Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
18 grudnia 2018

JSW: Strategiczny sojusz z firmą niemiecką

JSW: Strategiczny sojusz z firmą niemiecką
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa i Thyssenkrupp Industrial Solutions AG, spółka akcyjna z niemieckiego Essen, nawiązują ścisłą współpracę. 12 grudnia w Katowicach podpisano porozumienie w sprawie strategicznego sojuszu.

Thyssenkrupp Industrial Solutions AG to lider na rynku technik stalowych i koksowniczych. Właśnie dlatego JSW zdecydowała się na współpracę z niemieckim partnerem, który gwarantuje dostarczanie rozwiązań technologicznych dla koksowni i oferuje usługi inżynieryjne, zaopatrzeniowe, budowlane oraz powiązane na rzecz koksowni. Chodzi m.in. o poprawę norm środowiskowych i optymalizację kosztów oraz zwiększenie wydajności produkcji.

- Dzięki zawartej 12 grudnia umowie JSW będzie miała jako pierwsza dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez TK. To tym ważniejsze, że w ostatnich latach niemiecka spółka prowadziła prace nad optymalizacją oczyszczania gazu koksowniczego w celu usprawnienia kogeneracji składników czystych, takich jak wodór, węglowodory aromatyczne i pochodne siarki. JSW z kolei prowadzi inwestycje związane z bateriami koksowniczymi w swoich zakładach i szuka najnowocześniejszych rozwiązań. Umowa  umożliwi wdrożenie pionierskich rozwiązań technologicznych, które ustanowią nowe standardy w zakładach koksowniczych należących do Grupy Kapitałowej JSW - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Porozumienie ze strony JSW SA podpisali prezes zarządu Daniel Ozon oraz Tomasz Śledź,  zastępca prezesa zarządu ds. technicznych. Spółkę TK reprezentowali Uwe Boltersdorf, dyrektor generalny jednostki biznesowej ds. rozwiązań przemysłowych oraz Frank Redemann, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań technologicznych dla koksowni.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję" Górnictwo: "Szykujcie bracia amunicję"

Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW Minister energii o "rozrzutnym prezesie" JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
szczepionkowy faszyzm21.12.2018 1:51

Strata pieniędzy, mamy polskich inżynierów. Ale pewnie taki był prikaz z góry (z "namaszczeniem" czerwonej brukseli).

ober19.12.2018 11:51

a co nasi technicy i inżynierowie są głupsi , chyba nie - to czysta polityka i ktoś jak zwykle musi na tym zarobić a u nas tylko audyty i durne szkolenia na , których też ktoś zarabia i uwierzcie ani jednego skipu więcej ani bezpieczniej nie jest .

Emerytom mówimy stop19.12.2018 8:26

Niema stop nie będzie stop zrozumcie to w końcu stop nie pracujecie już w spółce stop coś niezrozumiałego wyslij 100we do torunia stop partia rydzyka uratuje Was stop poszedłeś na emeryturę srk czyta się co się podpisuje stop Zyski Tylko Dla pracujących STOP

on19.12.2018 0:11

czemu sojusze JSW to zawsze wydatki a nie zyski?

pniówek 18.12.2018 17:52

niemcy już na pniówku wproawdzali swoje nowe technologie w postaci skrzyżowań portalowych które miały być nie zniszczalne .... a potem szajsu nie szło przebudować ...

Adi 18.12.2018 16:27

Gdzie kasa dla emerytow

Emeryt18.12.2018 16:22

Oddac węgiel i 14stke za 2016 emerutom i srk i deputat

Pokaż wszystkie opinie (11)