Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
31 grudnia 2018

Atak pod przykrywką JSW. Nie dajcie się oszukać!

Atak pod przykrywką JSW. Nie dajcie się oszukać!
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa ostrzega, że oszuści wykorzystujący wizerunek firmy wysyłają e-maile do pracowników spółki, chcąc narazić ich na straty.

- Informujemy Państwa o wzmożonej aktywności ataków phisingowych, w których wykorzystywany jest wizerunek Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. Autorem tych maili nie jest Jastrzębska Spółka Węglowa. Uprzejmie prosimy, aby wiadomości tych nie przesyłać do wiadomości Pracowników JSW S.A. Cyberprzestępczość stanowi istotne zagrożenie dla przetwarzanych w naszych firmach informacji. Dlatego też, należy zachować szczególną ostrożność podczas przeglądania wiadomości znajdujących się w skrzynkach pocztowych szczególnie, gdy zawierają one linki do stron, z których ma być pobierana podejrzana zawartość - czytamy w komunikacie JSW.

Wiadomości phishingowe przybierają zazwyczaj formę fałszywych powiadomień z banków, komunikatów od dostawców systemów e-płatności i innych poważanych organizacji. Wiadomość zawsze próbuje zachęcić odbiorcę, z takiego lub innego powodu, aby w trybie pilnym wprowadził, czy zaktualizował swoje poufne informacje, bo w przeciwnym razie dotknie go utrata krytycznych danych, awaria systemu lub inne nieszczęście. Pojawiają się też propozycje kliknięcia w nieznane linki, co zazwyczaj prowadzi do wyłudzenia informacji wrażliwych nadawcy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
inzynier BOLEK04.01.2019 19:56

takie marginesy jak ten gość z 0:35 i 23:10 to jedynie na dół z nim i orać takiego ile wlezie ! do najgorszego syfu na kopalni :) to go nauczy wtedy pokory do górników:)

Gość01.01.2019 23:10

Raczej nie uczyć rylku.

Ryl kon01.01.2019 22:04

Zazdroscisz ? Wchodzisz w taki strony czyli zrzera cie ciekawość i żal. Że nie dostajesz tego co my trzeba było się uczyć. Gnoju

Gość01.01.2019 0:35

Biedne rylki zróbmy zrzutke na metan w bidonach żeby mieli czym pooddychać

Adi 31.12.2018 19:57

Oddac emerytom co nasze za 2016 banditi

Do Gość Dziś o 14:1431.12.2018 19:47

Tylko z której kopalni? Każda w tym okresie ma inny układ. Różniący się szczegółami ale znacznymi.

Gość31.12.2018 14:14

Górnicy przeczytajcie UKŁAD ZBIOROWY z 2011 roku który nadal obowiązuje!!! Co nam gwarantuje, a wszystkie gwarancję są łamane. Potem piszcie swoje głupoty to jest łamanie praw pracowniczych i to nie my mamy się sądzić tylko za to powinna wziąść się prokuratura! Oszukują i okradają NAS WSZYSTKICH

Pokaż wszystkie opinie (16)