Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
14 grudnia 2018

Policja prowadziła pościg za kierowcą

Policja prowadziła pościg za kierowcą
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Pojazd uderzył w płot, a mężczyzna był na tyle zdesperowany, że podjął pieszą ucieczkę przed funkcjonariuszami.

W środę, około godziny 21.15, dyżurny jastrzębskiej komendy podał komunikat dotyczący kierowcy, który nie posiada uprawnień, a pojazd, którym się porusza został przez niego przywłaszczony. W wyniku podjętych czynności, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli nissana micra w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z ulicą Gagarina.

- Mężczyzna zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie pojazdu. Mundurowi podjęli pościg za kierowcą, który przyspieszył i zaczął uciekać. Pościg przeniósł się na ulicę Powstańców Śląskich, Malinową i Wojska Polskiego, gdzie kierowca utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Już po chwili policjanci obezwładnili i zatrzymali jastrzębianina. Okazało się, że pojazd, którym podróżował figurował w policyjnych systemach jako utracony, nie był ubezpieczony oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu. Natomiast 31-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i posiadał przy sobie środki odurzające - relacjonuje mł. asp. Bogusława Kobeszko.

Na szczęście przez skrajną nieodpowiedzialność mieszkańca Jastrzębia nikt nie ucierpiał. Wraz z mężczyzną podróżowała 17-latka, która również została zatrzymana. Ponadto w pojeździe stróże prawa znaleźli narkotyki. O dalszych losach zatrzymanych zadecyduje prokurator i sąd.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Każdy kierowca, który podejmie ucieczkę przed policją musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Oprócz kary więzienia, na uciekinierów sąd będzie nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci ścigali 37-latka. Miał przy sobie 1,55g narkotyków Policjanci ścigali 37-latka. Miał przy sobie 1,55g narkotyków

10-latek uciekł z domu. Znaleziono go na basenie 10-latek uciekł z domu. Znaleziono go na basenie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Janusz15.12.2018 11:37

Kolejny ćpun. Plaga.

Wafel Mariana14.12.2018 15:10

Wkoncu cos sie dzieje.

powinni strzelać14.12.2018 13:09

Nie można pozwalać na ryzykanckie pościgi. Ktoś przypadkowy może zostać ranny lub nawet zginąć podczas pościgu. Uciekający podpisują na siebie wyrok.

Radek14.12.2018 11:19

Ludzie do odstrzału

Mp314.12.2018 7:25

Jastrzebska patologia .