Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
2 stycznia 2019

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?

Co dalej z kinem "Centrum"? Będzie działać nadal?
fot. kb /jastrzebieonline

Umowę na dzierżawę budynku kina „Centrum” wygasła z dniem 31 grudnia 2018 roku. Czy oznacza to, że jedyne kino w mieście będzie zamknięte?

Pod koniec roku głośno zrobiło się wokół kina „Centrum”. Właściciel obiektu postawił nowe warunki cenowe związane z dalszym wynajmowaniem obiektu. Przed miastem stanęło widmo zamknięcia kina. Jak potoczyły się sprawy z tym związane?

- Umowa na dzierżawę obiektu, w którym mieści się kino „Centrum” i Miejski Ośrodek Kultury została przedłużona do końca marca 2019 roku na dotychczasowych warunkach. Do tego czasu będziemy prowadzić rozmowy z właścicielem budynku na temat wynegocjowania dłuższej umowy na wynajmem obiektu - poinformowała prezydent Anna Hetman.

Przypomnijmy, że w 2011 roku, kiedy podpisywano umowę na dzierżawę, koszt najmu wynosił 20 tys. zł na miesiąc, potem  stawka wzrosła do 30 tys. zł na miesiąc. Na dzień  30 listopada br. Osiągnęła już  sumę 40 tys. zł na miesiąc. Niedawno Silesia Film - właściciel obiektu - przedstawiła nowe żądania.

- Teraz chce   70 tys. zł na miesiąc - mówi radny Józef Kubera, wiceprzewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co  dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku Co dalej z kinem? Głos zabiera właściciel budynku

Zamkną jedyne kino w mieście? Zamkną jedyne kino w mieście?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
...09.01.2019 1:00

Co dalej z kinem Centrum>? Biedronka

do alex08.01.2019 10:09

Galerie handlowe to nie budują miasta, tylko prywaqtni inwestorzy, weź kredyt i zbuduj

do Realista08.01.2019 10:08

osobowego PKP nie zrobiłoby miasto, bo to nie w miejskich kompetencjach, to musiałoby zrobić województwo, jest unijna kasa na to, tylko trzeba lobbować skutecznie. Co do reszty - zgoda

do Realista08.01.2019 7:50

bo w naszym kraju jest kasa na, zabezpieczenie procesji kościelnych, na oświetlenie kościołów i na remonty budynków sakralnych. A z jakiej paki my mamy to sponsorować niech sponsoruje to kuria i Watykan.

Realista07.01.2019 21:37

?Gratuluję? wyboru nowego prezydenta. Wychodzi zamiatanie pod dywan wszystkiego, co byłoby ?nie medialne?. Przez całą poprzednią kadencję nikt nie chciał zmierzyć się tematami, które nastąpią. Liczyła się tylko gra pod publiczkę i PR. Teraz wychodzą problemy z budynkiem MOK. Walący się wiadukt na Alejach Piłsudskiego, puszczenie ruchu przez ul. Grodzką oraz Północną i tworzące się tam korki oraz praktycznie brak możliwości włączenia się do ruchu z ul. Grodzkiej w lewo na ul. Pszczyńską. Zamiast zlikwidować stary wiadukt, wszystko zasypać i zrobić nowa drogę jak to zostało zrobione na Moszczenicy, to wymyślają ?odrodzenie osobowego PKP? w Jastrzębiu, gdzie miasta nie stać nawet na remont/wybudowanie nowego wiaduktu. Tak więc objazd nas czeka przez minimum najbliższe 5 lat. Jednak ?OWNik? mamy.
Ciekawe ile błędnych decyzji jeszcze bardziej utrudniających życie mieszkańcom wyjdzie na jaw w najbliższym czasie. Każdy z wymienionych tematów był znany od dawna, a mimo wszystko "olany".
Właściciel budynku MOK wykorzystuje okazję, to jest naturalna reakcja. Kino, może nie było super nowoczesne, jednak było blisko i zawsze były wolne miejsca na seans. Nie każdy ma ochotę jeździć gdzieś dalej z dziećmi. Trochę szkoda. Nie ważne kto był/jest ?u steru?, liczy się efekt końcowy.

alex07.01.2019 13:48

zamknąć to badziewie
I tak i taj jeździmy do Rybnika.
A zamiast pseudo kina niech powstanie w końcu prawdziwa galeria z prawdziwymi salami kinowymi.
Tak tak na tych terenach za MD

do Rolex07.01.2019 13:45

zapraszam do Bangladeszu tam jest ekstra

Pokaż wszystkie opinie (27)