Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
12 grudnia 2018

Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym

  • Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym
  • Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym
  • Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym
  • Uczennica SP 18 najlepsza w konkursie ortograficznym
Więcej zdjęć:

Zasady ortografii nie są najłatwiejsze, a umiejętność poprawnego pisania trzeba okupić latami ćwiczeń. Jednak są uczniowie, którzy już mogą poszczycić się tą niełatwą sztuką.

Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi jastrzębianie stanęli w ortograficzne szranki. Napisali dyktando, w którym czyhały na nich przeróżne pułapki językowe.  Jury wyłoniło najlepszych.

W tym roku nikt nie zdołał zdobyć tytułu mistrza ortografii. Zaszczytne - drugie miejsce zajęła Elwira Madej, reprezentująca SP nr 18, były również dwa równorzędne trzecie miejsca, które  przypadły Dominice Kucharskiej z SP nr 5 oraz Natalii Ulbrych z Gimnazjum nr 4.

Organizatorki przedsięwzięcia, panie polonistki Stanisława Wuwer i Elżbieta Kern zapowiadają kontynuację konkursu w kolejnych latach.

- Jesteśmy pełne uznania, że znajdują się młodzi ludzie, którzy chcą zgłębiać tajniki poprawnej pisowni - mówi Elżbieta Wuwer.

Druga z pań organizatorek zwraca uwagę na zawiłości językowe,

- Potrafią sprawiać problem nawet doświadczonym znawcom języka polskiego. A jednak młodzież nie boi się sprawdzić swojej wiedzy - podkreśla Elżbieta Kern.

Podczas wręczania dyplomów Zespół Szkół nr 3 zadbał o ciekawy program artystyczny. Oprawę muzyczną wykonali uczniowie gimnazjum: Daria Łubowska, Wiktoria Garolocka oraz Joel Nowak. Niełatwej sztuki recytacji połamańców językowych podjęli się: Joanna Radwańska, Daria Łubowska, Kinga Tułacz, Wiktoria Gauden.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nastolatek reanimował mężczyznę. Wcześniej uratował kobietę  Nastolatek reanimował mężczyznę. Wcześniej uratował kobietę

Jastrzębianka walczy o tytuł Miss Polski UK i Irlandii Jastrzębianka walczy o tytuł Miss Polski UK i Irlandii

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość14.12.2018 16:17

gratulujemy

sprawiedliwy12.12.2018 23:14

Panie gość bo jest Najlepsza w tym momencie. Drugie miejsce nie jest ujmą ani tym samym trzecie.Brawa dla wszystkich.Czwarte jest smutne ale tak w ogóle liczy się zapał i chęć.Za co dzięki wszystkim .Proszę samemu napisać dyktando.Przykładem do motywacji też Pan w tym momencie nie jest a krytykować potrafi dobrze że nie napisał Pan poco w ogóle ten konkurs się odbył

gość12.12.2018 15:51

Uczennica ze SP nr 18 zajęła II miejsce, więc dlaczego taki wzniosły tytuł? Czy z ekipy pani prezydent ktoś tam pracuję i kto??? Nie taki wyniki dzieci w szkołach osiągają i ten portal nic nie pisze!!!

Wafel Mariana12.12.2018 11:33

Piekne kobiety.

poinformowany12.12.2018 11:16

Gratulacje dla laureatów a dla organizatorów duże brawa!

Gość12.12.2018 8:23

Gratulacje dla zwycięzców oraz ich nauczycieli. Nauka jak widać w las nie idzie.