Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -4°-5°
30 listopada 2018

Szpital: Nikomu nic się nie stało

  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
Więcej zdjęć:
fot. WSS 2

Obyło się bez ewakuacji szpitala, bo były to tylko ćwiczenia. Jednak straż pożarna przyjechała jak do autentycznego zdarzenia.

Ważnym elementem tego procesu jest przećwiczenie przez personel i odpowiednie służby działań podejmowanych na okoliczność tak niezwykle stresującego zdarzenia. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzone były ćwiczenia, w scenariuszu których strażacy i nasi pracownicy zmierzyli się z trudnym zadaniem koordynacji działań związanych z ewakuacją pacjentów z powodu pożaru na jednym z oddziałów. 

-  Pożar był pozorowany, ale Straż Pożarna przyjechała do szpitala jak do prawdziwego zdarzenia. Niezbędnym elementem takich działań jest również podsumowanie i ocena poprawności oraz szybkości w podejmowaniu decyzji, począwszy od powiadomienia odpowiednich służb o wybuchu pożaru, poprzez ewakuację pacjentów - informuje Marcelina Twardowska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala Reanimacja tuż przed wejściem do szpitala

Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie Wojciech Kałuża odwiedził Jastrzębie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość zołza z zofiówki 01.12.2018 23:39

Do Smolka :Dzieki za info :)

do sobec i reszta hołoty30.11.2018 17:58

Znam ludzi co narzekali na nasz WSS2. Jedni do Żor inni Pszczyna jeszcze inni Rybnik i jakoś nagle chwalą nasz WSS2.
Racja jest taka że jak żeś chory to jesteś chory. A jak żeś cwaniak i maruda to tak tez cie traktują.

Smolka30.11.2018 16:16

Na dobe za jednego pacjenta NFZ placi 900 zl od przyszlego roju ma byc to 1000 zl. Wystarczy zalozyc sobie konto z nfz i sprawdzic na co ida skladki i jaka kwota zostala przekazana.

Pacjent30.11.2018 15:55

Bez przesady, szpital jak szpital..na polskie warunki. Mogło by być lepiej, ale to polskie warunki...
Obsada medyczna oddziałów jest różna, bo to tylko ludzie. Robią, co w ich mocy i możliwościach, za bardzo małe pieniądze. Podziwiam ich i dziękuję, że jeszcze chcą (muszą) pracować w takich warunkach (mówię tu o pielęgniarkach).

Seboc30.11.2018 15:53

Polecam szpital 2 stopnia referencji np ginekologia profesionalna w gliwicach. Duzo rodzin z jastrzebia jezdzi tam rodzic swoje dzieci. Wymieiac dalej ? Wystarczy sprawdzic opinie google i ile gwiazdek dany szpital posiada.

Do Seboc i śmiech...30.11.2018 14:08

Jednym z podstawowych praw pacjenta jest możliwość wyboru szpitala, w którym chce być leczony. Nie podoba się jastrzębski szpital? - nikt nie zmusza do pobytu w "umieralni". Gdzie są lepsze placówki - może z doświadczenia polecicie jakąś alternatywę?

Śmiech przez lzy30.11.2018 11:57

To nie szpital to umierania zgadzam się brak słów chętnie poczytam opinie i historię rodzin

Pokaż wszystkie opinie (8)