Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
30 listopada 2018

Szpital: Nikomu nic się nie stało

  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
  • Szpital: Nikomu nic się nie stało
Więcej zdjęć:
fot. WSS 2

Obyło się bez ewakuacji szpitala, bo były to tylko ćwiczenia. Jednak straż pożarna przyjechała jak do autentycznego zdarzenia.

Ważnym elementem tego procesu jest przećwiczenie przez personel i odpowiednie służby działań podejmowanych na okoliczność tak niezwykle stresującego zdarzenia. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzone były ćwiczenia, w scenariuszu których strażacy i nasi pracownicy zmierzyli się z trudnym zadaniem koordynacji działań związanych z ewakuacją pacjentów z powodu pożaru na jednym z oddziałów. 

-  Pożar był pozorowany, ale Straż Pożarna przyjechała do szpitala jak do prawdziwego zdarzenia. Niezbędnym elementem takich działań jest również podsumowanie i ocena poprawności oraz szybkości w podejmowaniu decyzji, począwszy od powiadomienia odpowiednich służb o wybuchu pożaru, poprzez ewakuację pacjentów - informuje Marcelina Twardowska, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2 Prezydent przekazała aparat USG dla WSS 2

Wybrano  dyrektora jastrzębskiego szpitala Wybrano dyrektora jastrzębskiego szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość zołza z zofiówki 01.12.2018 23:39

Do Smolka :Dzieki za info :)

do sobec i reszta hołoty30.11.2018 17:58

Znam ludzi co narzekali na nasz WSS2. Jedni do Żor inni Pszczyna jeszcze inni Rybnik i jakoś nagle chwalą nasz WSS2.
Racja jest taka że jak żeś chory to jesteś chory. A jak żeś cwaniak i maruda to tak tez cie traktują.

Smolka30.11.2018 16:16

Na dobe za jednego pacjenta NFZ placi 900 zl od przyszlego roju ma byc to 1000 zl. Wystarczy zalozyc sobie konto z nfz i sprawdzic na co ida skladki i jaka kwota zostala przekazana.

Pacjent30.11.2018 15:55

Bez przesady, szpital jak szpital..na polskie warunki. Mogło by być lepiej, ale to polskie warunki...
Obsada medyczna oddziałów jest różna, bo to tylko ludzie. Robią, co w ich mocy i możliwościach, za bardzo małe pieniądze. Podziwiam ich i dziękuję, że jeszcze chcą (muszą) pracować w takich warunkach (mówię tu o pielęgniarkach).

Seboc30.11.2018 15:53

Polecam szpital 2 stopnia referencji np ginekologia profesionalna w gliwicach. Duzo rodzin z jastrzebia jezdzi tam rodzic swoje dzieci. Wymieiac dalej ? Wystarczy sprawdzic opinie google i ile gwiazdek dany szpital posiada.

Do Seboc i śmiech...30.11.2018 14:08

Jednym z podstawowych praw pacjenta jest możliwość wyboru szpitala, w którym chce być leczony. Nie podoba się jastrzębski szpital? - nikt nie zmusza do pobytu w "umieralni". Gdzie są lepsze placówki - może z doświadczenia polecicie jakąś alternatywę?

Śmiech przez lzy30.11.2018 11:57

To nie szpital to umierania zgadzam się brak słów chętnie poczytam opinie i historię rodzin

Pokaż wszystkie opinie (8)