Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
EkoOkna
21 grudnia 2018

Nowe punkty pomiaru prędkości

Nowe punkty pomiaru prędkości
fot. UM Jastrzębie

Prewencyjne radary stosowane jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości stały się ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów.

olejne dwa nowe urządzenia tego typu stanęły w miejscach, gdzie jak wynika ze statystyk i obserwacji, dosyć często dochodzi do przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości, tj. na ul. Wyzwolenia  i Komuny Paryskiej.

Takie oznakowanie ma na celu m.in. informowanie, zwracanie uwagi i wpływanie na świadomość kierowcy o potrzebie dostosowania się do dozwolonej prędkości i warunków panujących na drodze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0 Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0

Jastrzębski Węgiel wygrywa z Chemikiem Bydgoszcz Jastrzębski Węgiel wygrywa z Chemikiem Bydgoszcz

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
zły22.12.2018 13:54

To będzie miało sens jak figura i radni-bezradni zapłacą za te bzdety ze swojej kieszeni.

wdzięczni mieszkańcy22.12.2018 10:12

Bardzo dziękujemy za tą tablicę na Wyzwolenia. Teraz my i nasze dzieci będą bezpieczne w drodze do szkoły. Nie trzeba chodników, poboczy ani przebudowy drogi. Dziękujemy!

Szeroczanin22.12.2018 9:21

Co to da np na gagarina ? Kierowcy jeżdżą chwilami dalej jak wariaci, nie patrząc na to czy jak w przypadku tego psudo fotoradaru wyswietla sie smutna czy uśmiechnieta minka. Co to daje niby .... nie szkoda miastu na tp kasy...? A

Jurij21.12.2018 22:59

Jakoś na gagarina już to jest od około roku a kierowcy tam dalej zapierdal**ą bo prostka.. Tu powinien być fotoradar. Strach po chodniku chodzić.

mieszkaniec bożej góry21.12.2018 17:18

Przydało by się takie urządzenie na ulicy wodzisławskiej bo samochody nie tylko osobowe ale i ciężarowe jadące w kierunku wodzisławia czy z powrotem jadą z prędkością przekraczającą ponad 50 km/h a szczególnie ciężarowe mimo że jest obwodnica wolą jechać wodzisławską i pszczyńską a w blokach i pobliskich domach aż trzęsie

abc21.12.2018 15:36

ale olejne tzn. ze zasilanie olejem? To chyba nieekologiczne w dobie proeko

kierowca BMW21.12.2018 10:45

Jak żyć, no, jak żyć? Kiedy nie można jechać szybko i łamać przepisów, życie staje się puste. Nie warto żyć, kiedy nie można wykazać się swoją osobistą głupotą.

Pokaż wszystkie opinie (8)