Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
EkoOkna
19 grudnia 2018

Wiadukt na Piłsudskiego częściowo wyłączony z ruchu

Wiadukt na Piłsudskiego częściowo wyłączony z ruchu
fot. MZK

Od 23 grudnia od godz. 5 rano ze względu na pogarszający się stan wiaduktu zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia północna al. Piłsudskiego w kierunku od ul. Pszczyńskiej do centrum (w rejonie wiaduktu).

Od 23 grudnia od godz. 5 rano ze względu na pogarszający się stan wiaduktu zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia północna al. Piłsudskiego w kierunku od ul. Pszczyńskiej do centrum Jezdnią południową będzie się odbywał ruch tylko pojazdów o ciężarze rzeczywistym do 3,5 ton w jednym kierunku od ul. Granicznej do ul. Pszczyńskiej.

Objazd do al. Piłsudskiego zostanie poprowadzony ul.: Pszczyńską, Grodzką, Północną i Sybiraków.

W związku z tym wprowadza się trasy objazdowe dla autobusów linii 101, 102, 104, 105, 109, 112, 113, 114, 116, 118, 121, 122, 127, 128 i 130. Linie 101, 102, 104, 105, 109, 112, 113, 114, 118, 122, 127, 128 i 130 kursować będą od przystanku „Al. Piłsudskiego UM” al. Piłsudskiego, ul.: Północną, Grodzką i Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska - Rybnicka” - dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Powyższy objazd spowoduje wydłużenie trasy średnio o 500 metrów. Linia116 kursować będzie od przystanku „Al. Piłsudskiego UM” al. Piłsudskiego, ul.: Północną, Grodzką, Pszczyńską do przystanku „Jastrzębie Górne - Stodoły” i dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie.

Powyższy objazd spowoduje skrócenie trasy średnio o kilometr w obu kierunkach. Linia 121 kursować będzie od przystanku „Graniczna Szkoła” ul.: Graniczną, Północną, Grodzką, Pszczyńską do przystanku „Pszczyńska - Rybnicka” - dalej po trasie. W kursach powrotnych odwrotnie. Powyższy objazd spowoduje wzrost liczby kilometrów w obu kierunkach średnio o 600 metrów. Z obsługi wszystkich linii wyłączony zostanie przystanek „Al. Piłsudskiego – Pszczyńska”. Utrudnienia obowiązują do odwołania.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Nowa droga na osiedlu domów jednorodzinnych Nowa droga na osiedlu domów jednorodzinnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
kamil26.12.2018 12:28

to bardzo dobry pomysł, teraz z ulicy granicznej można przynajmniej normalnie wyjechać!

oko23.12.2018 21:00

Co na to PKP ? Burzymy !!

Abc23.12.2018 19:22

Powinni to w trybie bezprzetargowym zrobić, ze względu na ryzyko dalszej "dekompozycji" konstrukcji i zagrożenie dla ruchu.
Spalony Łazienkowski w Wa-wie remontowali od kwietnia do końca października więc taki wiadukcik max. w kwartał powinni ogarnąć

Zibi22.12.2018 20:06

Co się dziwicie, że miasto nie ma na nic kasy ? Bo jak coś trzeba zrobić to okazuje się, że są to niebotyczne koszty. U nas wszystko się buduję za kasę kilka razy większą niż normalnie by się to odbyło w innym mieście. Patologia sięga zenitu. Centrum miasta w zasadzie nie istnieje za chwilę nie będzie nawet jak wyjechać z tego grajdołka.

smerf12522.12.2018 10:11

Ja to widzę tak, podziemna obwodnica z galeriami handlowymi, dworcami pkp i pks, kinem, rynkiem i deptakami. Pan Matusiak pozyska środki na budowę a pani Hetman zleci zrobienie projektu i poprosi o pozyskanie inwestorów prezydenta Żor. Co wy na to?

To sem ja20.12.2018 22:18

Cóż, pora na naprawianie, czyli... wyburzanie.

bez złośliwości20.12.2018 21:24

Pani Prezydent - może ktoś to poczyta i Pani podpowie wreszcie - w mojej ocenie na ten wiadukt wpływ ma/miała działalność - eksploatacja JSW...Powiem tak sąsiednie Gminy remontują kasą kopalń JSW ile wlezie, a my jesteśmy w czterech literach z tym!!! Np. Pawłowice - droga przez osiedle, droga od kopalni do ronda, chodniki itp... Świerklany...praktycznie za przejazdem kolejowym cała droga i chodniki//Mszana...Połomia...a my co???niewiele..droga od Jasmosu do skrzyżowania na dolnym już dawno powinna być wyremontowana - ze szkód...i co i nic...Gdzie są nasze władze..Ja się pytam czy w naszym UM mamy kogoś kto to ogarnia???Proszę pogonić te Panie z uprawnieniami i dać tam kogoś komu się jeszcze chce...piszę bez złośliwości..przecież ten wiadukt sam się nie pofałdował, a jak jedziemy dalej to przecież tworzy się niecka eksploatacyjna...a jak słyszę, że ten wiadukt to jest priorytet władz miasta to smutno mi, że mamy takie słabe ambicje...Do dzieła!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (41)