Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
EkoOkna
21 grudnia 2018

Nabożeństwo za ofiary tragedii w Karwinie

Nabożeństwo za ofiary tragedii w Karwinie
fot. pixabay

W czwartkowej tragedii w karwińskiej kopalni zginęło 13 górników, w tym 2 z Jastrzębia. W ich intencji w kościele ewangelickim w Karwinie odbędzie się ekumeniczna modlitwa.

- Nie ma nic piękniejszego jak wspólna modlitwa chrześcijan. Jednoczy nas fakt narodzenia Jezusa, ale także tragedia związana z wybuchem metanu w Karwinie. Przeto Kościoły: Ewangelicki, Starokatolicki w RP, Zielonoświątkowy, Metodystów, oraz Czeskobraterski chcą wspólnie przeżywać pasterkę i modlić się za ofiary tragedii. Gorąco zapraszamy wszystkich, którzy mają otwarte serca do przybycia do Karwiny w Wigilie Bożego Narodzenia na godzinę 22:00. Pasterka i modlitwa za ofiary i rodziny będzie w kościele ewangelickim w Karwinie na rynku na ul. Masarykovo nam. 4/3 o godzinie 22:00 - mówi ks. Wojciech Grzesiak z Kościoła Starokatolickiego, który wiele lat swojej posługi kapłańskiej spędził w Jastrzębiu-Zdroju, jako kapelan szpitalny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wyciek gazu wystraszył mieszkańców Wyciek gazu wystraszył mieszkańców

Ciała górników z Karwiny czekają na wydostanie Ciała górników z Karwiny czekają na wydostanie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Romek23.12.2018 10:47

Co tu dużo gadać. Ks. Grzesiak dobry ksiądz, może nieco narwany ale zaangażowany. Zientek natomiast dla spokoju wlasnego i kasy odda wlasne ja. Poza tym pozwólcie ludziom robić to co chcą. Ks. Wojtek nikogo do modlitwy nie zmusza i piekłem nie straszy jak w rzym - kat.

ateista23.12.2018 0:51

Potrzebne im to nabożeństwo i modlitwa jak świni siodło.

zły22.12.2018 14:13

ekumenizm jest dziełem szatana. Chcą budować jedną religię "światową"...
A co do wiary : wartościowi księża są w bractwie św. Piusa X, garstka sedewakantystów i pojedynczy księża wikarzy, którzy służą Bogu i ludziom.
Wielka nierządnica (ze stolicą piotrową) chyli się ku upadkowi... Szykują miejsce (ci którzy naprawdę rządzą,ale ich nie widać) dla fałszywego mesjasza. Ale o tym w mediach głównego nurtu (czyt. ścieku) nic nie wspomną...
wiem, wiem, głoszę "teorie spiskowe" ;-). Cóż, czas pokaże.

Gość22.12.2018 14:09

Grzesiak krytykował pamiętny protest górników przed spółką - bo hałasują i chorym to przeszkadza. I teraz znowu próbuje zaistnieć w mediach. Żałosne .Nigdy nie miałem do niego zaufania.

wierzący22.12.2018 12:28

Przedstawiciele naszego kościoła katolickiego pojawią się, zorientują kto płaci i odwalą swoją modlitwę udając wielkie zaangażowanie. A że nikt nie oferuje im zapłaty, to przecież nie będą się wysilać.
Do "Radio t... " Skąd pochodzi ten cytowany tekst, głupi, że aż boli ?

Poszukujący22.12.2018 9:48

Na pewno nie poszukiwałbym wiary w rzym-kat. Biznesu i owszem. Ale rzym-kat w Polsce to raczej kościołek pol-kat a nie rzym.

mysz22.12.2018 8:21

ksiądz sponiewierany przez biskupa zadbał o stronę duchową tej ogromnej tragedii.To jest prawdziwy ksiądz.

Pokaż wszystkie opinie (18)