Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
5 grudnia 2018

Zespół Ognisk Wychowawczych otrzyma 15 tys. zł

Zespół Ognisk Wychowawczych otrzyma 15 tys. zł
fot. pixabay

Zespół Ognisk wychowawczych otrzyma 15 tys. zł, które będzie mógł wydać na zakupy w jednej z sieci handlowych. W ten sposób pomoc otrzymają wychowankowie placówki.

Akcja trwała od 1 stycznia do 31 października. Za sprawą aplikacji Klub Rossmann klienci sieci wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym. W ten sposób udało się zebrać 5 milionów złotych. Na Śląsku wskazano 24 organizacje, dla których zebrano łącznie aż 530 tysięcy złotych. Wśród nich były dwie placówki z Jastrzębia-Zdroju. Jedną z nich jest Zespół Ognisk Wychowawczych.

- Zespół Ognisk Wychowawczych w Jastrzębiu Zdroju jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży od lat 7 do czasu uzyskania pełnoletniości lub po uzyskaniu pełnoletniości do czasu ukończenia szkoły. Misją placówki jest zapewnienie wychowania oraz całodobowej opieki ciągłej i doraźnej dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej w wieku od 7 (w uzasadnionych przypadkach młodsze) do 18 roku życia - informuje jastrzębski magistrat.

Podczas zbiórki prowadzonej na terenie sklepów Rossmann na Zespół Ognisk Wychowawczych udało się zebrać 14 904, 82 zł. Kwota ta zostanie wydatkowana na potrzebne produkty, znajdujące się w asortymencie sieci Rossmann.

Polub i udostępnij
Czytaj też

GieKSa odpada z Pucharu Polski GieKSa odpada z Pucharu Polski

"Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - Jastrzębie". Kibice wyjaśniają "Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - Jastrzębie". Kibice wyjaśniają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
jastrzebianin06.12.2018 6:19

Widzę tu nieznajomość tematu. Na zabytki w mieście są przeznaczone pieniądze a Kościół NSPJ w Zdroju jest zabytkiem. Takie mamy prawo!

Do Teherana05.12.2018 21:27

Ta wali do zdroju. Poprzedni stołek dawał do bzia.

do ZOW05.12.2018 13:14

Czy ta placówka ma coś wspólnego z Państwowym Zespołem Ognisk Wychowawczych prowadzonych przez Kazimierza *** zwanego "Dziadkiem" ?
Myślmy o naszych instytucjach, nie kościelnych, którzy każdą otrzymaną kwotę dzielą i tylko 1/4 trafia na cel, na który była zbierana. Reszta idzie do władz kościoła. Bo KK nie jest organizacją, która ma coś wspólnego z duchowością. To świetnie zorganizowana firma finansowa, przy której korporacje to jakieś niezdary finansowe.

Radio Teheran05.12.2018 12:25

By nie bylo, ze pisze cos bezpodstawnie
https://jastrzebieonline.pl/news,10069,miasto-przekaze-pieniadze-na-remont-kosciola-.html 

Radio Teheran05.12.2018 8:42

No ksiadz w Zdroju na jakies pierdy dostal 4x wiecej.
Ale to sa miejskie priorytety.