Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
7 grudnia 2018

Czyścił szyby i nie zauważył pieszej

Czyścił szyby i nie zauważył pieszej
fot. kb /jastrzebieonline

W czwartek nad ranem kierowca potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Znamy już przyczynę tego zdarzenia - kierowca czyścił szyby w czasie jazdy.

W czwartek ok. godz. 5:50 samochodu marki Fiat potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Policjanci ustalili, co było przyczyną tego zdarzenia.

- 41-letni kierowca fiata doblo. Mężczyzna jechał ulicą Mazowiecką w kierunku Alei Piłsudskiego, w trakcie jazdy czyszcząc przednią szybę od wewnątrz z uwagi na jej mocne oszronienie i zaparowanie. Wtedy też potrącił pieszą, która przechodziła na oznakowanym przejściu dla pieszych. 48-letnia mieszkanka Jastrzębia doznała obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala w Rybniku. Kierowca fiata był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci. Za rażące naruszenie przepisów i stworzenia zagrożenia dla pieszej, mundurowi zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci przypominają, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut, by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki

Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Ewa09.12.2018 10:18

Głupotą do kwadratu jest jazda z zaszronionymi szybami. Ale drugą stroną medalu jest fatalne oświetlenie miasta, a przejścia dla pieszych, to już porażka. Latarnie usytuowane z daleka od przejść, po ich dwóch stronach, nie bezpośrednio nad przejściem. I jeszcze te przestarzałe, pomarańczowe żarówki, które ledwo świecą a światła nie dają. Następną sprawą jest czas włączania oświetlenia, niekiedy miasto świeci jak jeszcze całkiem jasno, a niekiedy spowite w egipskich ciemnościach. Jakiś pan Józek tym kieruje?

smerf12507.12.2018 19:06

Przed wyjściem z auta po jeździe trzeba wywietrzyć wnętrze i nic nie zamarznie od środka.

Ja07.12.2018 12:22

Oczywiście że można poświęcić kilka minut tylko auto musi być uruchomione aby wentylator mógł dmuchać ale za to jest mandat że auto stoi na postoju ponad minutę

za zaparowane szyby też ..07.12.2018 10:44

można dostać mandat. Kierowca musi zapewnić sobie dobrą widoczność.

Radio Teheran07.12.2018 10:05

Ten popularny zima styl jazdy nazywa sie "na czolgiste".

Ala07.12.2018 9:30

Wiele razy już coś takiego widziałam zastanawiam się czy mózg w tym durnym łbie jest czy nie bardzo