Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
13 grudnia 2018

Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala

Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala
fot. KMP Jastrzębie

W wyniku zdarzenia samochodów do szpitala trafiło dwoje dzieci, w wieku 4 i 10 lat. Policjanci apelują o zachowanie należytej ostrożności na drodze.

Tuż przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z Kasztanową. Jak ustalili mundurowi, jadąc peugeotem, 38-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc ulicą Wyzwolenia, w kierunku ulicy Cieszyńskiej, skręcał w ulicę Kasztanową. Mężczyzna podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z naprzeciwka kierującej mazdą, 29-letniej mieszkance Jastrzębia, która podróżowała z dziećmi.

- W wyniku tego zderzenia, do szpitala trafił 4-latek i 10 latek, którzy podróżowali peugeotem. Na szczęście życiu i zdrowiu chłopców nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Statystyki policyjne pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację. Apelujemy o rozwagę! Szczególnie teraz, kiedy panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Stracił panowanie nad samochodem na wiadukcie Stracił panowanie nad samochodem na wiadukcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Do mizogin13.12.2018 12:21

Chłopie jak nie znasz sytuacji to zbędne komentarze zostaw dla siebie. Typowy Janusz

Do mizagi 13.12.2018 12:03

Jaka baba to facet wymusil przed samą maską

mizogin13.12.2018 8:46

Znowu baba za kierownicą przyczyniła się do wypadku, szkoda tylko dzieci.

smerf12513.12.2018 8:00

SWD i wszystko w temacie.