Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-2°
4 grudnia 2018

Zamiast po taksówkę zadzwonił po radiowóz

Zamiast po taksówkę zadzwonił po radiowóz
fot. KMP Jastrzębie

Padał śnieg i było mroźno, kiedy wyszedł z sobotniej imprezy barbórkowej. Postanowił więc zadzwonić po policję. Dodatkowo jastrzębianin chciał, aby radiowóz włączył sygnały dźwiękowe i świetlne.

W sobotę, około godziny 15.00 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkańca Jastrzębia, proszącego o pilną interwencję. Mundurowi udali się na ulicę Szkolną, gdzie oczekiwał jastrzębianin, który twierdził, że jest w niebezpieczeństwie.

- Mężczyzna oświadczył, że właśnie wraca z imprezy, wyszedł z lokalu i jest mu zimno, ponieważ jest mroźno i pada śnieg. Ponadto 27-latek zażyczył sobie, aby policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Swoim zgłoszeniem mieszkaniec Jastrzębia przysporzył sobie jednak prawdziwych problemów, bowiem w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie, a jastrzębianin wrócił do domu taksówką - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i niesie za sobą konsekwencje, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy przede wszystkim jednak o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie może potrzebować pomocy. Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość 05.12.2018 11:10

Pewnie był pijany to mogli sobie darować i go podrzucić krzywda by im się nie stała ????

precz z komuną05.12.2018 2:10

a co by to było jakby ci w mundurkach go podwieźli? Facet pewnie pijany, bez kasy, to poprosił o pomoc, ubyłoby tym mundurkom jakby mu pomogli?

Abc04.12.2018 23:17

A później przez takich &#%*ów ktoś czeka godzinę na przyjazd patrolu

Mena04.12.2018 22:15

art. 66 kodeksu wykroczeń. To ciekawe dlaczego ten art. nie dotyczy pani z 9 piętra z Zofiówki z Wodeckiego. Za notoryczne wzywanie policji bezpodstawnie.

Jarosław04.12.2018 19:56

W nie ktorych miastach to normalne straż miejska odwozi cie do chaty jak jestes wstanie podac adress

Mokry Marian04.12.2018 18:14

Swoje dzieciaki woza a innych nie moga??. Czasami sie zastanawiam czy zamiast napisu "policja" nie dorobic im do koguta TAXi-Policja

Smolka04.12.2018 14:09

Płaci to wymaga.

Pokaż wszystkie opinie (10)