Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
2 stycznia 2019

W PKM zwalniają pracowników

 W PKM zwalniają pracowników
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej nie jest w najlepszej kondycji. Mówi się nawet, że osiągnęło kres swoich możliwości. Ostatnio w firmie doszło do kolejnych zwolnień pracowników.

O tym, że pracownicy PKM otrzymali zwolnienia z pracy poinformował przewodniczący Związku Zawodowego „Solidarność” w tej firmie Grzegorz Sztymala.  

- Z tego, co wiem około ok. 10 pracowników otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę z przyczyn ekonomicznych. Nie są zwalniani kierowcy, ale nie tylko osoby z biura, bo też obsługa techniczna taboru.  Obawiam się, że w kolejnych miesiącach znowu będą zwolnienia. Nie mają one charakteru grupowych, bo nie jest zachowana liczba 10 proc. osób, które otrzymały wypowiedzenie z ogólnej liczby zatrudnionych - mówił przewodniczący.

W tym kontekście pojawia się pytanie: Co dalej z PKM?  Obecnie jest ono własnością wszystkich członków Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Możliwych jest kilka scenariuszy: Zwiększenie dotacji przez gminy członkowskie MZK. Upadek PKM. Przejęcie przez Miasto Jastrzębie-Zdrój przedsiębiorstwa. Najważniejsze jest jednak zapewnienie komunikacji mieszkańcom.

Załoga PKM obawia się, że już niedługo nie będzie z czego płacić pensji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów Dyrektor Biura MZK czeka na pasażerów

Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki Zobacz jak kursują autobusu w czasie majówki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
keju07.01.2019 16:11

FAWORYTA DO CZECH JESTEM ZA .....Może w tedy dowie się jak wygląda prawdziwa praca i trzeba będzie przeżyć miesiąc za wypłatę a nie to co w PKM spacerować i zarabiać krocie

JASIU06.01.2019 18:27

MZK - sztuczny twór...oprócz kontrolerów nikogo więcej nie potrzeba ...wyłudzają od Gmin pieniądze , które powinny iść na szkoły, żłobki, itp. Kiedyś było 9 - oddziałów ....dzisiaj tylko zadłużony po uszy PKM....a zatrudnienie w MZK się nie zmniejszyło.Gdyby miał to prywaciarz to zostałoby 20% ludzi .KIEROWCY muszą na to wszystko zarobić .

PKM-owiec06.01.2019 13:58

W MZK pracuje 70 osób....PKM - 113 osób.....Warbus 50- osób.....Warbus wygrał przetarg i jeżdzi 50 % wszystkich tras .Drugie 50% jeżdzi PKM....W Warbusie niema 5 dyrektorów , zastępców , kierowników , sekretarek itd.....Faforyta????.....do pracy do Czech .W PKM ....niema nic do roboty.W główkach się poprzewracało.W biurach w PKM nikogo nie zwolnili.

pelikan05.01.2019 19:21

przecież pani prezydent powiedziała,że zna kogoś kto pomoże PKM-owi z wyjścia z długów aby dalej istniał.to było w wakacje. to gdzie jest te polepszenie? Dlaczego PKM musi zwalniać ludzi skoro mieli mieć pomoc? Takie Gadanie Naszej Pani Prezydent przed wyborami. Nigdy w życiu nie oddam głosu na kogoś kto nie spełnia swoich obietnic !!!! Proszę dalej wydawać pieniądze na głupoty .

Lokator05.01.2019 10:37

To nie wina Pani Prezydent kto chodził na sesję rady miasta związane z Komunikacją to wie kto wszystko zawalił,kto winien tej sytuacji, kto zablokował wyjście z MZK .Nie piszcie głupot jeśli nie jesteście zorientowani w temacie.Co najmniej # lata temu temat byłby rozwiązany gdyby nie radni PIS .

gosc 05.01.2019 5:04

Tak to radni pis nie chcieli własnej komunikacji tak dla przypomnienia

keju04.01.2019 12:10

Do aśka
02.01.2019 15:55
Aśka a co powiesz o Faworycie która nic nie robi szlaja się po korytarzu inkasuje dużą wypłatę PKM stracił 50% zadań ale zwolnili tylko kierowców i ludzi z zaplecza technicznego Tą panią zostawili pytam się po co przecież PKM kupił program do planowania szychy i kursów za parę ładnych tysięcy !!! i co teraz MZK ..kierowcy dyspozytorzy dodatkowe panie zatrudnione do liczenia tych samych nie zmieniających się kilometrów a Faworyta po co może ktoś tu mi odpowie kolejne chore i nie potrzebne stanowisko

Pokaż wszystkie opinie (26)