Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
13 grudnia 2018

Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala

Ranne dzieci zostały odwiezione do szpitala
fot. KMP Jastrzębie

W wyniku zdarzenia samochodów do szpitala trafiło dwoje dzieci, w wieku 4 i 10 lat. Policjanci apelują o zachowanie należytej ostrożności na drodze.

Tuż przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z Kasztanową. Jak ustalili mundurowi, jadąc peugeotem, 38-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, jadąc ulicą Wyzwolenia, w kierunku ulicy Cieszyńskiej, skręcał w ulicę Kasztanową. Mężczyzna podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej z naprzeciwka kierującej mazdą, 29-letniej mieszkance Jastrzębia, która podróżowała z dziećmi.

- W wyniku tego zderzenia, do szpitala trafił 4-latek i 10 latek, którzy podróżowali peugeotem. Na szczęście życiu i zdrowiu chłopców nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy wypadku byli trzeźwi - informuje mł.asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Statystyki policyjne pokazują, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji drogowych jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. To niestety powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Przypominamy, że na drodze najpoważniejsze konsekwencje niosą pomyłki w ocenie sytuacji. Jeśli dołożymy do tego roztargnienie albo zniecierpliwienie, to łatwo o niebezpieczną sytuację. Apelujemy o rozwagę! Szczególnie teraz, kiedy panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki Pijany 68-letni kierowca wpadł w ręce drogówki

Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi Karambol na Cieszyńskiej przez... otwarte drzwi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Do mizogin13.12.2018 12:21

Chłopie jak nie znasz sytuacji to zbędne komentarze zostaw dla siebie. Typowy Janusz

Do mizagi 13.12.2018 12:03

Jaka baba to facet wymusil przed samą maską

mizogin13.12.2018 8:46

Znowu baba za kierownicą przyczyniła się do wypadku, szkoda tylko dzieci.

smerf12513.12.2018 8:00

SWD i wszystko w temacie.