Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°15°
29 listopada 2018

Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych

Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych
fot. Policja.pl

Policja przestrzega właścicieli ogródków działkowych przed złodziejami, którzy w sezonie jesienno-zimowym okradają altanki.

Ostatnie porządki na terenie naszych ogródków działkowych i za chwile zostawimy je na kilka miesięcy, aż do następnego sezonu. Nie każdy jednak pamiętają, o prawidłowym zabezpieczeniu swoich altanek oraz sprzętu służącego nam do utrzymania porządku na ogródkach. Podczas naszej nieobecności, to właśnie złodzieje mogą się zainteresować wartościowymi przedmiotami. Gdy dostęp do naszego ogródka lub altanki będzie zbyt łatwy możemy spodziewać się tam odwiedzin nieproszonych gości.

- Często straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość drobnej rzeczy, która jest przedmiotem kradzieży. Aby przeciwdziałać przestępstwom na terenie ogrodów działkowych apelujemy do działkowców o właściwe zabezpieczenie sprzętu - mówi mł. asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przestrzegają:

Nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych (butli gazowych, piecyków), w miarę możliwości zabierz je do domu lub ukryj w taki sposób, aby nie pozostawał on w widocznym miejscu;

Wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną;

Wzmocnij drzwi do altanki, zamontuj atestowane zamki w drzwiach jeśli jest taka możliwość załóż kraty na okna;

Wybierz się na spacer i sprawdź czy wszystko jest w porządku, nie zapomnij zwrócić uwagi na sąsiednie działki;

Podczas pobytu na działce zwróć uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei;

O bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- poznaj sąsiadów, wymieńcie się telefonami i zwracajcie uwagę na wasze działki i wszystkie niepokojące sytuacje;

Zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś swojemu dzielnicowemu lub w najbliższej jednostce policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń! Wiesz, że ktoś kradnie prąd - zadzwoń!

Wpadli na kradzieży prądu Wpadli na kradzieży prądu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość zołza z zofiówki 01.12.2018 23:50

Mój śp. teściu lat temu 30 z hakiem ,zmuszony ,,inwazją,, dzików na swoim polu -do ogrodzenia podpiął kabel z napięciem 220V.Dzika to tylko pokopało ,ale tak się wycwaniły bestie,że dalej próbowały forsować ogrodzenie.Przerażona teściowa wymusiła jednak odpięcie tego ustrojswa bo co Antolek zrobisz jak człowiek przez pole będzie chciał przejść.Morał krótki nie okradaj ogródki

mamy złodzieja30.11.2018 16:29

Nie informujemy nikogo, tylko wybijamy mu z głowy złodziejstwo. Dwóch ma problemy ze zdrowiem, bo im się mocno pogorszyło.

Mokry Marian29.11.2018 23:00

Policja ostrzega bo boja sie o statystyki.

Hmm...29.11.2018 22:24

@kret...to po co pytasz?

Kret działkowy29.11.2018 13:35

Do bolesłwa 39 i tak też będziemy czynić przez całą zimę

Ochrona naszej własności29.11.2018 13:19

Jesteśmy gotowi do wybicia z głowy złodziejom cudzej własności. Policji nie będziemy powiadamiać.

bolesłwa 3929.11.2018 12:40

do kret diałkowy możesz teraz z sąsiadką grzać się przez zimę i od razu macie widok na altanki :).

Pokaż wszystkie opinie (11)