Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
19 grudnia 2018

JSW gwarantuje prace absolwentom

JSW gwarantuje prace absolwentom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała kolejne porozumienie, które gwarantuje prace absolwentom szkoły górniczej. Ponadto uczniowie mają zapewnione stypendia w czasie nauki.

 

Absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie mają od kilku lat zapewnioną pracę w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a uczniowie otrzymują stypendia fundowane przez tę spółkę. Z myślą o kolejnych rocznikach młodzieży zawarto kolejne porozumienie potwierdzające te preferencje.

13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Gliwicach podpisane zostało porozumienie pomiędzy Jastrzębską Spółką Węglową a Powiatem Gliwickim, który jest organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Dotyczy ono odbywania praktyk przez uczniów oraz zatrudnienia absolwentów tej szkoły.

Porozumienie gwarantuje zatrudnienie 60 uczniom rozpoczynającym kształcenie w roku szkolnym 2019/2020 w branżowej szkole I stopnia w zawodach elektryk, monter maszyn i urządzeń oraz ślusarz, a także w technikum w zawodzie technik górnictwa podziemnego. Ponadto JSW - w zależności od potrzeb kadrowych - zobowiązało się zatrudnić po ukończeniu szkoły absolwentów pozostałych zawodów i specjalności górniczych.

Jak zapewnił podczas spotkania Artur Wojtków, zastępca prezesa zarządu JSW, spółka utrzyma także w przyszłym roku szkolnym obecnie obowiązujące zasady wypłacania stypendiów uczniom przygotowującym się do pracy w jej kopalniach.

- To pierwsza szkoła, z którą podpisujemy takie porozumienie już na przyszły rok szkolny. Gratuluję troski, z jaką powiat myśli o uczniach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Dodatkowo absolwenci szkół, z którymi podpisujemy takie porozumienia, zatrudniani są bezpośrednio przez JSW, a nie przez spółkę JSW Szkolenie i Górnictwa, jak inni starający się o pracę w naszych kopalniach. Zapewnia to absolwentom już na samym wstępie korzystniejsze warunki zatrudnienia - powiedział Artur Wojtków, wiceprezes JSW. 

- Cieszę się, że absolwenci i uczniowie przygotowujący się do zawodu górnika mogą liczyć na gwarancje pewnej i stabilnej pracy w kopalniach JSW oraz na stypendia – podkreślił starosta Waldemar Dombek.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Oszuści 21.12.2018 8:30

Skończylem szkole Górnicza w Jastrzębiu technikum nas oszukaliscie, gowno dostaliśmy po 2 Msc pracownia w firmie na przodku za 2500 zł zakończyłem swoją przygodę w górnictwie lepiej dać hanysom stypendia i odrazu pod kopalnie, a nam mieszkańcom miasta pod sig za 2800 jesteście banda oszustów, z takim podejściem zabijacie nasze miasto 20000 tys ludzi już znikło z jastrzębia a zniknie jeszcze więcej

Piotr Jankowski20.12.2018 20:29

Kiedyś też gwarantowała prace absolwentom, potem założono SIG i wszystkie gwarancje wzięły w łeb. Albo do sigu albo wypad....

Prezes JSW 20.12.2018 7:44

Pozdrawiam Piotra Tomaszewskiego z Boryni ...

Prawnik19.12.2018 21:38

Srk to podlega karze z Art. 212. KK. Zajmiemy się tobą.

Górnik19.12.2018 20:01

Srk co ty jesteś za popapraniec, że ubliżasz człowiekowi, którego nawet nie znasz. Rozumiem, że brak Ci ogłady (prostactwo) ale to jeszcze nie powód by nazywać tego człowieka złodziejem. A we święta do kościółka zapewne. Chore.

Ja19.12.2018 11:41

Do Jorg, uczniowie Jastrzębskiej szkoły również mają taki kontrakt podpisany

Srk 19.12.2018 9:57

Ozon ty zlodzieju .myślałem że jesteś bardziej ogarnięty

Pokaż wszystkie opinie (13)