Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Eko Okna
31 grudnia 2018

Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki

Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki
fot. kb /jastrzebieonline

Żywa szopka po raz szósty otworzyła swoje podwoje w naszym mieście. Dużą atrakcją tego swoistego zwierzyńca jest wielbłąd Czesio.

Szopka mieści się przy parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, na osiedlu „6”.  Jednak nie dałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia, gdyby nie zaangażowanie Fundacji IMPULS Fabryka Kreatywności. 

Pomysłodawcami szopki, która już przez sześć lat, przyciąga nie tylko małych mieszkańców Jastrzębia, był ksiądz proboszcz Marek Ziętek oraz ks. Wojciech Grzesiak, który posługiwał w parafii. Obecnie dzięki dużemu zaangażowaniu Pawła Jagodzińskiego zwierzęta udało się przywieźć do Jastrzębia. Nie mało trudu wymaga też zapewnienie im opieki i wyżywienia.

Co można zobaczyć w żywej szopce? Dużą atrakcją jest wielbłąd Czesiu, przyjaźnie nastawiony do odwiedzających.  Jest również osiołek, barany, kucyki, króliki, papugi, ozdobne kury, kaczki. Cały zwierzyniec można oglądać codziennie do 6 stycznia w godzinach 6:00-20:00.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Rusza Jarmark Wielkanocny Rusza Jarmark Wielkanocny

Pożar choinki w święta. Lokator odwieziony do szpitala Pożar choinki w święta. Lokator odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Czesiek10.01.2019 8:11

Tak w strumieniu szopki już nie ma 2 lat. Widzę że w Jastrzębiu się głównie narzeka, a może zamiast narzekać pochwalicie się co zrobiliście dla Jastrzębia i mieszkańców. Odnoszę wrażenie iż niektórzy nie wiedzą ile trzeba włożyć wkładu czasowego ( przywiezienie i odwiezienie zwierząt), osobowego, finansowego-pozyskiwania darczyńców, aby zrealizować coś takiego (piszę o szopce). Codzienne oporządzanie, pilnowanie to duży wysiłek. Ludzie zamiast krytykować może lepiej zapytać organizatorów jak mogę pomóc, aby za rok było jeszcze lepiej?
Ja widzę to w taki sposób, że z roku na rok przybywa zwierząt i nie tylko i Jastrzębska szopka się rozwija.

Alek01.01.2019 14:21

Nie jest ważne czy szopka jest czy jnie ma. Co za bzdetne komentarze. W Strumieniu była szopka godna podziwu w Jastrzębiu godna wstydu. Dla informacji impuls to fundacja która robi ale nie wszystkim wychodzi.

Do Gość 31.12.2018 13:5501.01.2019 11:12

W Strumieniu Szopki nie ma już od dwóch lat, "znafco", chciałeś błysnąć, ale zwykle nie wyszło

Do Gość Dziś o 13:5531.12.2018 14:06

Masz stare wiadomości bo tej szopki już dawno nie ma tam. Pazerny klecha nie pozwolił bo za mało płacili. Na szczęście zwierzakom to się przydało.

Gość31.12.2018 13:55

Szopke to nam w mieście odstawiaja. To co zorganizowali pod kościołem wola o pomstę do nieba. Prawdziwa szopka i dobrze traktowane zwierzęta są w Strumieniu. Od lat cieszy się powodzeniem. Co to za fundacja impuls jacyś niepoważne ludzie. Wielbłąd dwa juce króliki i kury. No tak i karoce co wozily możnych kościoła. Czy organizator zna historie szopki? Bo odstawil szopke wstyd. Traktują jastrzebianie jak polglowkow którzy zadowolą się byle czym.

Radio Teheran31.12.2018 13:45

@Agnes
Bo trzej magowie jechali na wielbłądzie i dwóch krolikach, na alpadze nie mogli, bo trzech symbolizuje trzy znane w średniowieczu kontynenty, amerykanskiego maga więc nie było. Abraham składał ofiarę z indyka.
Śliczna szopka.

Gość31.12.2018 13:12

Cały rok nazywa się to Mini ZOO a w okresie świąt Szopka.
A Hrabina była sobie fotkę strzelić z garbatym? Po co ona ma całą szopę samych baranów na Alejach.

Pokaż wszystkie opinie (13)