Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
6 grudnia 2018

Kierowcy wkurzają się na "eLKi"

Kierowcy wkurzają się na "eLKi"
fot. JastrzebieOnline.pl

Nie od dzisiaj użytkownicy dróg denerwują pojazdy, które służą do nauki jazdy i egzaminów. Pojawił się pomysł, aby kłopotliwe pojazdy wyekspediować do innych miast.

Sprawę kłopotliwych „eLeK” poruszyła pod koniec listopada radna ubiegłej kadencji Lucyna Maryniak, do której zwrócili się kierowcy zdenerwowani ich obecnością na ulicach Jastrzębia. Radna pytała, czy nie można by, przynajmniej na czas egzaminów, niewygodne samochody kierować do miast ościennych.

- Dopuszczalna prędkość poruszania się pojazdów w terenie zabudowanym nie może przekraczać 50 km/h. Prędkość 40 km/h nie stwarza zagrożenia dla ruchu drogowego. Kierowcy, którzy pragną jechać szybciej, wystarczy, że taki jadący wolniej pojazd wyprzedzą.  Jest to oczywiście pewne utrudnienie dla użytkowników dróg, w zamian za nią, mieszkańcy mogą zdawać egzamin na miejsc, w znanym sobie mieście - wyjaśniał zastępca prezydenta miasta Robert Chojecki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Uderzyła w samochód i uciekła Uderzyła w samochód i uciekła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (43)
Gość09.12.2018 23:21

Ja zdałam za pierwszym razem ale mój instruktor nie krzyczał tylko tłumaczył. Kolega jeździł z Jastrząb i zdał za drugim jak zmienił szkolke bo instruktorka nic nie tłumaczyła kazała się domyślać. Jest prawda że wielu instruktorów nie powinno wykonywać tej pracy.

Gość09.12.2018 21:50

Kilka szkół powinno zwolnić instruktorów bo to masakra jakaś.

Do Praktykant tego roku08.12.2018 23:52

No to się popisałeś wypocinami. Ja za 4 krotne nie ruszenie ze świateł. Instruktorowi jak i jego pracodawcy zabrał bym uprawnienia na prowadzenie i uczenie eLki. A samego kursanta wysłał na plac manewrowy z wózkiem sklepowym do czasu aż się wózek nauczy sam jeździć.
Widzę że jakiś bachor miał problemy ze zdaniem egzaminu jak go pewna szkoła prowadziła bo wylewa żale w kilku wątkach.

Gość08.12.2018 9:43

Elki uczą się parkować na parkingach sklepowych i pod blokami. Przed świetami kiedy ludziom się spieszy bardziej jest to głupota instruktorów. Niech parkuja na placach manewrowych.

Do gość 08.12.2018 9:39

Oni uczą gluchoniemych to jest niebezpieczne i baba powinna patrzyć co robi uczeń. Przez okno niech się w domu gapi.

Gość08.12.2018 9:37

W Jastrzębiu z instruktorami jest bardzo źle. Jak otwiera się nowa szkółka to się starają. Wszystkie stare szkoły liczą tylko na zarobek i wykorzystują młodych. Syn w tym roku uczył się jeździć w Jastrząb i była to masakra. Kobieta wrzeszczala i nie tłumaczyła co jest źle. Kazała się domyślać i kasowala za kolejne godziny. Zmieniłam synowi szkolke na nowo otwarta i trafił na wspaniałego instruktora. Wytłumaczył nauczył. Elki to masakra w naszym mieście ale to wina instruktorów. Nie polecam nauki jazdy Jastrząb.

Koti08.12.2018 7:54

Zapomniał osiołek jeden z drugim (KOZĄ)jak się uczyli jezdzić!!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (43)