Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
20 grudnia 2018

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta jedna z poprawek zakładała zabranie środków finansowych na wydawanie gazety „Jastrząb”. Przepadła, podobnie jak inne poprawki Prawa i Sprawiedliwość.

Klub PiS nie pierwszy raz podejmuje działania zmierzające do likwidacji gazety „Jastrząb”. Najważniejszym argumentem przemawiającym za tym posunięciem jest - zdaniem tego ugrupowania - to, że czasopismo zawiera propagandę prezydencką Anny Hetman.

- Kiedy w ubiegłym roku gazeta „Jastrząb” przez pewien czas nie ukazywała się odebraliśmy wiele telefonów od mieszkańców, którzy mówili, że brakuje im czasopisma. Często jest to dla nich jedyne źródło informacji o mieście. Wiele osób przychodziło do Wydziału Informacji Promocji i Rozwoju, po odbiór gazety i tak dzieje się również dzisiaj, pomimo tego, że czasopismo dociera bezpośrednio do domów - mówi Katarzyna Wołczańska, redaktor naczelny Gazety Samorządowej „Jastrząb”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejna uchwała naruszająca prawo została unieważniona Kolejna uchwała naruszająca prawo została unieważniona

"Komu zależy na upolitycznieniu gazety?" "Komu zależy na upolitycznieniu gazety?"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
seb11.02.2019 12:58

A kto zarządza tą gazetą??? odpowiedz jest jedna i nie dziwmy się że ktoś chce się tego pozbyć. Ta gazeta powinna byś prowadzona społecznie a nie za kasę.

Obserwator08.02.2019 9:18

Czy PIS się boi skromnej gazety żenada.

gość23.12.2018 10:05

Jeżeli chcieli znowu zlikwidować tzw. swierszczyk Anny to widoczznie maja powody i wiedza co robią. Gazetka bardzo kosztowna, opłacana z naszych podatków, a korzysści ZERO bo jest to zlepek starych wiadomości sprzed miesiąca. Niech Anna finansuje ten swój Zbędny twór z własnej kapsiczki!!!

Piotr22.12.2018 1:26

A moze by tak zlikwidować PIS Matusiakow i innych pisowcow??

nie dajmy się ogłupiać21.12.2018 19:07

Jeżeli nie będzie gazety JASTRZĄB to Prezydent będzie musiała zanosić te pieniądze do NASZE JASTRZĘBIE żeby coś zakomunikować mieszkańcom. A więc chodzi tutaj o biznes ale nie miasta tylko tych którzy tutaj krytykują wydawanie tego miesięcznika.

gość21.12.2018 18:06

Na świerszczyk Jastrzęb to szkoda kasy z budżetu miasta. Jeżeli pani prezydent chce się w nim promować to niech płaci za niego z własnej kieszeni Jest to zlepek statych i nieaktualnych informacji. Stare informacje nic nie wnoszą a są bardzo kosztowne!!!

Biker21.12.2018 16:11

Właśnie dostałem do skrzynki gazetę jastrząb a w niej reklama jarmarku świątecznego tego który już przeszedł do historii.Ta gazeta to żenada i służy tylko jej wydawcom .

do Gość 10:0121.12.2018 10:46

Nie pisz o sobie. Wiadomo powszechnie, że jesteś śm.....m i dlatego lądujesz w koszu.

Gość21.12.2018 10:01

Zlikwidowac ta gazete i tyle. I tak to laduje w koszu.

popieram21.12.2018 6:40

Zlikwidować jasinfo24 bo gazeta zaśmieca korytarze naszych budynków. Czy ktoś widział w koszykach Czarną Owieczkę? To jest ta różnica między tymi gazetami. Zamiast dialogu szczujnia a druga weekendowa pokazuje otaczającą nas rzeczywistość. Miesięcznica ''Jastrząb'' powinien zostać bo jest informatorem co zrobiono,co się robi, kultura,sport, oświata i oczywiście ogłoszenia naszej lokalnej władzy. Aha jeszcze jedna gazeta powinna być ogólnomiejska - gazeta Nasza Spółdzielnia wydawana chyba przez GSM. Trudno ją dostać i jest przekazywana tylko znajomi znajomym. Ukazuje ciemną stronę Jastrzębia i ludzi skupionych wokół pewnej partii.

Pokaż wszystkie opinie (59)