Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
7 grudnia 2018

Strażnik ma prawo wejść do waszych domów

Strażnik ma prawo wejść do waszych domów
fot. serwis samorządowy Krakowa

Strażnik miejski ma prawo wejść do waszych domów, aby skontrolować czym palicie w piecach. Niewpuszczenie go jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia.

Sprawę dotyczącą prawa do wejścia na teren nieruchomości oraz do kotłowni w celu przeprowadzenia kontroli reguluje art. 379 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska. Strażnik dokonuje kontroli na podstawie upoważnienia wydanego przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Podczas wykonywania kontroli funkcjonariusz Straży Miejskiej ma prawo do wstępu wraz z niezbędnym sprzętem na teren nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza przez całą dobę, a w godzinach 6:00-22:00 na pozostałe.

- Strażnik może przeprowadzić badania, bądź wykonać inne, niezbędne czynności kontrolne. Może również żądać pisemnych lub ustnych informacji oraz wezwać i przesłuchać osoby w zakresie niezbędnym do ustalenia stanu faktycznego. Funkcjonariusz ma prawo żądać okazania dokumentów i udostępnienia wszelkich danych mających związek z problematyką kontroli. Utrudnianie lub uniemożliwienie wykonania strażnikowi kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3 (art. 225 § 1 Kodeksu karnego) - informuje Straż Miejska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała

Smog. Czy da się przed nim ochronić? Smog. Czy da się przed nim ochronić?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
likus11.12.2018 17:37

Niech mi ktoś podpowie jak jest po śląsku "dziękuję" , "proszę" i "przepraszam" ?

zły10.12.2018 13:51

"mój dom to moje twierdza,
w twierdzy tej jem i pierdzę..."
i nie wpuszczam nikogo, chyba że sam chcę.

Nigdy więcej dla p..09.12.2018 23:01

Do07.12 18.56i do złego,odwal się od nas ,patrz na swoich co drugi dom to dom gorola i pod- polaka który tu przyjechl za chlebem i tu chwycił pana Boga za nogi i myśli że jest w związku z tym pol Bogiem,palą czym popadnie ,pracowałem u takiego co przyjechal z gorolowic i z pod bloku jak nie chcieliśmy brać mebli lub czegoś co nadaje się do pieca to był bardzo oburzony bo w jego stronach pali się tym co się pali

Prawdomowny09.12.2018 13:54

Skoro juz zmuszeni jestesmy do utrzymywania Strazy Miejskiej to proponuje dawac 100zl premii za kazde wykrycie i nalozenie surowej kary na truciciela, ktory przyczynia sie do powstawania smogu. Dzialanie takie mimo iz kosztowne, byloby wystarczajaca motywaca dla straznikow do sumiennej pracy. Jesli po miesiacu ilosc smogu sie nie zmniejszy to rozwiazujemy SM. Zeby dzialac skutecznie, trzeba dzialac odwaznie.

Smolka09.12.2018 0:12

Domki kolo przyjazni kopca ze hoho ale nie dajmy sie zwariowac.

Do Murek08.12.2018 23:56

Przestań brać to czeskie świństwo. W okolicy mamy Mszanę , mamy Świerklany ale za chiny ludowej Polkowic nie widać od nas.

zły08.12.2018 14:42

cóż, kto poznał hanysa ten wie o czym pisałem.
ten tu poniżej tylko to potwierdza... pewnie wielbiciel niemieckiego raś-u...

Pokaż wszystkie opinie (27)