Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-4°
14 grudnia 2018

Uwaga! Złodzieje okradają mieszkania w święta

Uwaga! Złodzieje okradają mieszkania w święta
fot. KMP Jastrzębie

W czasie okresie świątecznym cześć mieszkańców wyjeżdża. Niestety, jest to dobra okazja dla złodziei chcących okraść nasze domy.

Policjanci radzą, co zrobić, aby nasz dobytek nie padł łupem przestępców.

- Nie opowiadaj wszystkim wkoło, że planujesz dłuższy wyjazd. Na automatycznej sekretarce telefonu nie zostawiaj wiadomości typu „wyjechaliśmy z miasta, wracamy wtedy i wtedy”. Klucze do mieszkania przekaż krewnemu lub zaufanemu sąsiadowi, poproś by zbierał ulotki reklamowe spod Twoich drzwi, wieczorem zaś zapalił światło i otworzył okno. Nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką! Pozamykajmy dokładnie drzwi i okna, zakręćmy główne zawory z gazem i wodą. Cenne przedmioty - dzieła sztuki czy wyroby jubilerskie i gotówkę zdeponuj w sejfie lub oddaj na przechowanie zaufanej osobie. Zastanówmy się, czy rzeczy wartościowe podczas naszego wyjazdu nie będą bardziej bezpieczne na koncie czy w skrytce bankowej niż w domu - przestrzega mł.asp. Bogusława Kobeszko z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Smolka16.12.2018 21:24

Marian tos glupszy niz ustawa w rzadze przewiduje.

józwa15.12.2018 21:18

Do mnie jak się złodziej wkradł do domu i szukał po ciemku pieniędzy i kosztowności to zapaliłem światło i szukałem razem z nim.

Seboc15.12.2018 9:57

Marian jakis ty nieodpowiedzialny gdybyś był moim pracownikiem to bym cię już dawno zwolnił !

R. 15.12.2018 8:03

do Mokry Marian: dzielnica prestiżowa, to i włamań nie ma.

kradziuch15.12.2018 1:46

Ten artykuł dobitnie nakłania ludzi do pokazywania ze na jakiś czas opuszczamy mieszkanie... najpierw informacja aby nie zostawiać automatycznej sekratarki i o tym aby sąsiad zbierał ulotki z naszej wycieraczaki? (to tak dla zmyłki ponieważ kto dziś używa tel. stacjonarnego lub kiedy widzieliście aby w okresie świątecznym ktoś roznosił ulotki, których i tak nie może zostawiać na wycieraczce tylko przed klatką w specjalnie przygotowanym koszyku) a po chwili informacja aby zakręcać zawory z wody i gazu... po wskazaniu licznika gazu złodzieje rozpoznają że np. od 3 dni wskazanie się nie zmieniło i wnioskują ze prawdopodobnie nikogo nie ma w domu...a na potwierdzenie obserwują mieszkanie że w dzień jest szczelnie zamknięte i nawet firanka się nie porusza a w nocy nagle otwarte okno i świeci się światło... tylko kto w zimę śpi przy świetle i otwartym oknie.. brawo Pani Bogusławo.. następnym razem proszę o bardziej przemyślaną wypowiedź na temat zabezpieczenia mieszkania bo z tej która Pani się wykazała można wnioskować że policja współpracuje z złodziejami... pozdro?. zawodnik z branży.... zawodowy kradziej ???.. Ludzie postępujcie jak Pani Kobeszko a na pewno po powrocie napotkanie w swoim mieszkaniu przewiertaną rame drzwi balkonowych na wysokoci klamki i brak drogocennych rzeczy.. ale za to czysto pod wycieraczką i przewietrzone mieszkanie i pozamykane zawory... już na was poluję głąby

TiC15.12.2018 1:35

Co to za śmieszny artykuł z instrukcjami z czasów prl? jest XXI w. należy iśc z duchem czasu i podłożyć trochę pieniążków i wydać na dobrej jakości centralke alarmową z możliwością sterowania różnego rodzaju odbiornikami za pomocą internetu? tylko w ten sposób dyskretnie i skutecznie zrobimy w mieszkaniu "sztuczne zaludnienie" Zaufany sąsiad kiedy tylko wpadnie w kłopoty z hajsem wykorzysta każdą możliwość a ulotek już od wielu lat nie zostawia się pod drzwiami.... w skrytce bankowej czy na koncie to można ukryć pieniądze lub drobne elementy biżuterii bo np... 62''LED TV z kinem domowym to trochę trudno dać na przechowanie znajomym....Inwestujmy w technologie i korzystajmy z usług różnych firm a nie wierzmy w ślepo w milicyjme sposoby działania.... artykuł do kosza a twórca na bruk

Mokry Marian14.12.2018 18:14

a ja się nie boję bo mam dwa naboje. Na Zielonej już dawno nie słyszałem o włamaniach czy też kradzieżach..........

Pokaż wszystkie opinie (9)