Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 grudnia 2018

Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne

Górnictwo: Kolejne zarzuty korupcyjne
fot. UM Jastrzębie

Centralne Biuro Antykorupcyjne postawiło kolejne zarzuty dozorowi górniczemu Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W sumie zarzuty otrzymały 22 osoby z czego 13 zostało zatrzymanych.

Zarzuty, jakie zostały postawione przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dotyczą poświadczenia nieprawdy w dokumentach - protokołach odbioru robót. Potwierdzono w nich prace, które w rzeczywistości nigdy nie zostały wykonane w jednej z kopalń należącej do SRK - kopalni „Centrum” w Bytomiu.

Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w kopalniach, będących w zarządzie SRK w latach 2016-2017 jest prowadzone przez katowicką delegaturę CBA, nadzorowany przez śląski wydział Prokuratury Krajowej.

Spóła Restrukturyzacji Kopalń działa również na terenie Jastrzębia. To właśnie do tej spółki górniczej przekazano kopalnie „Jas-Mos” oraz „Krupiński”.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok JSW nie wypłaci dywidendy za 2019 rok

Kopalnie zostaną zlikwidowane przez podatki? Kopalnie zostaną zlikwidowane przez podatki?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
pracownik 13.12.2018 14:23

To, że korupcja w górnictwie wiadomo od wielu, wielu lat. Cała elita kopalń jest połączona różnymi układami. Zarabiali i nadal zarabiają na czym się da. Od wystawienia zlecenia na roboty na które płaci kopalnia, poprzez przyjęcia do pracy, aż do drobnych lewizn. Ktoś się za to wziął? Świetnie, czy tylko czyści z tych, którzy już się nie liczą?

Gość13.12.2018 0:11

czas na Krupiński i ich zarobki

Ryl12.12.2018 23:06

Mnie zawsze zastanawiało skąd pewien młody dyrektor kopalni ma pieniądze na kilka luksusowych samochodów... Porsche, bmw, Porsche... Willa...

tom do Bolek Lolek12.12.2018 22:50

Arkadiusz ma racje,pewnie już ci mokro w gaciach ze zapukają i do Twoich drzwi.Oby zdążyli przed wigilją to się opłatkiem podzielisz z menelami na dołku bo widzę że naprawdę masz coś na sumieniu.Twoim zdaniem to złe że korupcje niszczą?Samą swoją wypowiedzią widać że jesteś za tą bandą która okrada ten kraj.Bardzo dobrze za każde łapówki kilka latek.Tyle w temacie

Jola 12.12.2018 20:28

czy to prawda że niejaki były wice prezio Buda będzie pracował na jas-mos i zajmował się SRK, sprzedawczyk ?

Arkadiusz do Bolek lolek12.12.2018 18:02

Sam twoj nic wskazuje ze jesteś bolek ktoremu nie podoba się uczciwosc prawosc. Nigdy ani ja ani moja rodzina nie kapowala ale zyla uczciwie obrazasz moja rodzinę . Cofamy sie bo obecny rząd i odpowiednie służby walacza z mafiami szkoda mi Ciebie. Moze tez masz juz w gaciach wilgotno zycze wesołych świąt

Bolek Lolek 12.12.2018 15:14

Arkadiusz co ty pier. Cofamy sie dalej niż za komunę a Ty pochwalasz taki stan hahaha. Pewnie jesteś z tych co donosili za czasów parti albo rodzina twa donosiła na sąsiadów. Albo parzykawą byłeś czyimś i sie na oglądałeś nasłuchałeś i właśnie sumienie sie twe odzywa że znów czas na ciebie i na donos na kolege od browara.

Gość12.12.2018 13:54

Czy to Dobra Zmiana i Prawi i Sprawiedliwi ? To chyba ich stołeczki w SRK .? .Pole do działania panie pośle Matusiak.

Wafel Mariana12.12.2018 11:31

Hehe Bytom piekne miasto uwielbiam je.

Pytanko12.12.2018 11:07

Kogo, jaką partię popierali podejrzani? To ważne, bo żeby zrobić jakiś przekręt, trzeba mieć przeświadczenie, że nie będzie wpadki.

Pokaż wszystkie opinie (16)