Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
21 grudnia 2018

Nabożeństwo za ofiary tragedii w Karwinie

Nabożeństwo za ofiary tragedii w Karwinie
fot. pixabay

W czwartkowej tragedii w karwińskiej kopalni zginęło 13 górników, w tym 2 z Jastrzębia. W ich intencji w kościele ewangelickim w Karwinie odbędzie się ekumeniczna modlitwa.

- Nie ma nic piękniejszego jak wspólna modlitwa chrześcijan. Jednoczy nas fakt narodzenia Jezusa, ale także tragedia związana z wybuchem metanu w Karwinie. Przeto Kościoły: Ewangelicki, Starokatolicki w RP, Zielonoświątkowy, Metodystów, oraz Czeskobraterski chcą wspólnie przeżywać pasterkę i modlić się za ofiary tragedii. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy mają otwarte serca do przybycia do Karwiny w Wigilie Bożego Narodzenia na godzinę 22:00. Pasterka i modlitwa za ofiary i rodziny będzie w kościele ewangelickim w Karwinie na rynku na ul. Masarykovo nam. 4/3 o godzinie 22:00 - mówi ks. Wojciech Grzesiak z Kościoła Starokatolickiego, który wiele lat swojej posługi kapłańskiej spędził w Jastrzębiu-Zdroju, jako kapelan szpitalny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tragiczna majówka. Pięciu górników zginęło  Tragiczna majówka. Pięciu górników zginęło

Wydobyto ciało zmarłego górnika Wydobyto ciało zmarłego górnika

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Romek23.12.2018 10:47

Co tu dużo gadać. Ks. Grzesiak dobry ksiądz, może nieco narwany ale zaangażowany. Zientek natomiast dla spokoju wlasnego i kasy odda wlasne ja. Poza tym pozwólcie ludziom robić to co chcą. Ks. Wojtek nikogo do modlitwy nie zmusza i piekłem nie straszy jak w rzym - kat.

ateista23.12.2018 0:51

Potrzebne im to nabożeństwo i modlitwa jak świni siodło.

zły22.12.2018 14:13

ekumenizm jest dziełem szatana. Chcą budować jedną religię "światową"...
A co do wiary : wartościowi księża są w bractwie św. Piusa X, garstka sedewakantystów i pojedynczy księża wikarzy, którzy służą Bogu i ludziom.
Wielka nierządnica (ze stolicą piotrową) chyli się ku upadkowi... Szykują miejsce (ci którzy naprawdę rządzą,ale ich nie widać) dla fałszywego mesjasza. Ale o tym w mediach głównego nurtu (czyt. ścieku) nic nie wspomną...
wiem, wiem, głoszę "teorie spiskowe" ;-). Cóż, czas pokaże.

Gość22.12.2018 14:09

Grzesiak krytykował pamiętny protest górników przed spółką - bo hałasują i chorym to przeszkadza. I teraz znowu próbuje zaistnieć w mediach. Żałosne .Nigdy nie miałem do niego zaufania.

wierzący22.12.2018 12:28

Przedstawiciele naszego kościoła katolickiego pojawią się, zorientują kto płaci i odwalą swoją modlitwę udając wielkie zaangażowanie. A że nikt nie oferuje im zapłaty, to przecież nie będą się wysilać.
Do "Radio t... " Skąd pochodzi ten cytowany tekst, głupi, że aż boli ?

Poszukujący22.12.2018 9:48

Na pewno nie poszukiwałbym wiary w rzym-kat. Biznesu i owszem. Ale rzym-kat w Polsce to raczej kościołek pol-kat a nie rzym.

mysz22.12.2018 8:21

ksiądz sponiewierany przez biskupa zadbał o stronę duchową tej ogromnej tragedii.To jest prawdziwy ksiądz.

Pokaż wszystkie opinie (18)