Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 grudnia 2018

JSW: Poprawa efektywności produkcji

JSW: Poprawa efektywności produkcji
fot. kopalnia Guido

Jastrzębska Spółka Węglowa duży nacisk kładzie na zwiększenie wydobycia. Jednym z projektów, który ma się do tego przyczynić jest tzw. inteligentna kopalnia.

Projekt „Poprawa efektywności produkcji oraz drążenia wyrobisk korytarzowych poprzez rozbudowę i modernizację odstawy głównej z możliwością rozdziału urobku na poziom 700 lub 1050 oraz wstępną dołową selektywnością produktu” jest realizowany przy ścisłej współpracy JSW Innowacje i polega na rozbudowie istniejącej odstawy głównej o pięć dodatkowych przenośników taśmowych o szerokości taśmy 1400 mm. 

Według  „Solidarności Górniczej”, połączą one dwa ciągi technologiczne ze zbiornikami na poziomie 700 i 1050. Zabudowa nowych elementów nie będzie wymagała drążenia dodatkowych wyrobisk, ponieważ wykorzystane zostaną wyrobiska dotychczas istniejące. Dzięki temu kopalnia zyska odrębną drogę transportu urobku na poziom 1050, co w razie potrzeby odciąży nitkę odstawy na poziom 700. 

Inwestycja ma ustabilizować produkcję i ograniczyć straty związane z postojami odstawy głównej na poziom 700, umożliwiając przy tym przeprowadzenie planowanych napraw i przeglądów bez utraty wydobycia.

Projekt uzyskał pozytywna ocenę Zespołu Oceny Projektów Technicznych i został zatwierdzony przez zarząd JSW. Do jego realizacji i wdrożenia powołano zespół, który wspierają pracownicy Pionu Projektów Górniczych JSW Innowacje. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Jo han--ys.05.12.2018 14:47

Za dużo cyców na kopalniach JSW.Mamy inteligentną administracje ,czyli komputery a biuralistów coraz więcej.I wypada że jeden górnik robi na trzech zatrudnionych ogółem.

GZUGOL 04.12.2018 20:15

To two Roman pochwal się ile to dostałeś tej Barbórki 7000 tys. zamiast 14000 tys?

GZUGOL 04.12.2018 20:13

Kochany gzug.

Gość04.12.2018 14:51

Two Roman 11.52 ciesz się że wogole ona jest.

swój04.12.2018 14:31

A i jeszcze jedno. Kiedy górnicy mają odpoczywać , przestrzegać czasu pracy tygodniowo skoro zmusza się ich do pracy 7 dni w tygodniu. Gdzie jest dział BHP, który jak pieski dyrektora udaje , że o tym nie wie? Zmęczony górnik jest zagrożeniem dla swojego kolegi a Wy z BHP na to pozwalacie. Pozwalacie na to aby doszło do tragedii za cenę efektywności!

swój04.12.2018 14:23

Jakieś 10 lat temu Borynia chwaliła się młodą wykwalifikowaną kadrą dozoru. To ja po 10 latach pytam się gdzie ona jest?

Sikago04.12.2018 12:57

Dlaczego nie pracuje tyle osób co w te hnologi drążenia wyrobisk. 1 pracuje za 3 to wyzysk. I to ma być zwiększenie efektywności pracy ...oj nie to katowanie kręgosłupa i przyspieszona śmierć z wykończenia organizmu

Pokaż wszystkie opinie (23)