Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 grudnia 2018

Pomóżmy jastrzębskiemu górnikowi

Pomóżmy jastrzębskiemu górnikowi
fot. pixabay

Jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju emerytowany górnik zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Podjął walkę o zdrowie, w której możemy mu pomóc.

Jeden z mieszkańców Jastrzębia Zdroju, emerytowany górnik potrzebuje naszej pomocy. Na co dzień jest pozytywnym, pełnym energii i uśmiechniętym człowiekiem. W wolnym czasie spędza czas z żoną, dziećmi i wnukami. Lubi jeździć na rowerze, przechadzki po lesie oraz podróże po świecie. Cztery lata temu jego życie się zmieniło – w trakcie standardowej wizyty u lekarza usłyszał bardzo poważną diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Rozpoczął walkę o powrót do zdrowia. Cykl chemii i szpitalne korytarze stały się jego codziennością. Przeszczepienie od Dawcy niespokrewnionego, to jedyny sposób na to, by wyzdrowiał. „Mam nadzieję, że uda mi się wygrać z chorobą – to teraz moje największe marzenie” -mówi. Zarejestruj się jako Dawca szpiku. Daj szansę na życie wszystkim chorym na nowotwory krwi!

W Jastrzębiu każdy, kto będzie chciał zarejestrować się jako dawca szpiku może to zrobić w dniach  14-16 grudnia 2018 roku, piątek godz. 16:00 – 19:00, sobota i niedziela godz. 10:00-19:00 Galeria Zdrój, ul. Podhalańska 26.

Dawcą może zostać osoba: w przedziale wiekowym 18-55 lat, w ogólnie dobrym stanie zdrowia, o wadze minimum 50 kg, świadoma swojej decyzji, udzielająca zgody na pobranie komórek dwiema metodami pobrań, po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca (nie tylko w bazie DKMS).

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia: Pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 80% przypadków wszystkich pobrań). Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej (stosowana w 20% przypadków wszystkich pobrań). Nieprawdziwa jest informacja, że pobranie dokonuje się z kręgosłupa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć Kibice pomagają choremu koledze. Możecie dołączyć

Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących Ponad 300 paczek trafiło do potrzebujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
szczepionkowy faszyzm16.12.2018 22:03

Oczywiście radio i chemioterapia nie leczy. Za to uzdrawia portfele firm farmaceutycznych.
Jest mnóstwo lekarzy, którzy wyciągnęli ludzi z najcięższych nowotworów. Polecam zapoznać się z wiedzą i działalnością np. dr Gerson, prof. Tombak, dr Hubert Czerniak, prof. Nieumywakin itd. itp.
"Szukajcie a znajdziecie".
"Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, to po prostu jest głupcem" - Hipokrates.

X16.12.2018 9:46

Czytam niektóre komentarze i jestem w szoku ile w ludziach złości. Przykre to i bardzo smutne. Nie chodzi o pieniądze tylko rejestracje w bazie dawcy szpiku, ale żeby to zrozumieć najpierw trzeba czytać ze zrozumieniem i mieć ogrom empatii w sobie. Życzę Wszystkim zdrowych, radosnych Świąt.

Gość15.12.2018 19:48

Nikt was nie lubi ryle!!!

Roksana15.12.2018 11:24

Janusz Tracz najbardziej nienawistny to ty tu jesteś widać kiepskie twoje wychowanie.

Drakula15.12.2018 7:14

@piston, nusiek i romek czy ty potrafisz czytać, że zrozumieniem ? Czy wgl chodziłes do szkoły? Zdrada mi proszę... W którym miejscu masz coś wspomnianego o kasie/pomocy związanej z pieniazkami ? Górnik zachęca do zarejestrowania się jako dawca (CO JEST W 100% DARMOWE I MOŻNA KOMUŚ URATOWAĆ ZYCIE) Ale lepiej skończyć szychte wrócić do domu otworzyć piwko siąść przed telewizorem i żonę napie****** prawda @Piston, Nusiek i Romek ?

Agata SM 15.12.2018 1:30

Szkoda, że nie mogę być już dawcą szpiku. Moja choroba mnie wykluczyła na zawsze.
Pomożesz w mojej dalszej walce z chorobą?
www.zrzutka.pl/sr8ug7

A Panu życzę dużo zdrówka i dobrego dawcy.

Piston, Nusiek i Romek14.12.2018 22:05

do cioka niech idzie

Pokaż wszystkie opinie (22)