Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
Michał Woś
29 listopada 2018

"JSW wpisuje się w nauczanie Kościoła Katolickiego"

"JSW wpisuje się w nauczanie Kościoła Katolickiego"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Elektryczny autobus od Jastrzębskiej Spółki Węglowej - ruszyła w swoją pierwszą podróż. Od dziś będzie jeździć po Polsce promując proekologiczne nauczanie Kościoła. Pierwszą swoją trasę autobus pokonał ulicami Warszawy.

Podróż rozpoczęła się od poświęcenia autobusu przed siedzibą Caritas Polska. Potem ten wyjątkowo cichy pojazd zabrał pierwszych pasażerów. Wśród nich – obok dyrektora Caritas Polska ks. Marcina Iłżyckiego i Daniela Ozona, prezes zarządu JSW – był m.in. biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej ks. Wiesław Szlachetka. Kolejni goście wsiadali na trasie: Marian Banaś - szef Krajowej Administracji Skarbowej i Generalny Inspektor Informacji Finansowej, Anna Król - zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP oraz Ministerstwa Energii i Ministerstwa Środowiska. 

Mobilna Ambasada Laudato Si' została przekazana przez Jastrzębską Spółkę Węglową w Toruniu na początku października podczas Niedzieli Św. Franciszka - Konferencji Ekologicznej pt. „Przebudzenie ekologiczne. Krok pierwszy – nie marnuję żywności”. Celem akcji jest zmiana postaw społecznych względem środowiska naturalnego.

Mobilna Ambasada, czyli użyczony przez JSW autobus marki Mercedes Benz / Automet, jest od dziś wykorzystywany w kampaniach promujących taką postawę. 

- Ta ambasada jest dobrym początkiem naszego zaangażowania ekologicznego – powiedział po powrocie z pierwszego przejazdu ks. Marcin Iłżycki, dyrektor Caritas Polska.

W niemal czterotonowym pojeździe jest 11 miejsc siedzących, 3 miejsca stojące oraz miejsce na wózek inwalidzki. Autobus wyprodukowany przez firmę Automet Group z Sanoka na podzespołach Mercedesa-Benza jest wyposażony w silnik elektryczny BRUSA o mocy 74kW i baterie litowo-jonowe, które po pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie 200 km. 

- Troska o środowisko to jeden z naszych priorytetów.To zaszczyt i radość ze strony JSW uczestniczyć w tym projekcie; cieszę się, że wpisujemy się w nauczanie Kościoła Katolickiego. Pamiętajmy jednak, że ta inicjatywa to nie jedyne proekologiczne działanie naszej spółki. Zresztą - po czynach nas poznacie  - powiedział podczas konferencji prasowej Daniel Ozon, prezes zarządu JSW. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW nagrodziła Grzegorza Tobiszowskiego JSW nagrodziła Grzegorza Tobiszowskiego

JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni JSW Innowacje dla Portu Morskiego w Gdyni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
Gość03.12.2018 9:58

Wspaniała JSW Katolicka proekologiczna - Brawo !

Piston, Nusiek i Romek02.12.2018 16:44

na kopalniach na dole widziałem konfesjonał ,taki nebeski ale tylko załyje tam za grzechy jak mi sie chce srać ,amentt ,maron bedzie spowiadał a brat szafarz poda gluta do ryja

Do Pikolo30.11.2018 18:46

Musiałeś być niezłym obibokiem i lawirantem jak ci 6 lat dłużej wyszło.

PIKOLO30.11.2018 7:05

PRACOWAŁEM 31 LAT NA DOLE.ODDAJCIE PIENIĄDZE . CZARNĄ MAFIĘ WOZIĆ..??

Srk zofia30.11.2018 5:45

Gnojki oddajcie najpierw kasę za węgiel zalegla chłopakom co są na urlopach górniczych

Radio Teheran29.11.2018 23:23

@GośćDziś o 22:47
"konfesjonały w budynku zarządu JSW postawić"

A kaplica chociaz jest? W kazdym islamskim kraju pokoj do modlitw jest, nawet na promie taki mozna znalezc.
O UM nie pytam, bo salka katechetyczna okazala jest.

Hahaha29.11.2018 23:15

Nam sie należy !! Hahahaha

Pokaż wszystkie opinie (45)