Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 grudnia 2018

W ZS 2 stawiają na umiejętności językowe

W  ZS 2 stawiają na umiejętności językowe
fot. ZS nr 2

W Zespole Szkół nr 2 nauczyciele będą lepiej uczyć języków obcych. Wszystko to dzięki programom unijnym, które podnoszą kwalifikacje językowe nauczycieli.  

Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego od wielu lat uczestniczy w projektach unijnych. W obecnym roku szkolnym w placówce równoległe realizowanych jest 6 projektów finansowanych ze środków unijnych.

Od 1 czerwca 2018r. w szkole w ramach Programu Erasmus+ Edukacja Szkolna realizowany jest projekt pod tytułem „ Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” Uczestniczy w nim 11 nauczycieli, którzy w ramach przedsięwzięcia mają możliwość odbycia szkoleń metodycznych oraz kursów z języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego poza granicami naszego kraju. Część nauczycieli skorzystała już z możliwości wyjazdu i odbyła kursy w Wielkiej Brytanii,  Hiszpanii i Niemczech. Pozostali uczestnicy projektu odwiedzą takie kraje jak: Irlandia oraz Malta.

Praktyczny charakter kursów pozwala pedagogom  na efektywną naukę w zakresie mówienia, pisania, czytania oraz rozumienia w wybranym przez siebie języku obcym. Co ważne, z możliwości dokształcania korzystają również nauczyciele, nieuczący na co dzień języków obcych.

Celem nadrzędnym projektu jest wzrost kompetencji językowych nauczycieli oraz podniesienie ich kwalifikacji związanych z metodyką i technikami kształcenia. Działania te są odpowiedzią na potrzeby uczniów i z pewnością przełożą się na efektywniejszy proces nauczania, który prowadzi do poprawy wyników nauczania  oraz zdawalności egzaminów zewnętrznych. Nie mniej istotne jest wdrożenie w szerszym zakresie nowoczesnych technologii informatycznych oraz  wykorzystanie platform edukacyjnych i komunikacyjnych dostępnych w językach obcych, które z pewnością wzbogacą proces edukacyjny i  zachęcą uczniów do dalszej edukacji. Innym ważnym aspektem projektu jest promowanie wśród uczniów świadomości międzykulturowej i różnorodności językowej a tym samym wzmocnienie międzynarodowego zasięgu naszej szkoły.

Oprócz podnoszenia kompetencji językowych, należy również wskazać na inny ważny aspekt projektu, którym jest możliwość poznania kultury i obyczajów innych krajów. W czasie wolnym każda z wybranych szkół  językowych oferuje dodatkowo bogaty program kulturalno-integracyjny, co daje możliwość zapoznania innych uczestników z różnych części Europy i świata i nawiązania nowych kontaktów.

Mamy nadzieję, że dzięki możliwościom szkoleń udoskonalone zostaną umiejętności językowe nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 oraz wzmocniony zostanie potencjał szkoły, co przełoży się w przyszłości na realizację kolejnych projektów unijnych.

ZS nr 2

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzi uczą się języków obcych Młodzi uczą się języków obcych

Gość z Indii w Jastrzębiu. Co mu się tu podoba? Gość z Indii w Jastrzębiu. Co mu się tu podoba?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość14.12.2018 5:29

Bardzo fajna inicjatywa i aktywnośc nauczycieli. Malkontenci jak zwykle się odezwali

Uuuu13.12.2018 15:32

W każdej szkole w mieście to samo. Molosowata dwójka niczym się nie wyróżnia. Chyba że palaczami przed szkołą.

Gość13.12.2018 9:16

Pani z gastronomii będzie teraz uczyć języków obcych? Brawo.

zły13.12.2018 8:28

ojro bzdety.
Obce języki powinny być fakultatywne. Ale trzeba młodych Polaków wygonić w świat i budować multi-kulti...
To jedno z narzędzi.

Radio Teheran13.12.2018 7:15

Inglisz w wersji maltanskiej: łot iz diz gaj duing, televisions, womens.