Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°18°
17 grudnia 2018

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?
fot. KMP Jastrzębie

W ostatnim czasie dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych na pasach. Pojawił się pomysł, aby doświetlić te miejsca w celu podniesienia bezpieczeństwa.

Magistrat poinformował, że w ramach poprawy bezpieczeństwa dla pieszych planuje się doświetlenie tych miejsc.

- W pierwszej kolejności zostaną wymienione lampy w miejscach, gdzie natężenie ruchu pieszych i samochodów jest największe. W ramach wykonywanych projektów przebudowy i remontów dróg, oświetlenie zawiera elementy doświetleń przejść dla pieszych, jak na przykład: projekt przebudowy ul. Podhalańskiej, al. Piłsudskiego, Wyzwolenia i wiele innych. Realizacja tych projektów uzależniona jest od możliwości finansowych - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele Włamywał się do myjni, kradł obrączki i portfele

W Szerokiej zderzyły się cztery samochody W Szerokiej zderzyły się cztery samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
do Ruptawa18.12.2018 10:27

Może na Ciebie mówią Radar? Hi Hi.

niki17.12.2018 20:27

ty Ruptawa - Mazowiecka jest oświetlona równomiernie na całej długości trasy lampami ledowymi zbliżonymi do naturalnego światła; oświetlenie się pokrywa. Natomiast zdrowego rozsądku kierowców i przechodniów nie zastąpi żadne nawet najlepsze oświetlenie, sygnalizacja i radary.

Do Andrzej17.12.2018 18:45

To jak to w mieście nazywacie?

Gość17.12.2018 18:27

Przy okazji przebudowy , to niech ktoś zdecyduje o tym, żeby latarnie były nad przejściem dla pieszych. Nie tak jak jest teraz, 10- 30m od nich. Projektuje się ulicę i wyznacza się co ileś metrów latarnie, dlaczego ich nie ustawiać tak żeby doświetlały przejście? Nic nie myślą

Andrzej17.12.2018 16:32

Ty ruptawa tam nigdy nie było fotoradaru,chyba że wy na wsi zwiecie to fotoradarem

Do KierowcaBombowca Dziś o 12:0217.12.2018 15:57

Odblask to powinieneś się nazywać , a dla kierowców powinni wprowadzić obowiązkowe badania wzroku co roku , a w razie braku badań anulować prawo jazdy.

ruptawa17.12.2018 13:57

Pełna kompromitacja!!! Dopiero co skończono przebudowę ul. Mazowieckiej i żadne przejście nie jest doświetlone!!!! To teraz jeszcze raz wydamy pieniążki, aby było ok???!!! Po co z tej ulicy ściągnięto fotoradar (czy jak go tam zwano)??? Gdy były dziury i max. prędkość tam rozwijana to było 40 km/h, to UM się nim chwalił!!! Teraz gdy samochody jeżdżą tam po 100 km/h to go ściągnięto!!! Tak się dba u nas o bezpieczeństwo!!

Pokaż wszystkie opinie (19)