Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 grudnia 2018

Jastrzębie świętuje Barbórkę

Jastrzębie świętuje Barbórkę Zobacz więcej zdjęć
fot. UM Jastrzębie

W naszym mieście rozpoczęły się obchody Dnia Górnika. Była tradycyjna msza święta oraz biesiada górnicza, na której nie mogło zabarknąć tradycyjnych obrzędów. 

Barbórka coraz bliżej, stąd nikogo nie dziwi orkiestra górnicza maszerująca ulicami miasta. W sobotni poranek uczestnicy obchodów przeszli spod kopalni Zofiówka do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie odbyła się msza św.

Następnie górnicy i zaproszeni goście wzięli udział w tradycyjnej biesiadzie. Nie zabrakło jednak zadumy nad trudami górniczego rzemiosła. Uczestnicy uroczystości uczcili minutą ciszy pamięć swoich kolegów, którzy w tym roku zginęli na posterunku pracy.

Biesiada nie mogła obejść się bez hymnów, zarówno państwowego jak i górniczego, oficjalnych przemówień, tradycyjnych górniczych obrzędów, piosenek, wręczania odznaczeń i awansów. Podziękowaniom za rok pracy i życzeniom nie było końca, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko się do nich dołączyć. Niech żyje nam górniczy stan!

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem W Zofiówce 355 zarażonych koronawirusem

Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie  Wynagrodzenie w JSW w czasie epidemii. Jest porozumienie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Ave Zagórowski06.12.2018 21:18

Wreszcie bedzie kapitalizm w tej firmie nie rozmowy z dupy z zz xd. Jeszcze powinni prywatyzować powierzchnie całą oddać jzr po co 10tki kalfaktoriw którzy sa poto by odebrac d nich towar i posłać na dół haha, to kolejna banda zarobasow pasibrzuchow która powinna zniknąć i ci pisarze z dupy kopiuj wklej, co szychty ze ścian i wszystkie premie...

BolekLolek06.12.2018 21:09

"Nie o takom Polskem walczyłem" zofia juz jest zamknięta, tylko jak ludzi powiadomić najpierw zwiazki elo, zeby znow sztucznego strajku nie było. Podobno pomnik mają przewieźć do Warszawy tam jest tylu zasłużonych dla Polskiego przemysłu, nie będą musieli daleko jeździć na obchody, co miesiąc będzie uroczystoś.

Do Jas-Mos05.12.2018 11:55

Ciut wcześniej ale nie cała tylko wybrane obiekty. Mamy to już daleko posunięte w przygotowaniach. A ponadto do pakietu srk dokładają spasionych związkowców 7 z całej spółki.

zeby05.12.2018 10:35

Do hahaha. Chyba ten co złamał noge na kopalni.Jeszcze tam brakuje w tym towarzystwie wiecznie niezastąpionego Józefa. Wyłudzacz odznacza górników żenada

hahaha04.12.2018 23:56

kto Hetmance dał mundur! wstyd jakim prawem mam zawiadomic policje o profanacji!

Jas- Mos04.12.2018 22:52

Do Alwaro.

Zofija idzie do SRK najprawdopodobniej w marcu 2019 roku.

Lub najpóźniej we wrześniu 2019

Marek04.12.2018 22:15

Wielkie chlanie, to prawdziwy obraz tego "święta"

Alwaro04.12.2018 20:51

Kiedy Zofiję przekazują do SRK
wie ktoś może ?

Andzia04.12.2018 20:00

Mój stary pije od soboty. Komunistyczne święta z dupy, na osiedlu tylko pijaństwo i kur...

Gość04.12.2018 16:54

Ogólnie rzecz biorąc to na tych fotkach niema wogole prawdziwych górników.

Pokaż wszystkie opinie (18)