Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
7 grudnia 2018

Miasto wystroiło się na święta

Miasto wystroiło się na święta
fot. UM Jastrzębie / Aneta Czarnocka-Kanik

Spacerując ulicami Jastrzębia-Zdroju można już poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Śnieżynki, bombki, żarówkowe girlandy i inne motywy zdobią drzewa, lampy oświetlenia ulicznego i budynki.

Cztery bombki z kokardami o średnicy trzech metrów oświetlone diodami LED zostały wyeksponowane na rondzie Centralnym, na rondzie Sikorskiego pojawiły się wiszące bombki ze śnieżką, choinka ledowa ozdobiła rondo Ruptawskie, natomiast choinkę na rondzie Dolnym oświetlają girlandy. Na rondzie Zdrojowym zawisły trzy tunele kaskadowe, a rondo św. Barbary zostało udekorowane elementami nasłupowymi.

Prawdziwie świąteczną atmosferę poczujemy w Parku Zdrojowym, gdzie główny deptak zdobi sześć bram tworzących tunel, a przy placu zabaw stanął świąteczny pociąg z wagonikami. Przed Urzędem Miasta oraz w rejonie skrzyżowania ul. Mazowieckiej i al. Piłsudskiego pojawiły się choinki. Dodatkowo zostały zawieszone elementy dekoracyjne na słupach oświetlenia ulicznego, w tym między innymi przy ul.: 1 Maja, al. J. Piłsudskiego, Wrocławskiej, Podhalańskiej, Cieszyńskiej, Mazowieckiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie fontanna i pomnik górników? Będzie fontanna i pomnik górników?

W jakim kierunku ma się rozwijać miasto? Jakie są jego problemy? W jakim kierunku ma się rozwijać miasto? Jakie są jego problemy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
gość13.12.2018 16:12

Niech Miasto zorganizuje kiermasz świąteczny pod urzędem miaqsta, a nie zabiera nam parking przed świętami i możliwość zrobienia zakupów w całym kompleksie sklepw.!!!

Gość11.12.2018 13:29

A czemu już nie ma tych klatek na maupy na rondzie.

Halszka10.12.2018 15:00

Jakieś dziwne te choinki teraz.

mieszcz10.12.2018 9:25

Pod urzędem kamery to się nie boją coś lepszego wystawić na zewnątrz. Pod kinem w zeszłym roku choinkę rozkradziono. Klimat na święta zależy od nas samych.

F09.12.2018 14:27

Fajno ????

Prawdomowny09.12.2018 13:47

Kolorowe lampki zawsze spoko. Pasowaloby tak do lutego -10/15stC i co dwa tygodnie z metr swiezego sniegu zeby byl dobry klimacik.

gosc 08.12.2018 6:56

Świątecznie i pięknie.

Pokaż wszystkie opinie (15)