Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
21 grudnia 2018

Nowe punkty pomiaru prędkości

Nowe punkty pomiaru prędkości
fot. UM Jastrzębie

Prewencyjne radary stosowane jako skuteczne narzędzia do walki z przekraczaniem dozwolonej prędkości stały się ciekawą alternatywą dla typowych fotoradarów.

olejne dwa nowe urządzenia tego typu stanęły w miejscach, gdzie jak wynika ze statystyk i obserwacji, dosyć często dochodzi do przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości, tj. na ul. Wyzwolenia  i Komuny Paryskiej.

Takie oznakowanie ma na celu m.in. informowanie, zwracanie uwagi i wpływanie na świadomość kierowcy o potrzebie dostosowania się do dozwolonej prędkości i warunków panujących na drodze.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel pokonuje Czarnych Radom Jastrzębski Węgiel pokonuje Czarnych Radom

Rusza sprzedaż karnetów "Jastrzębskiego Węgla" Rusza sprzedaż karnetów "Jastrzębskiego Węgla"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
zły22.12.2018 13:54

To będzie miało sens jak figura i radni-bezradni zapłacą za te bzdety ze swojej kieszeni.

wdzięczni mieszkańcy22.12.2018 10:12

Bardzo dziękujemy za tą tablicę na Wyzwolenia. Teraz my i nasze dzieci będą bezpieczne w drodze do szkoły. Nie trzeba chodników, poboczy ani przebudowy drogi. Dziękujemy!

Szeroczanin22.12.2018 9:21

Co to da np na gagarina ? Kierowcy jeżdżą chwilami dalej jak wariaci, nie patrząc na to czy jak w przypadku tego psudo fotoradaru wyswietla sie smutna czy uśmiechnieta minka. Co to daje niby .... nie szkoda miastu na tp kasy...? A

Jurij21.12.2018 22:59

Jakoś na gagarina już to jest od około roku a kierowcy tam dalej zapierdal**ą bo prostka.. Tu powinien być fotoradar. Strach po chodniku chodzić.

mieszkaniec bożej góry21.12.2018 17:18

Przydało by się takie urządzenie na ulicy wodzisławskiej bo samochody nie tylko osobowe ale i ciężarowe jadące w kierunku wodzisławia czy z powrotem jadą z prędkością przekraczającą ponad 50 km/h a szczególnie ciężarowe mimo że jest obwodnica wolą jechać wodzisławską i pszczyńską a w blokach i pobliskich domach aż trzęsie

abc21.12.2018 15:36

ale olejne tzn. ze zasilanie olejem? To chyba nieekologiczne w dobie proeko

kierowca BMW21.12.2018 10:45

Jak żyć, no, jak żyć? Kiedy nie można jechać szybko i łamać przepisów, życie staje się puste. Nie warto żyć, kiedy nie można wykazać się swoją osobistą głupotą.

Pokaż wszystkie opinie (8)