Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
3 grudnia 2018

"Kawa z nutą flamenco" - Andaluzja w Jastrzębiu

"Kawa z nutą flamenco" - Andaluzja w Jastrzębiu
fot. organizatorzy

Flamenco zagościło w Jastrzębiu, a to za sprawą warsztatów tanecznych - „Kawa z nutą flamenco”. Zwieńczeniem projektu był koncert oraz wystawa fotografii, którą można jeszcze oglądać. 

Flamenco to taniec, którego korzenie sięgają hiszpańskiej Andaluzji na dobre zakorzenił się w Jastrzębiu, znajdując swoich wielbicieli. Specjalnie z myślą o nich powstały warsztaty pod nazwą „Kawa z nutą flamenco”. To cykl zajęć obejmujący warsztaty taneczne na trzech poziomach (początkujący, średni, zaawansowany), które odbywały się w salach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczestnicy poznawali ten ekspresyjny taniec, ukazujący stany emocjonalne człowieka - przede wszystkim smutek lub radość. Była to też okazja do zetknięcia się z inną, fascynującą kulturą i być może zapoczątkowania nowej pasji.

Zwieńczeniem projektu był koncert z udziałem muzyków reprezentujących jeden z najlepszych zespołów flamenco w kraju - "Viva flamenco" oraz tancerek z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor i Bielska-Białej. Koncert miał miejsce w kawiarni Coffeinna w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie obecnie można obejrzeć wystawę fotografii  tańca flamenco  nadesłaną przez fotografów z całej Polski.

To drugi już w tym roku projekt po "Kawie z nutą poezji" realizowany przez Stowarzyszenie "Wzrastaj" we współpracy z kawiarnią Coffeinna. Dyrektorem artystycznym jest Agnieszka Korbel, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, ze Stowarzyszenie Działań Kulturalnych,Edukacyjnych i Ekologicznych "Wzrastaj".

Projekt współfinansował Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
adam03.12.2018 15:16

ino czamu piszecie to po fakcie? wczesniej sie nie da? to by czlowiek polazl

Radio Teheran03.12.2018 8:46

"Flamenco to taniec, którego korzenie sięgają hiszpańskiej Andaluzji"

Raczej w Andaluzji sie spopularyzowal i uksztaltowal.
Korzenie ma arabskie.