Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
6 grudnia 2018

Zamkną jedyne kino w mieście?

Zamkną jedyne kino w mieście?

Umowa na dzierżawę kina Centrum, a właściwie budynku, w którym się znajduje  wygasa  z dniem 31 grudnia. Miasto chcąc dalej administrować tym obiektem musi zapłacić więcej za wynajem. A może jednak pomyśleć o wybudowaniu nowego obiektu?

Stawki na dzierżawę budynku, w którym znajduje się Miejski Ośrodek Kultury oraz kino „Centrum” znacznie wzrosły.

- W 2011 roku, kiedy podpisywano umowę na dzierżawę, koszt najmu wynosił 20 tys. zł na miesiąc, potem  stawka wzrosła do 30 tys. zł na miesiąc. Na dzień  30 listopada br. Osiągnęła już  sumę 40 tys. zł na miesiąc. Niedawno Silesia Film - właściciel obiektu - przedstawiła nowe żądania. Teraz chce   70 tys. zł na miesiąc - mówi radny Józef Kubera, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta.

Pojawiły się więc pomysły, aby miasto wybudowało nowy obiekt na potrzeby MOK-u lub wykupiło od właściciela budynek, który jest obecnie siedzibą ośrodka.

- Osobiście jestem sceptyczny, co do wykupywania budynku, który i tak trzeba remontować. Moim zdaniem najlepiej byłoby wybudować całkiem nowy budynek MOK, na miarę XXI wieku. Możliwa lokalizacja to ulica Kaszubska, tam, gdzie obecnie znajduje się pustostan po nieczynnej szkole. W tym miejscu można wybudować zupełnie nowy, nowoczesny obiekt - mówił radny Kubera.

Nieco inny pomysł na lokalizację nowej siedziby MOK ma radna Bernadeta Magiera. Jej zdaniem budynek mógłby się znajdować w tak zwanej strefie centrum.

- Można wstępnie zastanowić się nad lokalizacją ośrodka kultury  w rejonie ulic Sybiraków i Porozumienia Jastrzębskiego, tzw. strefie centrum. Mógłby się tam znaleźć nowoczesny obiekt kulturalny z salą kinową, wystawowymi itp. Ponadto obiekt zostałby otoczony terenem zielonym, który mieszkańcy mogliby wykorzystywać w celach rekreacyjnych. To na razie luźna propozycja, ale myślę, że można ją rozważyć - przekonywała radna.

W obecnej sytuacji miasto zdecyduje się na wydłużenie okresu dzierżawy na 2-3 lata. Kwestią otwartą jest natomiast to, czy zostanie podjęty trud budowy nowej siedziby MOK, czy też magistrat wykupi budynek, gdzie mieści się obecnie ośrodek. Pewne jest to, że taka transakcja nie będzie tania. Prezydent Anna Hetman podkreśla, że należy ją przeprowadzić w oparciu o środki zewnętrzne.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dmuchany plac zabaw za darmo! Dmuchany plac zabaw za darmo!

Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą Do galerii nie tylko na zakupy, również nocą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
kinoman10.12.2018 12:48

nie fanzolcie kino jakie jest takie jest zawsze to lepsze niż nic

Gość10.12.2018 11:04

Kino?
Wam baru i jadłodajni z telewizorem trzeba.
Byłem kilka razy w naszym kinie i w momencie gaszenia światła zaczyna się szelest worków woreczków i innych toreb z żarciem. Do tego puszki z napojami gazowanymi i piwskiem. Hitem była grupka ludzi 3 pary w wieku około 45-55 lat. każda parka 4pak piwska. A jeszcze jak światło się paliło to ruszyli z kielonem i flaszką 0,7l. Pani obok śmiała się że obrócili 2 butelki za seans.

Mały do Boni 09.12.2018 20:47

Multiplexy obecnie gwarantują najlepszą jakość obrazu, dźwięku i wygodę... Nie chrzań mi tu o IQ bo za klawiaturą co drugi kozak a w d. był i g. widział.

Boni09.12.2018 18:54

Do Mały. To co będzie w galerii to nie kino, tylko sala popkornowa dla małomózgich mieszkańców. Prawdziwe kino to coś na wzór Rialto w Katowicach. Do multipleksów to przeważnie jeżdżą ludzie z IQ poniżej 10.

Mały09.12.2018 13:01

spokojnie kino będzie w nowej galerii :)

gość09.12.2018 11:31

Niech zamkną, wiedziała ile płaci za tą ruinę przez cztery lata i nawet ani raz nie pisła na sesji rady miasta w tych swoich informacyjach prezydenckich. Mózg się lasował słycząc jaakie info przekazywała ranym i wyborcom. Dla niej ważniejsza był wybieg dla psów, OWN, jarmarki i inne dupsy niż rządzenie miastem!!!! Niech zlikwidują ten MOK a oszczędności w budżecie będą wielkie!!! Kumatszych pracowników przenieść do bibliotek lub MOSiR, a reszta na bezrobocie razem z tym dyrektorkiem i innymi kierownikami!!!!

Zenek błazenek09.12.2018 10:31

Do gość17:01. W Rybniku to jest, ale twój dom na Gliwickiej. Tylko niedouczone matoły jeżdżą do kina w najbardziej zanieczyszczone miejsce w Europie, gdzie umieralność spowodowana smogiem jest b.wysoka.

Pokaż wszystkie opinie (61)