Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -4°-5°
EkoOkna
17 grudnia 2018

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?

Zwiększą bezpieczeństwo pieszych?
fot. KMP Jastrzębie

W ostatnim czasie dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pieszych na pasach. Pojawił się pomysł, aby doświetlić te miejsca w celu podniesienia bezpieczeństwa.

Magistrat poinformował, że w ramach poprawy bezpieczeństwa dla pieszych planuje się doświetlenie tych miejsc.

- W pierwszej kolejności zostaną wymienione lampy w miejscach, gdzie natężenie ruchu pieszych i samochodów jest największe. W ramach wykonywanych projektów przebudowy i remontów dróg, oświetlenie zawiera elementy doświetleń przejść dla pieszych, jak na przykład: projekt przebudowy ul. Podhalańskiej, al. Piłsudskiego, Wyzwolenia i wiele innych. Realizacja tych projektów uzależniona jest od możliwości finansowych - wyjaśnia zastępca prezydenta miasta Roman Foksowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało Zaklejali plakaty wyborcze, ale nic się nie stało

Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych? Niebezpiecznie na drogach. Wina kierowców czy pieszych?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
do Ruptawa18.12.2018 10:27

Może na Ciebie mówią Radar? Hi Hi.

niki17.12.2018 20:27

ty Ruptawa - Mazowiecka jest oświetlona równomiernie na całej długości trasy lampami ledowymi zbliżonymi do naturalnego światła; oświetlenie się pokrywa. Natomiast zdrowego rozsądku kierowców i przechodniów nie zastąpi żadne nawet najlepsze oświetlenie, sygnalizacja i radary.

Do Andrzej17.12.2018 18:45

To jak to w mieście nazywacie?

Gość17.12.2018 18:27

Przy okazji przebudowy , to niech ktoś zdecyduje o tym, żeby latarnie były nad przejściem dla pieszych. Nie tak jak jest teraz, 10- 30m od nich. Projektuje się ulicę i wyznacza się co ileś metrów latarnie, dlaczego ich nie ustawiać tak żeby doświetlały przejście? Nic nie myślą

Andrzej17.12.2018 16:32

Ty ruptawa tam nigdy nie było fotoradaru,chyba że wy na wsi zwiecie to fotoradarem

Do KierowcaBombowca Dziś o 12:0217.12.2018 15:57

Odblask to powinieneś się nazywać , a dla kierowców powinni wprowadzić obowiązkowe badania wzroku co roku , a w razie braku badań anulować prawo jazdy.

ruptawa17.12.2018 13:57

Pełna kompromitacja!!! Dopiero co skończono przebudowę ul. Mazowieckiej i żadne przejście nie jest doświetlone!!!! To teraz jeszcze raz wydamy pieniążki, aby było ok???!!! Po co z tej ulicy ściągnięto fotoradar (czy jak go tam zwano)??? Gdy były dziury i max. prędkość tam rozwijana to było 40 km/h, to UM się nim chwalił!!! Teraz gdy samochody jeżdżą tam po 100 km/h to go ściągnięto!!! Tak się dba u nas o bezpieczeństwo!!

Pokaż wszystkie opinie (19)