnicowanym i atrakcyjnym turystycznie krajem, że bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Morze, jeziora, góry... Naprawdę mamy w czym wybierać.

Pierwsze przejażdżki - Niemcy

A co w przypadku osób, które z jakiegoś powodu nie chcą podróżować po Polsce? Dobrą propozycją będą nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy. Odległość od domu nie będzie tak duża jak w przypadku Włoch czy Francji, a infrastruktura campingowa jest tam bardzo dobrze rozbudowana. Kampery są w Niemczech popularnym środkiem transportu, więc nic dziwnego, że znajdziemy tam np. całkowicie zautomatyzowane parkingi dla pojazdów tego typu.

Jedną z propozycji wartych uwagi jest Rugia, uznawana za najpiękniejszą niemiecką wyspę. Rugia jest położona na Bałtyku, ok. 140 km od Świnoujścia i niecałe 800 km od Warszawy. Na wyspie znajdziemy m.in. Arkonę, nazywaną niemieckim Nordkapp - jest to norweski przylądek, który stał się mekką miłośników caravaningu. Jeśli lubimy zwiedzanie, w zależności od miejsca zamieszkania, w drodze powrotnej możemy odwiedzić Poczdam, Berlin czy Drezno.

 

Materiał partnera

Polub i udostępnij
Czytaj też

NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu

Bezpiecznie na urlopie Bezpiecznie na urlopie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Radex29.11.2018 21:50

Witam ja polecam trasę wysokogorską Grossglocner w Austrii widoki nieziemskie wysokie góry autem wjeżdżamy na 2500 mnpm ( jak na najwyższym Polskim szczycie Rysy) swistaki na asfalcie kozice parkingi co 1 km , czynna od maja do października w maju na górze śnieg na 3 m ale asfalt czarny i równy jest bezpiecznie.