Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
Eko Okna
14 grudnia 2018

Pomóżmy jastrzębskiemu górnikowi

Pomóżmy jastrzębskiemu górnikowi
fot. pixabay

Jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju emerytowany górnik zachorował na ostrą białaczkę szpikową. Podjął walkę o zdrowie, w której możemy mu pomóc.

Jeden z mieszkańców Jastrzębia Zdroju, emerytowany górnik potrzebuje naszej pomocy. Na co dzień jest pozytywnym, pełnym energii i uśmiechniętym człowiekiem. W wolnym czasie spędza czas z żoną, dziećmi i wnukami. Lubi jeździć na rowerze, przechadzki po lesie oraz podróże po świecie. Cztery lata temu jego życie się zmieniło – w trakcie standardowej wizyty u lekarza usłyszał bardzo poważną diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Rozpoczął walkę o powrót do zdrowia. Cykl chemii i szpitalne korytarze stały się jego codziennością. Przeszczepienie od Dawcy niespokrewnionego, to jedyny sposób na to, by wyzdrowiał. „Mam nadzieję, że uda mi się wygrać z chorobą – to teraz moje największe marzenie” -mówi. Zarejestruj się jako Dawca szpiku. Daj szansę na życie wszystkim chorym na nowotwory krwi!

W Jastrzębiu każdy, kto będzie chciał zarejestrować się jako dawca szpiku może to zrobić w dniach  14-16 grudnia 2018 roku, piątek godz. 16:00 – 19:00, sobota i niedziela godz. 10:00-19:00 Galeria Zdrój, ul. Podhalańska 26.

Dawcą może zostać osoba: w przedziale wiekowym 18-55 lat, w ogólnie dobrym stanie zdrowia, o wadze minimum 50 kg, świadoma swojej decyzji, udzielająca zgody na pobranie komórek dwiema metodami pobrań, po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca (nie tylko w bazie DKMS).

Są dwie metody pobrania materiału genetycznego do przeszczepienia: Pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej (stosowana w 80% przypadków wszystkich pobrań). Pobranie szpiku kostnego z talerza kości biodrowej (stosowana w 20% przypadków wszystkich pobrań). Nieprawdziwa jest informacja, że pobranie dokonuje się z kręgosłupa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci uczyli się jak ratować życie Policjanci uczyli się jak ratować życie

Jak jest z BHP w kopalniach? Jak wygląda to w JSW? Jak jest z BHP w kopalniach? Jak wygląda to w JSW?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
szczepionkowy faszyzm16.12.2018 22:03

Oczywiście radio i chemioterapia nie leczy. Za to uzdrawia portfele firm farmaceutycznych.
Jest mnóstwo lekarzy, którzy wyciągnęli ludzi z najcięższych nowotworów. Polecam zapoznać się z wiedzą i działalnością np. dr Gerson, prof. Tombak, dr Hubert Czerniak, prof. Nieumywakin itd. itp.
"Szukajcie a znajdziecie".
"Jeśli człowiek sam sobie nie jest lekarzem, to po prostu jest głupcem" - Hipokrates.

X16.12.2018 9:46

Czytam niektóre komentarze i jestem w szoku ile w ludziach złości. Przykre to i bardzo smutne. Nie chodzi o pieniądze tylko rejestracje w bazie dawcy szpiku, ale żeby to zrozumieć najpierw trzeba czytać ze zrozumieniem i mieć ogrom empatii w sobie. Życzę Wszystkim zdrowych, radosnych Świąt.

Gość15.12.2018 19:48

Nikt was nie lubi ryle!!!

Roksana15.12.2018 11:24

Janusz Tracz najbardziej nienawistny to ty tu jesteś widać kiepskie twoje wychowanie.

Drakula15.12.2018 7:14

@piston, nusiek i romek czy ty potrafisz czytać, że zrozumieniem ? Czy wgl chodziłes do szkoły? Zdrada mi proszę... W którym miejscu masz coś wspomnianego o kasie/pomocy związanej z pieniazkami ? Górnik zachęca do zarejestrowania się jako dawca (CO JEST W 100% DARMOWE I MOŻNA KOMUŚ URATOWAĆ ZYCIE) Ale lepiej skończyć szychte wrócić do domu otworzyć piwko siąść przed telewizorem i żonę napie****** prawda @Piston, Nusiek i Romek ?

Agata SM 15.12.2018 1:30

Szkoda, że nie mogę być już dawcą szpiku. Moja choroba mnie wykluczyła na zawsze.
Pomożesz w mojej dalszej walce z chorobą?
www.zrzutka.pl/sr8ug7

A Panu życzę dużo zdrówka i dobrego dawcy.

Piston, Nusiek i Romek14.12.2018 22:05

do cioka niech idzie

Pokaż wszystkie opinie (22)