Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 grudnia 2018

Uczniowie z SP nr 14 pomagają potrzebującym

Uczniowie z SP nr 14 pomagają potrzebującym
fot. SP 14

Święta Bożego Narodzenia są dobrą okazją do tego, aby podzielić się z potrzebującymi. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 przyłączyli się do akcji charytatywnej PCK.

- Od kilku lat z okazji świąt Bożego Narodzenia społeczność SP 14 zbiera dary dla Polskiego Czerwonego Krzyża. Co roku gromadzi produkty spożywcze długoterminowe i chemię gospodarczą dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta. We wtorek, Straż Miejska pomogła dostarczyć zebrane dary, a było tego naprawdę dużo, do siedziby PCK w naszym mieście - informuje SP 14.

Akcja, w którą włączyli się uczniowie uświadamiają im, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko choinka, ozdoby świąteczne i zastawiony stół. To również, a może przede wszystkim, spotkanie z drugim człowiekiem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Seniorze! Masz problem zadzwoń Seniorze! Masz problem zadzwoń

Ciepły posiłek dla medyków. Uruchomiono zrzutkę Ciepły posiłek dla medyków. Uruchomiono zrzutkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
szczepionkowy faszyzm21.12.2018 1:40

Napisałem pismo, a nie Pismo Święte, łapiesz?
Chrześcijanie napisałem z dużej z szacunku - najbardziej prześladowanych ludzi na świecie, a akurat żydzi pisze się z małej i z dużej litery (zależy od kontekstu: wyznanie czy naród).
To zabawne, że lewak uczy mnie pisowni języka ojczystego... Ale poniekąd...

zły20.12.2018 14:34

szczepionkowy, doskonale rozumiem co miałeś na myśli. I rozumiem duże i małe litery.

Radio Teheran20.12.2018 9:37

@szczepionkowy faszyzm
"Zacytowałem pismo, bo ponoć większość z nas jest Chrześcijanami..."

Wiekszosc czytelnikow jest, przede wszystkim Polakami, wiec poprawie:
- "Pismo" - z wielkiej litery, nazwa wlasna publikacji,
- "chrześcijanami" - z malej, podobnie muzulmanami, zaratuszczanami itd. Wyjatek, gdy piszemy "Zydzi" i chodzi o narod, albo "Serbowie i Muzulmanie" - gdy rozrozniamy narodowosci zamieszkujace BiH.

szczepionkowy faszyzm19.12.2018 8:43

"Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, 4 aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie."
Ni bądźcie jak obłudnicy z wośp...
Zacytowałem pismo, bo ponoć większość z nas jest Chrześcijanami...

Gość19.12.2018 6:31

Takie i podobne akcje przeprowadzają wszystkie szkoły. Sens w tym, żeby pomagać, a nie chwalić się tym..