Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 grudnia 2018

Zobacz, jak pracuje górnik

Zobacz, jak pracuje górnik
fot. Józef Żak

Na 4 grudnia przypada tradycyjne święto górników - Barbórka. W tym czasie przypomina się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy, jaką wykonują w kopalniach. Można napisać na ten temat wiele słów, ale chyba najbardziej te trudne warunki pracy oddadzą fotografie, zrobione tam na dole. Józef Żak przez lata dokumentował pracę górników. To dzięki niemu możemy spojrzeć na ten podziemny świat. 

- Często robiłem zdjęcia w wyrobiskach, do których nikt inny nie miał możliwości wstępu z aparatem fotograficznym. Zdjęcia przez mnie wykonane pokazują autentyczną pracę górników, taka jaka ona była rzeczywiście, bez zbędnych upiększeń, bez specjalnego pozorowania - mówi Józef Żak.

Zdjęci pana Józefa Żaka mają wartość historyczną. Być może niektórzy z czytelników znajdą siebie na tych fotografiach i powrócą pamięcią do czasów, kiedy pracowali w kopalni.

Galeria fotografii Józefa Żaka 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem

Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie  Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Górnik 05.12.2018 10:46

Na tym zdjęciu widzimy górników podczas zabudowy wnęki dzisiaj będzie tych górników co najwyżej trzech a zazwyczaj jest dwóch kapitalizm jest na pierwszym miejscu a nie zdrowie ludzkie

SRK juz prawie emeryt05.12.2018 10:35

Niech ludzie zobaczą jak pracują w ZZ zapasiony z zofiówki tak zwany filet na urlop górniczy się wybiera kiedys wiecznie pijany jeden telefon i bez prawka został jam to uczynił

Bb05.12.2018 7:57

Nie tylko ten zawód jest ciężki...Szkoda ze tego nikt nie zauważa,:)

kamil04.12.2018 22:11

Ciezej pacuje "edek" dla agentury rosyjsko-niemieckiej

edek04.12.2018 20:06

ciężej pracują kobiety w marketach

Srk emeryt04.12.2018 19:40

Jak przyszedłem do pracy to usłyszałem hasło do masorza to się chodzi a nie przez szybę zagląda..... Czasy przez 25lat się zmieniły od szarego mydła po super żele pod prysznic. Papier toaletowy to był towar deficytowy. Gdy czasy znormalniały był zawsze. Kiedyś łazienny zaspal i na upomnienie że nie ma papiery powiedział 20lat zejście się podcierali gazeta a teraz wam się luksusu zachciewa...

Jurny Wikary04.12.2018 17:16

Najlepsi są napinacze, którzy poćwiczą na siłowni pół roku a potem stoją zimą pod szybem w samej koszulce i z urwanymi rękawami, żeby rękę było widać :)

Jo han--ys.04.12.2018 15:47

Najbardziej mnie śmieszy ,gdy po wykąpaniu pod prysznicem ,wyciera się ręcznikiem brudnym jak onuca.Heee...heee....

Gość04.12.2018 15:25

Czasy się zmieniły i widok szczerbatego ryla z basem piwnym to już rzadszy widok xD

Przodowy04.12.2018 13:18

To prawda z tymi lalusiami. Widze takiego na łaźni jak pół godziny układa włosy przed lustrem.
Widać że zafascynowany sobą

Pokaż wszystkie opinie (16)