Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
3 grudnia 2018

JSW: Poprawa efektywności produkcji

JSW: Poprawa efektywności produkcji
fot. kopalnia Guido

Jastrzębska Spółka Węglowa duży nacisk kładzie na zwiększenie wydobycia. Jednym z projektów, który ma się do tego przyczynić jest tzw. inteligentna kopalnia.

Projekt „Poprawa efektywności produkcji oraz drążenia wyrobisk korytarzowych poprzez rozbudowę i modernizację odstawy głównej z możliwością rozdziału urobku na poziom 700 lub 1050 oraz wstępną dołową selektywnością produktu” jest realizowany przy ścisłej współpracy JSW Innowacje i polega na rozbudowie istniejącej odstawy głównej o pięć dodatkowych przenośników taśmowych o szerokości taśmy 1400 mm. 

Według  „Solidarności Górniczej”, połączą one dwa ciągi technologiczne ze zbiornikami na poziomie 700 i 1050. Zabudowa nowych elementów nie będzie wymagała drążenia dodatkowych wyrobisk, ponieważ wykorzystane zostaną wyrobiska dotychczas istniejące. Dzięki temu kopalnia zyska odrębną drogę transportu urobku na poziom 1050, co w razie potrzeby odciąży nitkę odstawy na poziom 700. 

Inwestycja ma ustabilizować produkcję i ograniczyć straty związane z postojami odstawy głównej na poziom 700, umożliwiając przy tym przeprowadzenie planowanych napraw i przeglądów bez utraty wydobycia.

Projekt uzyskał pozytywna ocenę Zespołu Oceny Projektów Technicznych i został zatwierdzony przez zarząd JSW. Do jego realizacji i wdrożenia powołano zespół, który wspierają pracownicy Pionu Projektów Górniczych JSW Innowacje. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach Autobus JSW rozpoczyna objazd po parafiach

Związkowcy z JSW  będą bronić prezesa w Warszawie Związkowcy z JSW będą bronić prezesa w Warszawie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Jo han--ys.05.12.2018 14:47

Za dużo cyców na kopalniach JSW.Mamy inteligentną administracje ,czyli komputery a biuralistów coraz więcej.I wypada że jeden górnik robi na trzech zatrudnionych ogółem.

GZUGOL 04.12.2018 20:15

To two Roman pochwal się ile to dostałeś tej Barbórki 7000 tys. zamiast 14000 tys?

GZUGOL 04.12.2018 20:13

Kochany gzug.

Gość04.12.2018 14:51

Two Roman 11.52 ciesz się że wogole ona jest.

swój04.12.2018 14:31

A i jeszcze jedno. Kiedy górnicy mają odpoczywać , przestrzegać czasu pracy tygodniowo skoro zmusza się ich do pracy 7 dni w tygodniu. Gdzie jest dział BHP, który jak pieski dyrektora udaje , że o tym nie wie? Zmęczony górnik jest zagrożeniem dla swojego kolegi a Wy z BHP na to pozwalacie. Pozwalacie na to aby doszło do tragedii za cenę efektywności!

swój04.12.2018 14:23

Jakieś 10 lat temu Borynia chwaliła się młodą wykwalifikowaną kadrą dozoru. To ja po 10 latach pytam się gdzie ona jest?

Sikago04.12.2018 12:57

Dlaczego nie pracuje tyle osób co w te hnologi drążenia wyrobisk. 1 pracuje za 3 to wyzysk. I to ma być zwiększenie efektywności pracy ...oj nie to katowanie kręgosłupa i przyspieszona śmierć z wykończenia organizmu

Pokaż wszystkie opinie (23)